Fofo48
07.11.11,18:06
Dobry den,
chystam sa do podnikania, nakup gravirovacieho stroja, výroba puzzle, obrábanie inych materialov. Co sa tyka Slovenska, vedeli by ste mi poradit nejake odberatelske firmy, niekoho na uvod ?
V resp. viete mi poradit ako to vyzera na nasom, pripadne Ceskom, Madarskom trhu v oblasti gravirovania a vyrabania klasickeho puzzle ? Myslim aka je konkurencia.

Dakujem pekne, uvitam vsetky odpovede :D
mattto
07.11.11,20:25
nič v zlom, ale nejaký prieskum trhu, odbytové kanály, stav konkurencie, nákladovosť... atď. by si mal riešiť pred začatím businessu, nie až keď kupuješ stroje. Na Slovensku je veľa "podnikateľov" s výrobnými strojmi zapadnutými prachom v garáži a utopenými peniazmi, takí väčšinou predávajú nové stroje za 50% ceny niekde na bazos.sk :)
Fofo48
07.11.11,21:37
nič v zlom, ale nejaký prieskum trhu, odbytové kanály, stav konkurencie, nákladovosť... atď. by si mal riešiť pred začatím businessu, nie až keď kupuješ stroje. Na Slovensku je veľa "podnikateľov" s výrobnými strojmi zapadnutými prachom v garáži a utopenými peniazmi, takí väčšinou predávajú nové stroje za 50% ceny niekde na bazos.sk :)


preto si treba doslovne vsimat co som napisal :) "chystam sa" to moze trvat aj pol roka "chystat sa" :) nepatrim k tej skupine aby som nieco kupoval a nevedel o tom vobec nic :rolleyes: