derek191919
07.11.11,23:11
Dobrý deň,
niesom plátca DPH a budem vystavovať faktúry do zahraničia (v EÚ iba), náklady nebudem mať žiadne.... Dočítal som sa, že sa musím ale registrovať pre daň, ale že na slovensku stále ostanem neplátca dane. Sú tieto informácie správne? Existuje také niečo? A čo vlastne mám povedať na daňovom úrade, že sa chcem registrovať na daň? Nepochopia to tak, že chcem byť platiteľom dane?
Ďakujem za odpovede.
avalik
07.11.11,22:25
zakon o DPH
§ 7a

(1) Ak zdaniteľná osoba, ktorá nie je platiteľom, je príjemcom služby od zahraničnej osoby z iného členského štátu, pri ktorej je povinná platiť daň podľa § 69 ods. 3, je povinná podať daňovému úradu žiadosť o registráciu pre daň pred prijatím služby; žiadosť o registráciu pre daň táto zdaniteľná osoba nepodáva, ak je registrovaná pre daň podľa § 7.
(2) Ak zdaniteľná osoba, ktorá nie je platiteľom a ktorá má v tuzemsku sídlo, miesto podnikania, prevádzkareň, bydlisko alebo sa v tuzemsku obvykle zdržiava, dodáva službu, pri ktorej je miesto dodania podľa § 15 ods. 1 v inom členskom štáte a osobou povinnou platiť daň je príjemca služby, je povinná podať daňovému úradu žiadosť o registráciu pre daň pred dodaním služby; žiadosť o registráciu pre daň táto zdaniteľná osoba nepodáva, ak je registrovaná pre daň podľa § 7.
(3) Daňový úrad je povinný osobu podľa odseku 1 alebo 2 registrovať pre daň, vydať jej osvedčenie o registrácii pre daň a prideliť jej identifikačné číslo pre daň najneskôr do siedmich dní odo dňa doručenia žiadosti o registráciu pre daň.

http://www.drsr.sk/drsr/slovak/danovy_subjekt/brozury_a_letaky/data/refnepl_122009.pdf
Sarlotka
07.11.11,23:50
skuste napísat aj predmet faktúracie, teda ci idete fakturovat nejaky tovar do Eu alebo sluzbu...

nejake naklady asi mat budete ci?
derek191919
08.11.11,07:21
skuste napísat aj predmet faktúracie, teda ci idete fakturovat nejaky tovar do Eu alebo sluzbu...

nejake naklady asi mat budete ci?
Predmet fakturácie bude:
Reklamné služby za mesiac ....
To je všetko. Naklady nebudem mať žiadne, lebo sa jedná o zverejnenie reklamy na internete, ale už je to taka veľka čiastka, že to musím dať na firmu.
Dakujem 1dara, a ako zistim či som už registrovany? Lebo mam doma kartičku "Osvedčenie o registrácii a pridelení daňového identifikačného čísla" je tam desatmiestne číslo BEZ SK. No a ešte ma zaujima, že čo im mam povedať na úrade, že čo chcem spraviť? Dakujem veľmi.
KEJKA
08.11.11,07:25
to čo máš je DIČ pre daň z príjmu, ty sa musíš registrovať pre DPH podľa §7a) zákona o DPH.
Na DU povieš, že ideš fakturovať služby do EU a potrebuješ registráciu podľa §7a), oni už vedia. Tam zaškrtneš túto možnosť, lebo tlačivo je univerzálne.
Lepšie by bolo, keby si mal na tieto veci účtovníčku - kto ti robí DPFO a účtovníctvo ako také?
derek191919
08.11.11,07:31
to čo máš je DIČ pre daň z príjmu, ty sa musíš registrovať pre DPH podľa §7a) zákona o DPH.
Na DU povieš, že ideš fakturovať služby do EU a potrebuješ registráciu podľa §7a), oni už vedia. Tam zaškrtneš túto možnosť, lebo tlačivo je univerzálne.
Lepšie by bolo, keby si mal na tieto veci účtovníčku - kto ti robí DPFO a účtovníctvo ako také?

Aha, tak už chapem. Učtovnictvo mi robi jedna znama, s ktorou sa veľmi nestretavam, ale asi by bolo treba ako tak vidim... No a čitam povinnosťi registrovaneho podľa 7a a to treba posielať každy štvrťrok výkaz na danový úrad ak dodávam službu?
Nella_2
08.11.11,07:32
Prečítaj si napr. toto:

http://www.drsr.sk/drsr/slovak/danovy_subjekt/brozury_a_letaky/data/refnepl_122009.pdf

Po zaregistrovaní budeš musieť podávať štvrťročne súhrnné výkazy elektronickou formou, o tom nájdeš info tu:

https://www.drsr.sk/wps/portal/registracia
KEJKA
08.11.11,07:34
áno, ak dodáš v danom kalendárnom štvrťroku službu do EU, tak podáš SV DPH na DU,
musíš vedieť ičDPH odberateľa z EU, aj ten musí byť registrovaný.
SV sa podávajú výlučne elektronicky, tak to prekonzultuj so svojou známou, či je na to pripravená, inak si to budeš musieť vybaviť sám.
derek191919
08.11.11,07:39
Ok,no už som pozeral tie elektronicke služby daňoveho a zrejme to budem robiť ja. Len ma napadlo ešte, ak sa to teda podava štvrťročne, tak by bolo najlepšie to podať asi vždy posledný týždeň toho štvrťoku, teda za tento štvrťrok to bude posledný decembrový týžden ano?
Nella_2
08.11.11,07:41
Ok,no už som pozeral tie elektronicke služby daňoveho a zrejme to budem robiť ja. Len ma napadlo ešte, ak sa to teda podava štvrťročne, tak by bolo najlepšie to podať asi vždy posledný týždeň toho štvrťoku, teda za tento štvrťrok to bude posledný decembrový týžden ano?
Podáva sa do 20-teho nasledujúceho mesiaca po skončení daného štvťrkoku. Čiže za tento 4. štvrťrok do 20. januára 2012.
KEJKA
08.11.11,07:43
áno - až po skončení štvrťroka, teda 1-20.1.2012
Nella_2
08.11.11,07:45
Tu je postup registrácie autorizovaného používateľa elektronických služieb
derek191919
08.11.11,07:53
super. Zrovna sme na zlomku roka. Ak reklamu na stranke budem mať v decembri, peniaze na účet mi prídu v Januári po 20tom, tak tú sumu zahrniem do výkazu za prvý štvrťrok?
zk24
08.11.11,07:53
super. Zrovna sme na zlomku roka. Ak reklamu na stranke budem mať v decembri, peniaze na účet mi prídu v Januári po 20tom, tak tú sumu zahrniem do výkazu za prvý štvrťrok?

Záleží čo uvedieš na FA, aký dátum dodania služby. Ak uvedieš decembrový dátum pojde do 4q. Ak uvedieš januárový tak pojde do 1q2012

A pýtaš sa že ako budu vedieť že sa registruješ pre IC DPH a nie pre platiteľa dph... Tak tu je tlačivo, tam zaskrtnes ty sám podla coho sa registrujes. Ty sa budes podla §7a... teda riadky 33,34.

http://www.drsr.sk/drsr/slovak/danovy_subjekt/dph_po_1_5_2004/data/zoregto.pdf
derek191919
08.11.11,08:00
dakujem, hned som viac pripraveny na to, že ma čakaju taketo formulare. A ešte ma teda zaujima, že toto dodavam reklamu do zahraničia ale na internete a teraz zrovna idem kupovať také reklamné rámy z českej republiky, je to jednorazový náklad, čiže to nebude pravidelné, zmení sa pre mna niečo po tejto registrácii, či zostáva všetko po starom a normálne to kúpim aj s ich DPH?
KEJKA
08.11.11,08:05
teraz kupovať v EU bez registrácie nemôžeš. Ak chceš nakúpiť službu v EU, musíš sa najskôr registrovať podľa §7aň, tak ako sme to už uviedli vyššie.
Až budeš mať ičDPH, resp. aspoň podanú žiadosť, tak sa dohodni s dodávateľom, že ičDPH mu budeš schopný dať neskôr. On ti to predá bez českej DPH a ty to dodaní v SR a DPH odvedieš za ten mesiac v ktorom službu kúpiš-budeš mať doklad vystavený.
derek191919
08.11.11,08:09
A to prosím Vás ako zasa ja tú DPH odvediem?
Sarlotka
08.11.11,08:09
a co su to tie ramy... sluzba ci tovar?
Sarlotka
08.11.11,08:11
ano kedze nie ste platitelom DPH boli by ste len registrovany podla § 7 tak v pripade ze by ste nadobudli sluzbu z EU na fakture by nebol DPH ale vasou povinnostou by bolo dodanenie tejto sluzby na SR ...
derek191919
08.11.11,08:11
a co su to tie ramy... sluzba ci tovar?
je to tovar, vyzera to aako obraz. A bude v nich uverejnovana reklama, čiže ten rám nebudem predávat.
Sarlotka
08.11.11,08:20
teraz kupovať v EU bez registrácie nemôžeš. Ak chceš nakúpiť službu v EU, musíš sa najskôr registrovať podľa §7aň, tak ako sme to už uviedli vyššie.
Až budeš mať ičDPH, resp. aspoň podanú žiadosť, tak sa dohodni s dodávateľom, že ičDPH mu budeš schopný dať neskôr. On ti to predá bez českej DPH a ty to dodaní v SR a DPH odvedieš za ten mesiac v ktorom službu kúpiš-budeš mať doklad vystavený.

no neviem ja na sr by som mu to bez udania Ic dph a jeho skontrolovani prostrednictvom danoveho portalu nevyfakturovala... pred fakturaciu vzdy overujem ic dph odberatela ... klientom zakazujem fakturovat bez overenie ic dph pred fakturaciou...

Platitelia dane si môžu overiť nasledovnými spôsobmi, či je konkrétne daňové
identifikačné číslo pre DPH platné v danom členskom štáte:
1. Na oddelení MAS Daňového riaditeľstva SR:
· telefonicky, na telefónnom čísle 048/4369 113
· e-mailom, na e-mailovej adrese overovanie@drsr.sk
· faxom, na faxovom čísle 048/4369 128
· písomne, na adrese Daňové riaditeľstvo SR, oddelenie medzinárodnej
administratívnej spolupráce (MAS), Nová 13, 975 61 Banská Bystrica
2. Na Portáli daňovej správy SR www.drsr.sk položka overovanie IČ DPH v EÚ
3. Na Portáli európskej komisie www.europa.eu.int/vies
zk24
08.11.11,08:22
§ 7

(1) Ak zdaniteľná osoba, ktorá nie je platiteľom, alebo právnická osoba, ktorá nie je zdaniteľnou osobou, nadobúda v tuzemsku tovar z iného členského štátu, je povinná podať daňovému úradu žiadosť o registráciu pre daň pred nadobudnutím tovaru, ktorým celková hodnota tovaru bez dane nadobudnutého z iných členských štátov dosiahne v kalendárnom roku 13 941, 45 eura.



§ 11 Nadobudnutie tovaru v tuzemsku z iného členského štátu

(4) Nadobudnutie tovaru v tuzemsku z iného členského štátu nie je predmetom dane, ak
a) dodanie takého tovaru v tuzemsku by bolo oslobodené od dane podľa § 47 ods. 7 až 10,
b) nadobúdateľom je zdaniteľná osoba, ktorá nie je platiteľom a ktorá nie je registrovaná pre daň podľa § 7, alebo právnická osoba, ktorá nie je zdaniteľnou osobou a ktorá nie je registrovaná pre daň podľa § 7, a súčasne celková hodnota nadobudnutého tovaru nedosiahla 13 941, 45 eura za predchádzajúci kalendárny rok a ani v prebiehajúcom kalendárnom roku túto hodnotu nedosiahne.


FA z ČR je vystavená s českou DPH. Slovenský podnikateľ zaplatí celkovú sumu faktúry a nemá nárok na odpočítanie dane. Podľa mňa môže nakúpiť tovar z ČR bez problémov, nakupi s ceskou DPH. Nemusí byť registrovaný podľa §7 kým objem tovar nepresiahne tých 13941,45 €
Sarlotka
08.11.11,08:22
je to tovar, vyzera to aako obraz. A bude v nich uverejnovana reklama, čiže ten rám nebudem predávat.

tovar ste mohli nadobudnut aj bez registracie... nadobudnut tovar z Eu bez registracie mozno do nejakej presnej vysky doplnim presne cislo idem ho najst.takze ramy ste mohli nadobutnut aj bez registracie a dat do nakladov...


len pred prijatim sluzby z Eu je nutna registracia
Sarlotka
08.11.11,08:23
a medzitym uz zuzka napisala presne cislo...

hodnota nadobudnutého tovaru nedosiahla 13 941, 45 eura za predchádzajúci kalendárny rok a ani v prebiehajúcom kalendárnom roku túto hodnotu nedosiahne.
derek191919
08.11.11,08:26
tovar ste mohli nadobudnut aj bez registracie... nadobudnut tovar z Eu bez registracie mozno do nejakej presnej vysky doplnim presne cislo idem ho najst.takze ramy ste mohli nadobutnut aj bez registracie a dat do nakladov...


len pred prijatim sluzby z Eu je nutna registracia
no ok a ak teda budem už registrovany, tak to budem mať bez DPH? Podotykam, že tie ramy nebudem predavať, ale budem v nich prenajimat reklamne miesto.
zk24
08.11.11,08:29
no ok a ak teda budem už registrovany, tak to budem mať bez DPH? Podotykam, že tie ramy nebudem predavať, ale budem v nich prenajimat reklamne miesto.

Ak budeš registrovaný podľa §7 z dôvodu že si prekročil tú uvedenú hranicu (prípadne dobrovoľne), tak český podnikateľ bude vystavovať FA bez DPH a ty budeš povinný na Slovensku podávať DP DPH a zdaňovať nákup tovaru podľa slovenských zákonov
Sarlotka
08.11.11,08:30
no ok a ak teda budem už registrovany, tak to budem mať bez DPH? Podotykam, že tie ramy nebudem predavať, ale budem v nich prenajimat reklamne miesto.

takto vy nie ste platitelom DPH, takze vy mate daňovú povinnost DPH a nemate narok na odpocet DPH

TOVAR: v CR je dph 20 percent.. oni Vam ten ram vyfakturovali zaklad plus DPH
SLUZBA: sluzby z CR vyfakturuju vam bez DPH a vy na SR odvediete 20 percent
zk24
08.11.11,08:31
Derek, registruješ že tu hovoríme ale o 2 rôznych registráciach?
a) §7
b) §7a

To len pre istotu, či si postrehol....
derek191919
08.11.11,08:32
Ak budeš registrovaný podľa §7 z dôvodu že si prekročil tú uvedenú hranicu (prípadne dobrovoľne), tak český podnikateľ bude vystavovať FA bez DPH a ty budeš povinný na Slovensku podávať DP DPH a zdaňovať nákup tovaru podľa slovenských zákonov

ale myslel som, ked budem registrovany podľa §7a , vtedy to je ako pri kupe tovaru z CR, platim dph či nie?
derek191919
08.11.11,08:33
Derek, registruješ že tu hovoríme ale o 2 rôznych registráciach?
a) §7
b) §7a

To len pre istotu, či si postrehol....

hej to som postrehol, prave preto sa pytam iba na tu registraciu 7a či ma vplyv aj na kupu tovaru ak niesom plátca DPH
zk24
08.11.11,08:34
ale myslel som, ked budem registrovany podľa §7a , vtedy to je ako pri kupe tovaru z CR, platim dph či nie?

Keď budeš podľa §7a tak FA bude s českou DPH-čkou a ty iba zaplatíš FA a na slovensku nič neriešiš. Ak však tvoj objem nakupeneho tovaru prekročí tú hranicu tak sa musís registrovať podľa §7... vtedy už to bude ako hovorime - z CR bude FA bez dph a ty budes podavat DP DPH na slovensku.

Takže to zhrniem, kľudne si nakúp tie rámy z ČR teraz. Medzitym sa registruj podľa §7a. Kym nedosiahnes obrat 13941,45€ neuvádzaj svoje IC DPH dodávateľovi. On bude fakturovat s DPH. Ale sleduj si ten obrat.
derek191919
08.11.11,08:36
Keď budeš podľa §7a tak FA bude s českou DPH-čkou a ty iba zaplatíš FA a na slovensku nič neriešiš. Ak však tvoj objem nakupeneho tovaru prekročí tú hranicu tak sa musís registrovať podľa §7... vtedy už to bude ako hovorime - z CR bude FA bez dph a ty budes podavat DP DPH na slovensku.
no toto som chcel počuť :), tak Vám veľmi ďakujem, ešte že tu ste, lebo toto keby som sa vypytoval na daňovom urade, tak ma majú za paka :)
zk24
08.11.11,08:38
Snáď sme sa nikde nepomýlili :)
srska
08.11.11,08:39
no ok a ak teda budem už registrovany, tak to budem mať bez DPH? Podotykam, že tie ramy nebudem predavať, ale budem v nich prenajimat reklamne miesto. tu máš presne Registračná povinnosť - § 7 (http://www.******.sk/viewtopic.php?f=17&t=13)
derek191919
08.11.11,08:40
no snád nie :D a ak budem registrovany podľa 7a, tak na slovensku sa pre mna nič nemeni, budem vystavovať fakture slovenskym klientom tak ako doteraz ze.
zk24
08.11.11,08:41
no snád nie :D a ak budem registrovany podľa 7a, tak na slovensku sa pre mna nič nemeni, budem vystavovať fakture slovenskym klientom tak ako doteraz ze.

Nie, nemení. To IC DPH je iba pre služby so zahraničím. Na slovensku si stále osoba bez IC DPH. Fakturujes bez DPH.
KEJKA
08.11.11,15:33
no neviem ja na sr by som mu to bez udania Ic dph a jeho skontrolovani prostrednictvom danoveho portalu nevyfakturovala... pred fakturaciu vzdy overujem ic dph odberatela ... klientom zakazujem fakturovat bez overenie ic dph pred fakturaciou...

Platitelia dane si môžu overiť nasledovnými spôsobmi, či je konkrétne daňové
identifikačné číslo pre DPH platné v danom členskom štáte:
1. Na oddelení MAS Daňového riaditeľstva SR:
· telefonicky, na telefónnom čísle 048/4369 113
· e-mailom, na e-mailovej adrese overovanie@drsr.sk
· faxom, na faxovom čísle 048/4369 128
· písomne, na adrese Daňové riaditeľstvo SR, oddelenie medzinárodnej
administratívnej spolupráce (MAS), Nová 13, 975 61 Banská Bystrica
2. Na Portáli daňovej správy SR www.drsr.sk (http://www.drsr.sk) položka overovanie IČ DPH v EÚ
3. Na Portáli európskej komisie www.europa.eu.int/vies (http://www.europa.eu.int/vies)
správne, zodpovednosť za fakturáciu bez DPH nesie dodávateľ, preto si musí túto skutočnosť overovať. Prípustné je však dodať službu aj skôr, ak získa relevantný dôkaz, že odberateľ požiadal o registráciu. Je to však aj tak jeho riziko, takže sa musí rozhodnúť sám.
Sarlotka
08.11.11,16:02
správne, zodpovednosť za fakturáciu bez DPH nesie dodávateľ, preto si musí túto skutočnosť overovať. Prípustné je však dodať službu aj skôr, ak získa relevantný dôkaz, že odberateľ požiadal o registráciu. Je to však aj tak jeho riziko, takže sa musí rozhodnúť sám.


to som nevedela, myslela som ze DU ma datum overenia a skuma aj teda ci overenie ic dph bolo pred dodanim sluzby...
tak dakujem za info, ked ide o lojalneho klienta je fajn ze netraba cakat a je mozne sluzbu dodat...
:)
Juras66
08.11.11,17:01
Ahojte, mám podobný problém tak namiesto zakladania novej, využijem túto tému.Ako to bude v tomto prípade: slovenský SZČO (neplatca DPH) pre slovenskú s.r.o. (neplatca DPH) vykonáva montáž určitého zariadenia na stavbe v ČR, slovenská s.r.o. faktutuje túto montáž ČR firme (platca v ČR). Zaujíma ma, aké povinnosti má slovenská s.r.o. / registovať podľa §7a?Dúfam že som to nenapísal až tak nezrozumiteľne.Ďakujem za rady.
zk24
08.11.11,17:39
Ahojte, mám podobný problém tak namiesto zakladania novej, využijem túto tému.Ako to bude v tomto prípade: slovenský SZČO (neplatca DPH) pre slovenskú s.r.o. (neplatca DPH) vykonáva montáž určitého zariadenia na stavbe v ČR, slovenská s.r.o. faktutuje túto montáž ČR firme (platca v ČR). Zaujíma ma, aké povinnosti má slovenská s.r.o. / registovať podľa §7a?Dúfam že som to nenapísal až tak nezrozumiteľne.Ďakujem za rady.

Musíme si najprv ujasniť presne o akú službu to ide. Je to služba viažúca sa na nehnuteľnosť? Alebo montážou na stavbe myslíš iba montáž nejakého stroja (ktorý s nehnuteľnosťou nesúvisí)? V prípade, že je to iba montáž stroja je tento stroj aj dodaný slovenským dodávateľom alebo iba zmontovaný?*
Juras66
08.11.11,17:43
Je to montáž výťahu, čiže prvá možnosť, s tým že ide iba o samotnú montáž, materiál si dáva česká firma.
zk24
08.11.11,17:47
Je to montáž výťahu, čiže prvá možnosť, s tým že ide iba o samotnú montáž, materiál si dáva česká firma.

Čiže dodanie služby vzťahujúcej sa na nehnuteľnosť, podľa § 16 ods. 1, s miestom dodania v ČR. Slovenská s.r.o. nie je povinná registrovať sa podľa § 7a pretože nejde o služby podľa § 15. Slovenská s.r.o. faktúruje bez DPH s odvolávkou na prenos daňovej povinnosti na príjemcu služby - českého odberateľa. *
KEJKA
08.11.11,17:49
to by musel byť platiteľ DPH, ale nie je. Už sme to tu rozoberali v inej téme - povinnosť registrovať sa v ČR áno alebo nie?
zk24
08.11.11,17:57
to by musel byť platiteľ DPH, ale nie je. Už sme to tu rozoberali v inej téme - povinnosť registrovať sa v ČR áno alebo nie?

Povinnosť v tomto pripade nie. Nejde o slovenského dodávateľa, ale o to kto je príjemca. Ak je príjemca zdaniteľná osoba tak môže preniesť slovák daňovú povinnosť na českú firmu. Ak je odberateľom český občan, tak sa nedá preniesť daňová povinnosť, preto sa musí registrovať v ČR, bez ohľadu na to či je slovenská sro platiteľ alebo neplatiteľ. Takto to chápem ja. Je to len o možnosti prenosu daňovej povinnosti, a tú môže robiť dodávateľ platiteľ aj neplatiteľ dph. Ale nedá sa preniesť na občana. Iba na firmu. Proste tú daň v ČR niekto zaplatiť musí, a občan nie je povinný podávať DP DPH.

*takto to ja chapem zo zakonov a všetkých materiálov čo som doteraz čítala.

Aj slovenský § 5 káže registrovať sa českej zdaniteľnej osobe (je jedno či platcovi alebo neplatcovi) pred dodaním služby s miestom dodania v tuzemsku, s výnimkou v prípade že má možnosť preniesť daňovú povinnosť na príjemcu - teda ak má odberateľa zdaniteľnú osobu (zas jedno či platcu alebo neplatcu). Ale ak je odberateľ slovenský občan tak česká zdaniteľná osoba (platiteľ / *neplatiteľ) nemá možnosť prenosu, a preto sa musí v SR registrovať na DU BA I.*

Čiste môj názor. Snažila som sa to zanalyzovať v tomto príspevku:

http://www.porada.sk/t178289-p4-dodanie-sluzby-do-eu-nezdanitelnej-osobe-osobe-bez-ic-dph.html#post1888646
zk24
08.11.11,18:05
Privítam protiargumenty. Rada by som za tým spravila čiaru, že ok, tak tomuto už naozaj rozumiem, resp.tak tomuto som doteraz nerozumela :) *Asi si budem musieť zaplatiť nejakého daňového poradcu, ktorý so mnou prejde všetky neisté otázky :(
zk24
08.11.11,18:12
Kam sa stratila "betka"? Tá vždy vedela v otázkach DPH kontrovať....*
Juras66
09.11.11,19:02
Čiže dodanie služby vzťahujúcej sa na nehnuteľnosť, podľa § 16 ods. 1, s miestom dodania v ČR. Slovenská s.r.o. nie je povinná registrovať sa podľa § 7a pretože nejde o služby podľa § 15. Slovenská s.r.o. faktúruje bez DPH s odvolávkou na prenos daňovej povinnosti na príjemcu služby - českého odberateľa. *
Ešte jeden dotaz, ak takto budeme fungovať dlhšie, nevznikne niekomu z nas (slovenský SZČO, respektíve s.r.o) v budúcnosti povinnosť zriadiť si v ČR prevádzku alebo povinnosť registrovať sa pre daň v ČR?
Ďakujem
zk24
09.11.11,19:33
Ešte jeden dotaz, ak takto budeme fungovať dlhšie, nevznikne niekomu z nas (slovenský SZČO, respektíve s.r.o) v budúcnosti povinnosť zriadiť si v ČR prevádzku alebo povinnosť registrovať sa pre daň v ČR?
Ďakujem

Podľa mojich vedomostí..... v prípade, že stále budete mať možnosť na odberateľa preniesť daňovú povinnosť (teda odberateľom je zdaniteľná osoba) tak nie. On odvádza DPH za Vás.*