derek191919
07.11.11,16:30
Dobrý deň,
prosím Vás, mám firemnú stránku na ktorú si chcem dať google reklamu (AdSence). Pri zakladaní AdSence účtu, sa ma google pýta na to, či som firma alebo súkromná osoba, keďže sa jedná o firemnú stránku na ktorej chcem mať reklamu, tak by som chcel, aby mi zisk z reklamy išiel na firmu, čiže zadám tam firma že som a zadám tam aj firemné číslo účtu. OTAZKA pre účtovníkov, bude vedieť moja účtovníčka ako to má zaúčtovať? A čo nejaký doklad, že za čo je tá reklama? Pochybujem ze Google posiela nejaké fyzické papiere. Ďakujem Vám ;)
Martin Vacho
07.11.11,17:06
Dať na firemnú stránku AdSence má dve nevýhody. Degraduje to hodnotu firmy lebo sa popri uchádzaní o dôveru klienta znižuje na možný minimálny príjem a veľkú stratu. Tou stratou je vlastne druhý bod - nezabránite tomu, že sa na firemnej stránke nezobrazí aj konkurenčná ponuka a tá si nakoniec môže získať priazeň vášho klienta. Toho však treba vedieť získať, udržať a dopomôcť mu k akcii... Stratiť klienta šikovnosť nevyžaduje.
Ak by ste teda nastavili výber reklám, ktoré sa budú zobrazovať, je možné na niektorých miestach prezentácie stránky uverejniť aj reklamu niekoho iného. To však treba doladiť tak, že klient zjavne niečo hľadá no nie je to vo vašej ponuke a viete, že na nejakom inom mieste to nájde. Ak mu nepomôžete inak, tak aspoň nasmerovaním... To však vyžaduje takú dávku zručnosti a množstvo času, že ak budete v inom tak dobrý a investujete do toho ten istý čas, zarobí to omnoho viac peňazí.
derek191919
07.11.11,17:11
Dať na firemnú stránku AdSence má dve nevýhody. Degraduje to hodnotu firmy lebo sa popri uchádzaní o dôveru klienta znižuje na možný minimálny príjem a veľkú stratu. Tou stratou je vlastne druhý bod - nezabránite tomu, že sa na firemnej stránke nezobrazí aj konkurenčná ponuka a tá si nakoniec môže získať priazeň vášho klienta. Toho však treba vedieť získať, udržať a dopomôcť mu k akcii... Stratiť klienta šikovnosť nevyžaduje.
Ak by ste teda nastavili výber reklám, ktoré sa budú zobrazovať, je možné na niektorých miestach prezentácie stránky uverejniť aj reklamu niekoho iného. To však treba doladiť tak, že klient zjavne niečo hľadá no nie je to vo vašej ponuke a viete, že na nejakom inom mieste to nájde. Ak mu nepomôžete inak, tak aspoň nasmerovaním... To však vyžaduje takú dávku zručnosti a množstvo času, že ak budete v inom tak dobrý a investujete do toho ten istý čas, zarobí to omnoho viac peňazí.

Firemnou stránkou v tomto prípade myslím stránku neziskovej organizácie, čiže o konkurenciu nejde.
Na stránky firmy, ktorá ma živí samozrejme reklamu nemám práve kvôly tomu o čom píšete, čiže by som prosil účtovníkov o rady z účtovného hľadiska. :)
flector
08.11.11,13:05
Dáša_
08.11.11,13:32
a nezabudni, že musíš byť registrovaný na DPH, minimálne podľa par. 7a - z toho vyplýva povinnosť zasielať súhrnný výkaz.