enrico777
08.11.11,09:15
Zdravim

Chcem by som sa opitať mam na živnosť zobrate auto s odpočtom DPH a chcel by som prejsť zo živnosti na s.r.o.Moja otazka znie že či potom ked sa uskutočnil prechod musim vyplatiť DPH a ak ano či si to potom možem ako s.r.o narokovať naspať DPH z Auta?Alebo my prosim poradte ako by bolo najjednoduchšie aby som neprišiel o peniaze.

vopred Dakujem za odpovede.
KEJKA
08.11.11,12:03
kupil si auto a odpočítal DPH, tak?
teraz si založil sro - a živnosť chceš ukončiť?
sro zaregistruj dobrovoľne k DPH podľa §4
SZČO platiteľ DPH predá auto sro-platiteľovi DPH. Len to bude vyššia hodnota ako 500EUR, budeš potrebovať znalecký posudok.
SZČO -odvedieš DPH
sro -odpočíta DPH, výsledok bude nula, neprídeš o peniaze.
enrico777
09.11.11,13:27
Dobrý den
Mám ešte jeden dotaz. Ja som živnostník který má tri také masiace ročne že nemám prijem a sociálka od omna chce aby som platil mesačne 106 EUR a z čoho a preto chcem prejsť na sro. Je to správne riešenie?
Erik
ucetni_fantozzi
09.11.11,13:50
Len to bude vyššia hodnota ako 500EUR, budeš potrebovať znalecký posudok.

preco???


SZČO -odvedieš DPH
sro -odpočíta DPH, výsledok bude nula, neprídeš o peniaze.

treba dodat, ze SZCO odvedie DPH hned a sro ju ziska s omeskanim jedneho zdanovacieho obdobia +30 dni, co moze byt aj cca 120 dni, cize tretina roka...urcitym riesenim je SZCO-kvartalny platitel, SRO-mesacny platitel...

este treba dodat, ze registraciu radsej cim skor, lebo buduci rok sa chystaju tvrdsie podmienky pre dobrovolnu registraciu...
enrico777
12.11.11,07:27
Dobry den

Chcem sa ešte spytať či s.r.o plati plati do socilaky tu minimalni čiastku tych 106Euro mesačne?

Dakujem
KEJKA
12.11.11,07:40
odvody patria do inej témy - drž sa zadania, prosím.
SRO platí odvody nie za seba ako sro, ale ak má zamestnancov a to vieš len ty.
KEJKA
12.11.11,07:48
kupil si auto a odpočítal DPH, tak?
teraz si založil sro - a živnosť chceš ukončiť?
SZČO platiteľ DPH predá auto sro-platiteľovi DPH. Len to bude vyššia hodnota ako 500EUR, budeš potrebovať znalecký posudok...................................prečo?
preto
http://www.porada.sk/t170040-nakup-tovaru-od-sukromnej-osoby.html#post1784028
/aby som sa neopakovala. Vychádzam z toho, že bežne je výška ZI 5000 EUR a 10% je 500 EUR.
enrico777
12.11.11,09:01
A ked som v s.r.o len sam a robim obrat tak aj tak musim platiť odvody za seba ako majitel,konatel.

Dakujem
Negoti
12.11.11,09:35
A ked som v s.r.o len sam a robim obrat tak aj tak musim platiť odvody za seba ako majitel,konatel.

Dakujem
máš dve možnosti...platiť či neplatiť....vyber si jednu...
avalik
12.11.11,09:36
A ked som v s.r.o len sam a robim obrat tak aj tak musim platiť odvody za seba ako majitel,konatel.

Dakujem

ako uz Kejka vyssie pisala - odvody patria do inej temy

daj si vyhladat "odvody konatel spolocnik" - na porade sa to uz riesilo