otázka
24.01.06,13:19
Tak už po prečítaní príspevkoch v téme "Zasa na tému automobil v podnikaní" neviem a som v koncoch.
Takže keď je auto na firmu a je súkromné auto, platí čo? Mohol by to niekto prosím Vás odborne zhrnúť?
Manual
24.01.06,12:54
Neviem či to bude odborne ale podstata je:
Súkromné auto využívané pre potreby firmy nemáš zaevidované v majetku firmy = dávaš do nákladov paušálne náhrady. Inak nemáš nárok na iné výdavky, ktoré máš s autom, myslím servis, opravy atď. Je treba písať KJ kde neeviduješ stav tachometra, pretože ho používaš aj na súkromné účely.

Firemné auto, máš zaevidované v majetku firmy na inv. karte v dlhodobom majetku. Do výdavkov Ti ide všetko čo súvisí s prevádzkou auta pre potreby firmy, to je všetok servis, opravy, atď. Do nákladov cez UUO si dávaš odpisy. Ďalej do nákladov si dávaš nákup PHM na základe bločku z čerp. stanice. Píšeš KJ, kde stav tachometra Ti musí sedieť so stavom km v KJ. Pokiaľ by si na tomto aute robila aj súkromné cesty, treba ich tam tiež evidovať a na konci roka vypočítať kolko % bolo súkromných. A o toto % potom si povinná krátiť odpisy, nákup PHM a inú údržbu auta.

Asi v kocke a v rýchlosi asi všetko. Niekto ďalší doplní
Však sa pýtaj ďalej.
otázka
24.01.06,13:04
No veď presne sme sa o tomto minule bavili, no po prečítaní témy "Zasa na tému automobil v podnikaní" som ostala zmätená. Takže môžem ísť na tabuľku.
Manual
24.01.06,13:07
No veď presne sme sa o tomto minule bavili, no po prečítaní témy "Zasa na tému automobil v podnikaní" som ostala zmätená. Takže môžem ísť na tabuľku.
A čo je v tej téme iné aspoň pár riadov čo ťa zmiatlo... ?
otázka
24.01.06,13:13
Hneď prísp.č.2, ja keď chcem sem niečo napísať, tak píšem len vtedy, ak som o tom na 100% presvedčená. No každý je omylný a pravdou je aj to, že som tie linky v ďalších prísp.nečítala. Spanikárila som.
duficek
25.01.06,11:19
ja by som mal asi taku hlupu otazku, neviem ci som dobre pochopil sukromnu a pracovnu cestu :(
ak ide zivnostnik z domu do prace a z prace domov - je to sukromna cesta
ak ide zivnostnik z prace vybavovat veci na urady, kupit tovar a podobne - pracovna cesta
ak ide zivnostnik rano z domu na urad a z uradu do prace - je to cele prac cesta?
Majopa
25.01.06,12:00
Čo je to doma ?
Ak mám doma aj sídlo firmy a chodím niekde do kancelárie autom (prevádzka), je to potom služobná cesta.
Akú adresu máte na živnostenckom liste?
My máme domácu. A prevádzka je tiež riadne zaevidovaná.



ja by som mal asi taku hlupu otazku, neviem ci som dobre pochopil sukromnu a pracovnu cestu :(
ak ide zivnostnik z domu do prace a z prace domov - je to sukromna cesta
ak ide zivnostnik z prace vybavovat veci na urady, kupit tovar a podobne - pracovna cesta
ak ide zivnostnik rano z domu na urad a z uradu do prace - je to cele prac cesta?