terayon
07.11.11,18:50
je to niekto kto studuje medicinu v BA a zodpovedal by mi par otazok?
- naozaj travia medici cas iba ucenim? teda v tom zmysle ze nemaju skoro volny cas na ziadne svoje konicky?
- je pravda ze prijmacky su to najlahsie na celej skole?
- kolko asi % ludi vyleti po prvom rocniku?

a aka je sanca ze sa tam dostanem ked nedam uplatok?
Mila123
07.11.11,17:56
je to niekto kto studuje medicinu v BA a zodpovedal by mi par otazok?
- naozaj travia medici cas iba ucenim? teda v tom zmysle ze nemaju skoro volny cas na ziadne svoje konicky?
- je pravda ze prijmacky su to najlahsie na celej skole?
- kolko asi % ludi vyleti po prvom rocniku?

a aka je sanca ze sa tam dostanem ked nedam uplatok?

moja dcéra je v KE, ak chceš info napíšem ti....
DanielaSL
07.11.11,18:19
Moja bola v KE, dostala sa bez úplatku, ale rok predtým chodila na doučovanie na prijímačky. Žeby trávila čas len učením, to si nemyslím. Mala aj priateľa, trávili čas ako všetci študenti..ale v porovnaní s druhou dcérou, ktorá chodila na pedagogickú sa učila podstatne viac. Učievala sa priebežne, takže cez skúškové nemala nejaké väčšie problémy. Ale asi to tiež bolo aj o šťastí a nálade skúšajúcich. Dievčatá sa asi pripravujú poctivejšie, lebo čo poznám chalanov medikov , tak to dokázali aj flákať. V prvom rade je to škola , ktorá musí dotyčného baviť..... bez toho by som si asi netrúfla tam ísť. A ešte v každom ročníku je nejaká skúška , pri ktorej veľa študentov vyletí...nemusí to byť len prvý ročník. Dcéra ho mala najľahší.... dokonca v januári si užila aj lyžovačku, keďže skúšky mala pomerne skoro urobené. Každé leto chodila do zahraničia brigádovať, takže skúšky mala vždy urobené, až na jeden rok, kedy robila nejakú ťažkú skúšku na konci leta.
terayon
07.11.11,19:02
jasne napis :) diki :)
Ice dive
07.11.11,19:06
to že medici trávia čas len učením pravdou nie je... koľko času venuje učeniu je individuálne... niekoho baví a potrebuje menej času niekomu to ide ťažšie a strávi nad učením viac času... ale to je na každej škole... ak to porovnám tak na medicíne sú 2-3 skúšky za semester... napr. na ekonómií je ich 6 -7 za semester... takže z pohľadu množstva kníh je to vyrovnané, len jedna škúška na medicíne má čo sa týka množstva učiva ako dve na inej škole ale zase nemá toľko stresu študent ako taký, ktorý musí ísť na dve skúšky...

príjímačky sú najlahšie asi na každej škole... lebo každý študent začína a nároky na neho sa s pribúdajúcim počtom semestrov zvyšujú... zober si aký bol tvoj prvý ročník na ZŠ aká bola tragédia prečítať dve A4 zo šľabikára... a aká ťažká pohoda bola v deviatom ročníku... resp. ako si sa triasol pred maturitou... a po nej si povieš aké ľahké to bolo.... na VŠ budeš hovoriť, že jedna skúška bola ako celá maturita...

koľko ľudí vyletí v ktorom ročníku je tiež individuálne... lebo záleží od skúšajúceho ako sa vyspal, aká je to skúška a koľko času tomu študent venoval... ale porovnaj si koľko ľudí sa v priemere za rok príjíma a koľko ich končí... podľa mňa tam veľký odpad nie je... lebo ak sa tam už dostaneš tak sa každá skúška dá na 2-3 krát spraviť..

čo sa týka úplatkov, pozri sa aké autá sú pred fakultou zaparkované, a koľko študentov sa príjma každý rok... myslím, že je to cca 300 študentov ročne... ak by každý dal úplatok 1000 € tak každý profesor by jazdil minimálne na BMW X6 takže skôr si myslím, že o tých úplatkoch sú to len také reči... čo je však reálnejšie a čo mám aj vlastnú skúsenosť z rodiny spred 7 rokov, problém je zamestnať sa po skončení školy, kedy sa vraj mal dať úplatok 100 000 Sk, za to aby absolventa zamestnali v nemocnici aby mohol robiť atestáciu...
Mila123
07.11.11,19:11
jasne napis :) diki :)
tak ako uviedla daniela aj moja dcéra- teraz je v druháku sa dostala na medicínu po prípravnom kurze, na prvýkrát....
učí sa, stále je v jednom kole a keby porovnala prijímace testy a napr. takú skúšku z bio-fyziky či histológie? nedajú sa porovnať, na testoch pri prijatí mohla urobiť chybu (UVEDIEM PRíKLAD - otázky majú možností je ich od jednej až po osem....v kombinácií, ak napr. mala byť správna odp. č. 1, 2 ,3 a ona uviedla napr. iba 1 a 2 mala za správnu odpoveď dva body, neodpočítaval sa jej jeden bod, kt. neuviedla)
a na biofyzike? by mala o jeden bod menej....
ak sa vieš učiť, memorovať máš veľkú šancu urobiť školu.....
a odpad ? v prvom ročníku ich bolo skoro 250, do druhého sa ich zapísalo 195 ä z toho histológiu nemá asi 45 študentov)
a ako bude po anatómií po tomto zimnom semestri???? netuším....
Mila123
07.11.11,19:14
a úplatok? za prijatie ???? či ukončenie školy??? podľa môjho názoru je to hlúposť, žiaden som nedala i keď otec mojej dcéry hlúpe reči viedol, že som niečo musela dať....
priznala som mu do očí, že áno..... a koľko ? 500 000 Sk, s tým, že mi dlhuje 250 000 Sk.....a jeho reakcia ? bolo po sprostých rečiach.....
terayon
08.11.11,17:29
diki za odpovede :)
da sa povedat ze som biflos, takze uz to vidim ruzovejsie s tou skolou :D
DanielaSL
09.11.11,13:06
Keď sa učíš rada..a bavia ťa tieto predmety - biológia a chémia.... nemáš sa čoho báť. Doporučujem ti ale vybaviť si nejaké to doučovanie..., určite pomôže..aj keď poznám osoby, čo sa na medicínu dostali aj bez neho a na prvý krát..ale boli aj takí, čo to absolvovali 2 x a nedostali sa . Čo sa týka tých úplatkov...viem , že sa brali ale už keď sa prijímali na školu študenti, ktorí skončili pod čiarou..na odvolanie. Ale čiste prijímacích skúšok pochybujem..v Martine bola dokonca vytvorená kontrolná komisia z rodičov.
terayon
13.11.11,11:54
a ako to vyzera pocas semestra? travia medici cas stale ucenim?
misomiso
13.11.11,12:08
No ak chces VS, kde budes moct travit vsetok cas na kupalisku, tak medicinu neodporucam.
DanielaSL
13.11.11,12:26
a ako to vyzera pocas semestra? travia medici cas stale ucenim?

Prečítaj si môj príspevok č. 3. Tam to máš....
Mila123
13.11.11,14:54
a ako to vyzera pocas semestra? travia medici cas stale ucenim?
áno, dcéra je stále v skriptách.....
Ivana Š
13.11.11,15:25
podľa mňa, keď niekto chce seriózne vyštudovať nejaký odbor - či medicínu, architektúru, chémiu, alebo hocičo iné
tak študuje, chodí na prednášky, semináre, sedí nad knihami, skriptami, pri počítači, vypracováva protokoly, seminárne práce atď ...
! a nešpekuluje, koľko času tomu venuje!

aby to nedopadlo ako v tom vtipe- že človeče, keď si predstavím, aký som inžinier, normálne sa bojím ísť k doktorovi
smajla nedávam zámerne, lebo sa tu nehodí