kacka86
08.11.11,13:29
Už som sa dočítala, že pri 12 hod pracovnej zmene, t.j. 11,5 hod pracovný čas má zamestnanec nárok na 1 stravný lístok (teda keď odpracuje viac ako 4 hod), okrem toho mu zamestnávateľ môže dať 1 navyše, ak zmena trvá viac ako 11 hod. Teda, keď má do mesiaca zamestnanec 15 služieb, dostane 15 alebo 30 stravných lístkov.

Neexistuje nejaká možnosť, ako im dať niečo medzi? Napríklad podľa počtu pracovných dní v mesiaci alebo prípadne dávať im dva mesiace po 15 ks a na tretí 30 ks?
KEJKA
08.11.11,12:52
zam-eľ MUSí zabezpečiť jedno teplé hlavné jedlo, resp. poskytnúť SL
pri viac ako 11 hod môže poskytnúť další SL.
treba rozlišovať medzi musí a môže.................
kacka86
08.11.11,12:57
ďakujem za rýchlu reakciu...
teda mám to chápať ako odpoveď na to, že sa to nedá nijako obísť (len buď-alebo), ani robiť individuálne pre každý mesiac?
KEJKA
08.11.11,12:59
nie, tým chcem povedať, že musí dostať 1 SL na každú smenu
ale v internej smernici si uporavíte pravidlá pre nárok na ďalší listok - niečo medzi 0-15 ks ak je tých zmien 15 za mesiac.
kacka86
10.11.11,08:31
Začínam sa tak trochu "montovať" do účtovníctva.....

Potrebovala by som vystvetliť situáciu okolo internej smernice. Musí ju mať každá firma, ktorá účtuje v podvojnom účtovníctve? Vytvára sa na každé účtovné obdobie nová? Alebo jedna môže byť v platnosti aj niekoľko rokov? Čo všetko má byť obsiahnuté v jednej smernici? Treba na každú problematiku vytvárať samostatnú? Prípadne treba spomenúť, že tá nasledujúca ruší a nahrádza predchádzajúcu? Práve som nastúpila do firmy, kde som nenarazila zatiaľ na žianu smernicu a to firma funguje už 4 roky....
KEJKA
10.11.11,08:40
Začínam sa tak trochu "montovať" do účtovníctva.....

Potrebovala by som vystvetliť situáciu okolo internej smernice. Musí ju mať každá firma, ktorá účtuje v podvojnom účtovníctve? Vytvára sa na každé účtovné obdobie nová? Alebo jedna môže byť v platnosti aj niekoľko rokov? Čo všetko má byť obsiahnuté v jednej smernici? Treba na každú problematiku vytvárať samostatnú? Prípadne treba spomenúť, že tá nasledujúca ruší a nahrádza predchádzajúcu? Práve som nastúpila do firmy, kde som nenarazila zatiaľ na žianu smernicu a to firma funguje už 4 roky....
najskôr sa skús trochu zorientovať na Porade. Otázku si zadala do témy o stravných lístkoch - žiadny súvis s tým nie je................
Ďalej treba použiť vyhľadávač Porady - zadaním slovíčok "interná smernica" ti vyhľadá xx tém aj s príkladmi smerníc, napr.
http://www.porada.sk/t257-p3-interna-smernica.html
http://www.porada.sk/t8196-interne-uctovne-smernice.html#post151513
a hromada iných, treba preštudovať.
kacka86
10.11.11,08:46
Je možné, že otázku som zadala do témy stravené lístky, ale len preto, že som nadviazala na Vašu odpoveď, kde ste zmienili internú smernicu....
KEJKA
10.11.11,08:58
zadala si aj ako samostatnú tému, takže odpoved máš čiastočne tu,
nebudem sa opakovať, zaujímavé podľa teba témy uved do svojej témy, aspon problém internej smernice zaktualizuješ.
Smernice sú staršieho dáta, ale stále platné, aj ked ich treba upraviť. Niektoré viac, niektoré menej.