Hana Beckley
07.11.11,13:53
Dobrý deň....
Potrebovala by som poradiť: Cudzí štátny príslušník kúpil auto od občana SR. Zaplatil ho, a dal mi ho do užívania. Ako urobiť prepis, keď dotyčný nemá ani trvalý a ani prechodný pobyt na SK? Problém je v tom, že ja ho na seba nepísané nemôžem mať, z dôvodu možnej exekúcie.... Ako by bolo možné aby bol on vlastníkom v TP a ja iba ako užívateľ? prípadne ak by bolo auto písané na mňa, aby som ja nemohla predať tento automobil bez jeho súhlasu, ale tak isto, aby nemal exekútor právo auto "zhabať" ????
Je to možné? vie niekto poradiť?
ďakujem
bubkoch
07.11.11,13:01
auto je uz odhlasene na noveho majitela ?
lebo stary majitel nema dovod spekupovat, dokonca je v jeho zaujme po predaji auto co najskor odhlasit, aby nemusel platit PZP ... takze asi ho odhlasil a vo velkom TP je meno toho cudzinca ?
lujza.j
07.11.11,13:06
na cudzinca, ktorý na území SR nemá žiadny povolený pobyt to asi neprihlásiš
http://www.minv.sk/?informacie-6
Chobot
07.11.11,14:16
Dobrý deň....
Potrebovala by som poradiť: Cudzí štátny príslušník kúpil auto od občana SR. Zaplatil ho, a dal mi ho do užívania. Ako urobiť prepis, keď dotyčný nemá ani trvalý a ani prechodný pobyt na SK? Problém je v tom, že ja ho na seba nepísané nemôžem mať, z dôvodu možnej exekúcie.... Ako by bolo možné aby bol on vlastníkom v TP a ja iba ako užívateľ? prípadne ak by bolo auto písané na mňa, aby som ja nemohla predať tento automobil bez jeho súhlasu, ale tak isto, aby nemal exekútor právo auto "zhabať" ????
Je to možné? vie niekto poradiť?
ďakujem

Toto je krajina špekulantov..... :rolleyes::confused:

Neurobíš to nijako. On by si ho musel previezť do krajiny trvalého pobytu a tam ho prihlásiť.

A čo keby si si vyplatila všetky dlžoby?
Hana Beckley
07.11.11,14:45
Chobot: nejedná sa o špekuláciu, bože! nie je to prepychové auto! je to stará felícia 95 rok výroby za 400 eur, dal mi ju na to aby som stihla chodiť do práce na 6:45 a ešte stihla odniesť dcéru do škôlky ktorú otvárajú o 6:30.
Čo sa týka dlhov, nič ťa nie je do toho, ale aj napriek tomu pre objasnenie: dlhy mi nevznikli mojou zásluhou a ni som ich nespôsobila, vznikli len mojou blbosťou, keď som ručila niekomu!
a pre ostatných: auto bolo môjho kolegu z práce, poistku som zaplatila a platiť budem naďalej. kolega netlačí na prepis.... ale čo keby začal! za to, že má dakto exekúciu, neznamená to že je to nezodpovedný človek.

Keby nebola v Rakúsku taká drahá poistka, tak by mi dal auto na rakúskych značkách a exekútor by mi mohol fúkať... keď mu nestačí koľko splácam za druhého....


Ostatným: ďakujem za snahu poradiť mi....
Hana Beckley
07.11.11,14:46
nejedná sa o špekuláciu, bože! nie je to prepychové auto! je to stará felícia 95 rok výroby za 400 eur, dal mi ju na to aby som stihla chodiť do práce na 6:45 a ešte stihla odniesť dcéru do škôlky ktorú otvárajú o 6:30.
bubkoch
07.11.11,16:12
Chobot: nejedná sa o špekuláciu, bože! nie je to prepychové auto! je to stará felícia 95 rok výroby za 400 eur, dal mi ju na to aby som stihla chodiť do práce na 6:45 a ešte stihla odniesť dcéru do škôlky ktorú otvárajú o 6:30.
Čo sa týka dlhov, nič ťa nie je do toho, ale aj napriek tomu pre objasnenie: dlhy mi nevznikli mojou zásluhou a ni som ich nespôsobila, vznikli len mojou blbosťou, keď som ručila niekomu!
a pre ostatných: auto bolo môjho kolegu z práce, poistku som zaplatila a platiť budem naďalej. kolega netlačí na prepis.... ale čo keby začal! za to, že má dakto exekúciu, neznamená to že je to nezodpovedný človek.

Keby nebola v Rakúsku taká drahá poistka, tak by mi dal auto na rakúskych značkách a exekútor by mi mohol fúkať... keď mu nestačí koľko splácam za druhého....


Ostatným: ďakujem za snahu poradiť mi....

he, no tak potom je vsetko v poriadku, kolega ti dal auto, ty za neho platis PZP a auto je stale prihlasene na neho ... predpokladam ze ani K-P zmluvu nemate ...
jemu takyto stav nemusi nijako vadit, len ked ho naštves napr. prestanes platit poistku alebo z ineho dovodu, prehlasi auto na tebaalebo na cudzinca, da vam TP a ma pokoj, a bude uz len na vas aby ste si auto do 15 dni prihlasili ... :)