Stefan55555
07.11.11,15:27
Dobrý deň, chcel by som sa vás opýtať čo mam robiť. Môj starý otec kúpil hospodársku budovu ktorá ma 50 štvorcov ale starký to nemal na papieri a teraz to figuruje na 5 učastnikov. Len štyria mi to chcú podpísať lebo vedia že to od nich kúpil, len jeden z nich mi to nechce podpísať lebo to je vnučka po dedičovi a nevie že to môj starký kúpil nemá skade vedieť. prosím o radu čo môžem urobiť aby som to prepísal?? vopred dakujem
doktor23
07.11.11,14:34
nech Ti to tí štyria podpíšu (vyhlásenie, že nemajú námietky voči vydržaniu) .... a následne, keď už budeš vlastníkom časti nehnuteľností, choď za tou vnučkou, vysvetli jej situáciu, ako to bolo a že má dve možnosti, buď to uzná a podpíše Ti ataké isté vyhlásenie, alebo to neuzná a Ty sa budeš domáhať svojich práv súdnou cestou, čím jej vzniknú zbytočné trovy .....
Máš aspoň nejaký papier, že to starý otec kúpil? Ak nie, daj si podpísať od tých štyroch, ktorí to uznávajú aj čestné vyhlásenie, že v tom a tom roku sa nehnuteľnosť predávala vcelku, že to predávali aj so starým otcom vlastníčky, ktorá Ti to nechce podpísať.
Chobot
07.11.11,14:35
Dobrý deň, chcel by som sa vás opýtať čo mam robiť. Môj starý otec kúpil hospodársku budovu ktorá ma 50 štvorcov ale starký to nemal na papieri a teraz to figuruje na 5 učastnikov. Len štyria mi to chcú podpísať lebo vedia že to od nich kúpil, len jeden z nich mi to nechce podpísať lebo to je vnučka po dedičovi a nevie že to môj starký kúpil nemá skade vedieť. prosím o radu čo môžem urobiť aby som to prepísal?? vopred dakujem

Odkúpiť to od nej. Dohodnite sa na cene.
Stefan55555
07.11.11,15:13
keby to chcela predať tak to by som kúpil ale nechce ved prakticky ona tam ma 10 štvorcov