zuzulienkah
08.11.11,09:24
Dobrý deň,

Chcela by som poprosiť o radu.
Vo firme nám zamestnanci pracujú v trojzmennej prevádzke t. j. 37,5 hod. týždenne, 7,5 hod. denne. Sú však mesiace kedy nemáme až toľko práce a vtedy mi chodia na dennú a poobednajšiu zmenu a nočná už nie je. Takto sa to stalo v mesiaci október. Mám im kvôli tomu za mesiac október meniť mzdový kalendár na 38,75 hod./týždeň t. j. 7,75 hod. denne, alebo im môžem ponechať mzdový kalendár 37,5 hod.ú týždenne t. j. 7,5 hod. denne a to čo majú navyše preplatím vrámci nadčasu.

Ďakujem
Ivík32
08.11.11,15:54
Ak majú v pracovnej zmluve uvedený týždenný pracovný čas 37,5 hod, nemôžeš im meniť týždenný pracovný čas ako sa Ti zapáči.
Takže nechaj 37,5 hod týždenne.
Píšeš, že vtedy máte menej práce a oni budú mať nadčasy??? Je to trocha divné. Ak nie je práca a zamestnancovi by vyšiel nadčas,keby odpracoval všetky zmeny podľa rozvrhu pracovného času, treba ho poslať domov, ak už odpracoval ustanovený počet hodín - tzv. kĺzavé voľno.
zuzulienkah
09.11.11,07:08
Ďakujem veľmi pekne za odpoveď.
Čo sa týka toho nadčasu myslela som to tak, že v októbri pracovali prevažnú časť zmien 8 hod/deň. Takže keď im fond prac. času na daný mesiac počítam na 7,5 hod. t. j. 21x7,5 t. j. 157,5 hod. mali odpracovať za mesiac 10/2011 výjde mi nadčas, pretože odpracovali prevažne každý deň o 0,5 hod. navyše.
KEJKA
09.11.11,07:13
ty musíš smeny upraviť tak, a sledovať počas 4 mesiacov, aby fond PČ sedel na úväzok podľa zmluvy.
Takže to eventuálne teraz eviduj ako nadčas a kedže je málo práce, tak neskôr im daj voľno.
Ale aj tak je divné, že na nočnú to nevychádza, ale všetci robili 8 hod denne,Aj sama píšeš, že celkovo odrobili viac hodín, ako bežne pri nočných. A čo teda robili? Sedeli ?
Podľa mňa sa im zle urobila dochádzka, resp. rozpis.
Podľa mňa mal byť rozpis aj na nočné s tým, že zam-ec miesto nočnej dostal voľno alebo dovolenku - to by bolo preukazné, že nebola práca.