anton novak
08.11.11,11:03
dobrý deň, rád by som opýtal či mi vie niekto povedať ako postupovať pri naledovnom stave : som v skušobnej dobe a mám ísť na operačný zákrok, ktorý bude mať za následok asi jedno mesačnú maródku. Zamestnávateľ mi zrejme môže dať výpoveď, dostanem vôbec nejaké peniaze z nemocenského poistenia ? Predlžuje sa skušobná doba o dobu počas ktorej som na PN-ke ?
ďakujem novák
Mila123
08.11.11,10:19
dobrý deň, rád by som opýtal či mi vie niekto povedať ako postupovať pri naledovnom stave : som v skušobnej dobe a mám ísť na operačný zákrok, ktorý bude mať za následok asi jedno mesačnú maródku. Zamestnávateľ mi zrejme môže dať výpoveď, dostanem vôbec nejaké peniaze z nemocenského poistenia ? Predlžuje sa skušobná doba o dobu počas ktorej som na PN-ke ?
ďakujem novák
Anton, máš nárok na dávky z nem. poistenia, v tvojom prípade PNS ....
výpoveď ti z-teľ nedá, dáva sa oznámenie o ukončení PPV v skúšobnej dobe, § 72 ZP
pred nástupom do terajšieho zamestnania si pracoval?
a SD počas neprítomnosti v práci sa predlžuje, § 45 ZP
tictac7
08.11.11,10:19
postupne:
1. áno, nakoľko si v skúšobnej dobe, zamestnávateľ môže s Tebou ukončiť PP v skúšobnej dobe (nie dať výpoveď)
2. áno, náhradu pri dočasnej PN 1.-10. kalendárny deň Ti vyplatí zamestnávateľ, ostatné dni priamo Sociálna poisťovňa
3. áno, o dobu, počas ktorej budeš PN sa skúšobná doba predlžuje
tictac7
08.11.11,10:20
zas ma niekto ubehol ;)