polis1
08.11.11,11:43
Dobrý den

dnes môj klient priniesol, že dal zamestnancovi výpoved teda vlastne ktorú mu zaslal poštou 4.11.2011 s tým, že je tam uvedený § 68 ods 1 písmeno b.
bolo danému zamestnancovi aj zaslanené pokarhanie a aj dôvod bol toho, že sa od 25.10.2011 nenastupil do zamestnania.

poprosím o radu k akému dátumu ho odhlásiť a ukončiť prac.pomer.
a za dalsie nastupil 1.07.2011 a nakolko má nárok na dovolenku. inak má narok celkom na 20 dní...
brezňanka
08.11.11,11:02
Akým spôsobom mu odoslal výpoveď - s doručenkou? Prevzal si ju? To sú dôležité údaje pre ukončenie pracovného pomeru. Ako mu bola vykazovaná neprítomnosť na pracovisku? Ak to boli neospravedlnené absencie je možnosť krátenia dovolenky až 2 dni za jeden deň neospravedlnenej absencie. Podobný problém som riešila, zamestnanec si obálku neprevzal, pracovný pomer mal ukončený dňom vrátenia obálky do firmy ako neprevzatej. V poisťovni som vykazovala absencie, čiže prerušenie poistenia.
polis1
08.11.11,11:50
No to neviem ako mu to zaslal ale myslim si ze len doporučene, že to nešlo na doručenku...Pretože ak by som to ja písala, tak viem že treba to zaslať na doručenku. vykazoval mu absencie teda A...a kedy teda odhlásiť z poistenia. A aký bude dátum ukončenie PP.
tictac7
08.11.11,11:58
No to neviem ako mu to zaslal ale myslim si ze len doporučene, že to nešlo na doručenku...Pretože ak by som to ja písala, tak viem že treba to zaslať na doručenku. vykazoval mu absencie teda A...a kedy teda odhlásiť z poistenia. A aký bude dátum ukončenie PP.

keďže to poslal doporučene, ak neprevezme, vráti sa to. Teda ukončenie PP bude dňom vrátenia. Pošta ukladá doporučené zásielky 18 dní + si prirátaj nejaké 2 dni na poštu tam a späť a keď sa Ti to nevráti, tak to prevzal, asi..., tak potom by som ukončila PP k dátumu, ako bol uvedený v tej výpovedi (ten si tu nenapísala, tak neviem).
polis1
08.11.11,12:44
jasne uvidim čo mi donesie klient..ešte som ho upozorňovala, že treba takého veci zasielat s doručenkou.
brezňanka
08.11.11,12:52
Ja by som 25.10. v sociálnej poisťovni prerušila poistenie a čakala by som na to či sa mi pošta vráti alebo nevráti. Ak sa nevráti ukončila by som pracovný pomer ako píše tictac 7 dňom vystavenia výpovede. Ak sa vráti môžeš ukončiť len po 18 dňoch, v deň kedy sa to vráti, overovala som to na inšpektoráte práce. A s dovolenkou by som sa vôbec netrápila po dňoch absencie mu nevznikne žiadny nárok, len by som sa istila listom, že z dôvodu absencie mu bude krátená dovolenka. Ešte ma napadlo, že potom treba ukončiť prerušenie poistenia deň pred ukončením pracovného pomeru a nasledujúci deň ho normálne odhlásiť.
ewita888
08.11.11,13:02
Ešte ma napadlo, že potom treba ukončiť prerušenie poistenia deň pred ukončením pracovného pomeru a nasledujúci deň ho normálne odhlásiť.
Ja by som ho odhlásila v ten istý deň, ako ukončenie prerušenia... pretože ak ho odhlási až deň potom, bude mu ho musieť preplatiť..
witch
16.04.12,06:47
keďže to poslal doporučene, ak neprevezme, vráti sa to. Teda ukončenie PP bude dňom vrátenia. Pošta ukladá doporučené zásielky 18 dní + si prirátaj nejaké 2 dni na poštu tam a späť a keď sa Ti to nevráti, tak to prevzal, asi..., tak potom by som ukončila PP k dátumu, ako bol uvedený v tej výpovedi (ten si tu nenapísala, tak neviem).

Dobrý deň, chcem si overiť platnosť dňa výpovede, keď ju zam-c prevezme. Je to deň uvedený vo výpovedi, ako píše Tictac7, alebo som tu v inej téme čítala, že dňom prevzatia? Ďakujem za upresnenie.
witch
17.04.12,05:29
Posúvam.....
Tweety
17.04.12,05:30
Dobrý deň, chcem si overiť platnosť dňa výpovede, keď ju zam-c prevezme. Je to deň uvedený vo výpovedi, ako píše Tictac7, alebo som tu v inej téme čítala, že dňom prevzatia? Ďakujem za upresnenie.
Až dňom prevzatia. ALe to uvádza aj tictac7.
witch
17.04.12,06:17
Ďakujem, asi som to zle pochopila.