novo
08.11.11,10:38
Dobrý, prosím o radu k prenájmu obecného majetku. Istý občan si prenajal budovu od obce na 15 rokov s tým, že namiesto nájmu investuje do obnovy cca.3500,-€. Teraz po uplynuti 7 rokov, chce spomynaný občan pribrať k sebe ďalších spoločníkov a samozrejme zmeniť nájomnú zmluvu s dĺžkou prenájmu na ďalších 25 rokov bez nájmu, s tým že opäť niečo zainvestuje. Moja otázka spočíva v tom, že keď sa zmluva takto podstatne mení či nie je v povinnosti obce vyhlasiť nové vyberové konanie. Predpokladám, že pôvodná zmluva sa zruší a vzápätí v ten deň vznikne nová s novými ľuďmi a novými lehotami. Veď ak by to tak šlo tak vždy pokračovalo, tak pred koncom doby nájmu zmluvu zruším a opäť si ju predĺžim bez obáv že mi do toho niekto vstúpi, aj keby chcel ponúknuť napr. dvojnásobnú investíciu. Ďakujem
tictac7
08.11.11,10:11
Podstatná otázka, keďže "priberá spoločníkov", nájomca je PO alebo FO? Ak FO, kto bude figurovať ako nájomca, naďalej len on alebo aj iné FO alebo PO? Ak by sa menil aj nájomca, nie je o čom diskutovať a pôvodná zmluva zaniká. Inak, všetky nájomné zmluvy, ktoré sú uzatvorené na dobu 10 a viac rokov musí schváliť obecné (miestne, resp. mestské) zastupiteľstvo. O uzavretí nájomnej zmluvy na 10 a viac rokov nesmie rozhodnúť starosta, resp. primátor sám. No a samozrejme, že o budúcom nájomcovi sa rozhoduje na základe predložených ponúk.
novo
08.11.11,16:04
Dakujem tictac7, toho času je nájomcom Fo, no nová zmluva už ma byť s PO, kde bude figugurovat aj pôvodná FO.
...Práve o tie ponuky mi išlo, nakoľko sa jedná o lukratívnu budovu na podnikanie na veľmi zaujímavom mieste, kde nájomné by sa malo pohybovať v v niekoľkých stovkách eur a nie za pár drobných.
Len obec (teda starosta aj so zastupiteľstvom) a terajší nájomca nem záujem aby medzi nich vstupoval niekto, kto by ponúkol viac. I keď myslím že takýto postup bez vyhlásenia, je na škodu obce ako i samotných občanov.
Dá sa poradiť podľa akej normy postupovať, ak chcem vstúpiť do tohto ich procesu, napr. s vyššou ponukou?
Ďakujem