Speranza
07.11.11,13:26
dobry den, moj ex partner mi narobil obrovske fin.dlhy exeucie nabehli pricom robil fin. podvody, za ktore som ho udala ale tym ze peniaze z nich si dal posielat na moj ucet a nevedela som odkial penaize jemu chodia,tak neskor mi prislo ze mam platit zanho exekucie kedze o nom nevedeli nic. riesim vsetky exekucie na policii, priom exkeucie musimd o dnes platit. stym ze zijem zo ziv. minina a som mamicka so 7 roncym synom.a pltim za nieco co som nespchala. ludia su ich ochotny svedcit aby sa ujasnilo ze som tiep eniaez neprevzala ja,ale on ich oklamal a uviedol do omylu.exekutro nepristupi na nizsie splatky ani omylom. je nejaka moznost prosim vas,aby smi zastavili splacanie exekucii kym nedojdek sudu aby to rozrisiel? lebo to co splacam mi nikdy nikto nevrati !!! dotycyn je totiz oficialne nezamestnany. takze mito nevrati. viete mi prosim povedat ci je mozne dat navrh na odlozenei splatok vsetkych exekucii ??? dakujem velmi pekne. I
draik
07.11.11,20:05
Chyba viac informacii - predovsetkym je dolezite, akym sposobom Vam narobil dlhy. To znamena, ci ste boli uvedena na zmluvach, z ktorych vznikli dlhy. To, ze peniaze smerovali na Vas ucet, este neznamena, ze za partnera (ak nebol manzel) musite platit dlhy. Zo zadania vsak tak trochu vyplyva, ze konal vo Vasom mene - mal plnomocenstvo? Podpisovali ste papiere, z ktorych vznikli podlznosti? Vzhladom k Vasej socialnej situacii zrejme budete mat narok na bezplatnu pravnu pomoc, co bude potrebne vyuzit.
jurmiro
07.11.11,20:45
A ako došlo k exekúcii ? Na podklade akého exekučného titulu ?...tam tiež bolo možné sa brániť....málo informácii....
Speranza
08.11.11,07:47
nie ziadne splnomocnenie,ani manzel.len vyuzil moj osobny ucet ze kamarat mi posle peniaze lebo on ucet nema ja ze ok, potom zt oh vzniklo ze dotycny ho nevedlo udat, tak vytiahol cislo uctu kam poslal peniaez a na sude to vzali ako dokaz ze ja som obdrzala na ucte peniaze bez ohladu nato ze som sa odvolala ze ja toho clvoeka nepoznam a to priznal ze ma vzivote nevidel nepocul. napriek tomu ze peniaze sli na moj ucet osm vraj zodpovedna osoba. a nabehla mi exekucia. ktoru platim. a v dost vysoek vyske. bezpaltne poradenstvo? to som uz skuskala ze by sa mi neozvali??abo mi poslali obrovske lajstro podmienok? hovorila som s xy advokatmi pravnikmi, poradili mi cestu obratit sa na trestne oznamenie. v mojom pripade by bolo asi dobre,aby mi niekto dalsi alebo kompetentny vo veci vedel poradit postupovat aby sa mji zatavili exekucie, pricom ludia ktroym on dlzi peniaze su ochotny vypovedat ze vseok skutok sa vzdy stal mimo mna.... a len to ze pouzival moj osobny ucet ot je dokaz pre sud, a pojednavanie ani nebolo. len pisomny styk. az nabehla exekucia. dalsia exekucia vznikla ze naaej kamaratke predaval auto.. mna poprosila aby sme si medzi sebou napisali preberaci prokotol ze auto dava nam ze mi veri. on ju oklamal vsak. neveela jeho priezvisko ani ona.. ja som sa bala ho povedat v ttom case tak zase udala mna. poveadla ze je ochotan vypovedt akos a skutok sta a ze peniaze auto vsetko preberal on ze zase uplne mimo mna. zivim 7 rocnehos yna, z vyplaty mi ostava necelych 300e to takto zijem uz druhy rok a poveij vam ziadne urady mi nevedia pomoct ani socialka. aby som platial za niekoho co som nesposobila. ani nebola nicim pricinena.dakujem velmi pekne za radu a pomoc.
jurmiro
08.11.11,08:24
ale keď Vám "nabehla" exekúcia, čo tým myslíte ? Dostala ste upovedomenie o začatí exekúcie ? Tam musí byť napísaný exekučný titul - čo tam bolo uvedené ?
Speranza
08.11.11,08:25
no exekucny titul? z dovodu dokazov ktore obdrzali t.j. vypis z uctu ze peniaze prisli na moj ucet.. tak mi davaju splacat exekuciu, nakolko ine vecin eboil preukazane ani dokazene.
pepsikova
08.11.11,08:59
nie ziadne splnomocnenie,ani manzel.len vyuzil moj osobny ucet ze kamarat mi posle peniaze lebo on ucet nema ja ze ok, potom zt oh vzniklo ze dotycny ho nevedlo udat, tak vytiahol cislo uctu kam poslal peniaez a na sude to vzali ako dokaz ze ja som obdrzala na ucte peniaze bez ohladu nato ze som sa odvolala ze ja toho clvoeka nepoznam a to priznal ze ma vzivote nevidel nepocul. napriek tomu ze peniaze sli na moj ucet osm vraj zodpovedna osoba. a nabehla mi exekucia. ktoru platim. a v dost vysoek vyske. bezpaltne poradenstvo? to som uz skuskala ze by sa mi neozvali??abo mi poslali obrovske lajstro podmienok? hovorila som s xy advokatmi pravnikmi, poradili mi cestu obratit sa na trestne oznamenie. v mojom pripade by bolo asi dobre,aby mi niekto dalsi alebo kompetentny vo veci vedel poradit postupovat aby sa mji zatavili exekucie, pricom ludia ktroym on dlzi peniaze su ochotny vypovedat ze vseok skutok sa vzdy stal mimo mna.... a len to ze pouzival moj osobny ucet ot je dokaz pre sud, a pojednavanie ani nebolo. len pisomny styk. az nabehla exekucia. dalsia exekucia vznikla ze naaej kamaratke predaval auto.. mna poprosila aby sme si medzi sebou napisali preberaci prokotol ze auto dava nam ze mi veri. on ju oklamal vsak. neveela jeho priezvisko ani ona.. ja som sa bala ho povedat v ttom case tak zase udala mna. poveadla ze je ochotan vypovedt akos a skutok sta a ze peniaze auto vsetko preberal on ze zase uplne mimo mna. zivim 7 rocnehos yna, z vyplaty mi ostava necelych 300e to takto zijem uz druhy rok a poveij vam ziadne urady mi nevedia pomoct ani socialka. aby som platial za niekoho co som nesposobila. ani nebola nicim pricinena.dakujem velmi pekne za radu a pomoc...

..a ešte ťa citujem: ludia su ich ochotny svedcit aby sa ujasnilo ze som tiep eniaez neprevzala ja,ale on ich oklamal a uviedol do omylu..

..a teraz ja:...počuj, ak si po sebe prečítaš a odmyslíš si chyby, tak dosť si protirečíš, pár vecí píšeš že nie a potom že áno-napr. predával auto kamarátke a ona nevedela jeho meno?..fuha!....ďalej- nebolo pojednávanie ani súd ale vypovedala si, že to šlo okolo teba..pýtam sa, komu si sa odvolala?..ak máš exekúcie a zarobíš minimálnu mzdu, podohode s exkútorom ti dá splátkový kalendár-a nie že máš dieťa a platíš vysoké splátky- z čoho???...
..ujasni si pojmy a potom žiadaj radu...alebo si vymysli nový príbeh, lebo toto je sotva pravda...a zabi ma!!..
petricekzkk
19.01.12,08:01
dobry den.aj ja mam problem s exekutorom kvoli ruceniu za uver.upozornenia chodily ale dlznik mi hovoril ze to da do poriadku a nakoniec vraj aj dal co bolo klamstvo.az prisla exekucna vyzva a nakoniec som mal z uctu este v lete stiahnutu sumu rovnajucu sa dlhu a samozrejme aj poplatku.povazoval som tuto vec za vyriesenu aj z dlznikom som sa dohodol na splacani .az vcera som zazil dalsi sok z dalsieho uctu som mal pod tym istym cislom exekucie stiahnutu tu istu sumu . maju na to pravo ? ako dalej postupovat ? za vase rady dakujem.
GabiZ
19.01.12,08:14
Áno, majú.
Banke je totiž jedno, kto dlh uhradí. Samotný postup, teda u koho exekútor začne, je v jeho kompetencii.
Ručiteľ má potom právo vymáhať dlh od pôvodného dlžníka.
petricekzkk
19.01.12,08:20
ved ano to uz viem ale preco dvakrat ved predchadzajuca platba uz bola stiahnuta v lete minuleho roka tak kde su tie peniaze ved to bola cela dlzna suma ?
GabiZ
19.01.12,08:25
Aha, trošku som opomenula, čo bolo v príspevku napísané. Myslela som, že sa jedná o dva exekučné tituly. Ak sa jedná o ten istý dlh, tú istú sumu, teda je to stále jeden a ten istý exekučný titul, tak muselo dôjsť k nejakému nedorozumeniu. Je potrebné kontaktovať exekútora a žiadať o vysvetlenie.
Stanislav 1975
19.01.12,08:30
ved ano to uz viem ale preco dvakrat ved predchadzajuca platba uz bola stiahnuta v lete minuleho roka tak kde su tie peniaze ved to bola cela dlzna suma ?
kontaktuj exekútora- mohlo to byť aj omylom, ale nemuselo- mohli to byť ešte úroky,alebo trovy exe- treba ho kontaktovať...
GabiZ
19.01.12,08:33
Áno, presne ako Stanislav píše. Aj to sa mohlo stať. Najskôr bola uspokojená banka a následne si exekútor stiahol trovy konania. Každopádne Vám najistejšiu odpoveď dá exekútor.
petricekzkk
19.01.12,08:40
tak pri prvom stiahnuti to bolo rozpisane niejakych 168 € dlh 88 € trovy spolu okolo 256 € teraz mi rovno stiahli 260 € takze o dalsie trovy uz asi nejde .tak nic idem zas volat tym odmeranym uradnikom z ba snad mi to vysvetlia .dik za vase rady :-)
draik
19.01.12,14:04
Exekútor peniaze len tak sťahovať nesmie. Najprv Vám musí doručiť upovedomenie o začatí exekúcie (do vlastných rúk, náhradné doručenie je vylúčené). Ak Vám toto nedošlo (bývate na Slovensku) a peniaze napriek tomu odišli z účtu, tak by si exekútor zarobil na veľký problém, čo oni sami dobre vedia. V každom prípade po telefonáte komunikujte s exekútorskou kanceláriou už len písomne doporučenou zásielkou, v prípade osobného stretnutia si všetko nechajte potvrdiť.
petricekzkk
19.01.12,14:25
OZNAMENIE MI DOSLO ESTE V LETE KED MI STIAHLI PRVU PLATBU VRAJ NA AKYSI VEDLAJSI UCET A ZE PO URCITOM CASE BUDE PRVEDENA NA JEHO UCET.OD VTEDY SA MI NEVRATILI ZIADNE PENIAZE TAK SOM MYSLEL ZE JE TO VYSPORIADANE .TERAZ MI NIC NEDOSLO A PENIAZE ZAS ODISLI.ESTE SOM SA TAM NEDOVOLAL MALA VOLAT MANZELKA TAK UVIDIM CO PORIESILA .
riccado
19.01.12,16:27
a nebolo to nahodou tak, ze v lete bola suma 256.- EUR "zablokovana" a po splneni zakonnych podmienok (dorucenie upovedomenia o zacati exekucie, uplynuti lehoty na podanie namietok bez ich podania (resp. po rozhodnuti sudu o ich zamietnuti) exekutor vydal exekucny prikaz, cim ich banka z vasho uctu odpisala (uz vo vyske 260.- EUR, lebo medzitym este narastli uroky) a preposlala ich exekutorovi....
petricekzkk
20.01.12,06:22
asi sa nechapeme raz odisli z uctu vo vub a teraz z druheho v csob takze z exekucneho prikazu v sume okolo 250€ som zaplatil dvakrat po niejkych 260 €
riccado
20.01.12,11:13
asi sa nechapeme raz odisli z uctu vo vub a teraz z druheho v csob takze z exekucneho prikazu v sume okolo 250€ som zaplatil dvakrat po niejkych 260 €

poziadaj exekutora o vyuctovanie. je totiz mozne, ze 2 banky zrealizovali rovnaky exekucny prikaz (nemali o sebe odkial vediet)...