Puyol35
07.11.11,23:05
Dobrý deň,

Pravidelne mi odchádza suma 9 USD na SEGPAYEU.COM\GIBRALTAR, deje sa to už asi 9 mesiacov a banka mi nevie povedať komu idú moje peniaze. neviete mi poradiť, resp nemate niekto skúsenosti? v poznamke je napísané iba platba kartou, ale katrou som nič nenakupoval cez internet uz dobre dlhú dobu.

Dakujem
SamuelSK
07.11.11,22:22
No podla http://www.complaintsboard.com/complaints/segpayeucom-gibraltar-gi-c471149.html a http://www.complaintsboard.com/bycompany/segpayeucom-gibraltar-a285860.html a http://www.google.sk/#sclient=psy-ab&hl=sk&site=&source=hp&q=SEGPAYEU.COM\GIBRALTAR&pbx=1&oq=SEGPAYEU.COM\GIBRALTAR&aq=f&aqi=&aql=1&gs_sm=e&gs_upl=355l355l0l712l1l1l0l0l0l0l179l179l0.1l1l0&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.,cf.osb&fp=f12ec58094861573&biw=1280&bih=609 je to nejaky fraud, tj podvod..

Tak ak banka nevie co s tym, nech ti daju novu kartu. A tuto bloknu a zrusia. Mohli by spravit aj chargeback (tj. zoberu spat tych 9USD, avsak neviem ci je to mozne za vsetky mesiace)

Je to prakticky jednoduche.
1. niekto si otvori eshop
2. ponukne moznost platit kartou
3. zakaznici zaplatia
4. niekto im bud hackne databazu, alebo ju predaju...
5. game over
(teda nie som si na 100% isty, ale takto to fungovalo pred par rokmi, kadeake internetove podsvetie to robilo a urcite aj robi, kedze je to (mozno aj) multibilionovy biznis..)

Alebo ma clovek keylogger/spyware na pocitaci a udaje o karte odisli tymto sposobom..


Ako sa da branit, to je zaujimava otazka, lebo:
1. teoreticky mozem pouzivat Paypal alebo podobne stranky ktore skovaju cisla karty, ale ani Paypal nie je nehacknutelny (ako samotny paypal ucet, ako aj ich databaza) no myslim ze ju maju dobre osetrenu, predsa len to nie je nejaky novinovy stanok ale seriozna firma
2. karta ma relativne dlhu platnost a clovek ak nakupuje hocikde na internete (alebo v kamennom obchode) vystavuje kartu nebezpecenstvu (ale neviem ako to maju osetrene, ako maju tu databazu kariet kryptovanu atd...)

No kazdopadne, jedna relativne nepriestrelne (i ked mozno vtipne) riesenie je:
Mat kartu, ktora ma limity prednastavene na 0 Eur, a tesne pred nakupom to zvysit na X eur pricom X eur je hodnota nakupu..
LENZE.. malo bank ponuka okamzitu upravu limitov na kartu, cize alternativne riesenie a asi aj jednoduchsie je:
mat dva ucty, na jeden ziadnu kartu na druhy kartu s akymkolvek limitom a tesne pred nakupom si previest peniaze z uctu1 (kde nie je ziadna karta) na ucet2 (kde je karta) a zaplatit.

Aj ked je karta ohrozena, alebo ju niekto na internete "ukradol" (ziskal k nej pristup), vzhladom na limity = 0 alebo stavu uctu = 0 nie je mozne ukradnut co i len 1 euro (mozno 1 cent, tak tam zostane) a silne pochybujem, ze existuje sposob ako na to.

I ked jeden sposob mi napada, ale nebudem pisat, aby som nedaval niekomu potencionalny napad ako okradat karty (ale aj tak by to bolo extremne narocne na realizaciu, technicky)

ZUNO, alebo mBank pouzivam ja, tam mam 2 ucty, sporiaci a "minaci" a kartu mam len na tom druhom.. na ktorom mam maximalne tak 10 eur..
Katarina
07.11.11,22:29
Je to zaujímavé, že už prešlo 9 mesiacov a banka nevie poradiť alebo pomôcť. Ešte zaujímavejšie je , že každý mesiac tá istá suma. Skús v banke vybaviť, nech ti dajú kartu s novým kódom.
misoft
08.11.11,17:16
Pravidelne mi odchádza suma 9 USD na SEGPAYEU.COM\GIBRALTAR, deje sa to už asi 9 mesiacov a banka mi nevie povedať komu idú moje peniaze. neviete mi poradiť, resp nemate niekto skúsenosti? v poznamke je napísané iba platba kartou, ale katrou som nič nenakupoval cez internet uz dobre dlhú dobu.
Tak dlho? A ty si nič samostatne nepodnikol? Už pri prvej podozrivej platbe (prevode) si mal klusať do banky, žiadať vysvetlenie, na aký pokyn bola vykonaná platba, následne zablokovať kartu (keď je zablokovaná, neprejdú platby - ako keby karta neexistovala), žiadať o vydanie úplne novej karty (ale nie s tými istými údajmi - PIN a pod.). Zároveň podať banke reklamáciu pre neoprávnený prevod peňazí z tvojho účtu (NEAUTORIZOVANÝ) na neznámy účet. Potom by boli povinní to riešiť.
Alebo iná možnosť: okamžite zrušiť účet a založiť účet v inej banke!