sally
08.11.11,13:58
Dobrý deň,
potrebovala by som poradiť s jedným problémom. Mám zamestnanca, ktorý sa s manželkou rozviedol, priniesol mi čestné vyhlásenie, že i po rozvode žijú s manželkou a ich dcérou v spoločnej domácnosti a nakoľko exmanželka nepracuje chce poberať daňový bonus na ich dcéru bolo to ešte minulý rok, takže na základe čestného vyhlásenia mu vyplácam daňový bonus. Lenže teraz mi pri priniesol rodný list ďalšej dcéry ktorá sa narodila v októbri, kde je uvedený ako otec a chce i na túto 2 dcéru poberať tiež daňový bonus, ale matka nie je jeho exmanželka žijúca v spoločnej domácnosti ale iná žena. Môžem mu vyplácať DB i na druhú dcéru, keď je uvedený v rodnom liste ako otec? Mám z toho trocha chaos, prosím týmto o radu. Ďakujem
Negoti
08.11.11,13:11
Dobrý deň,
potrebovala by som poradiť s jedným problémom. Mám zamestnanca, ktorý sa s manželkou rozviedol, priniesol mi čestné vyhlásenie, že i po rozvode žijú s manželkou a ich dcérou v spoločnej domácnosti a nakoľko exmanželka nepracuje chce poberať daňový bonus na ich dcéru bolo to ešte minulý rok, takže na základe čestného vyhlásenia mu vyplácam daňový bonus. Lenže teraz mi pri priniesol rodný list ďalšej dcéry ktorá sa narodila v októbri, kde je uvedený ako otec a chce i na túto 2 dcéru poberať tiež daňový bonus, ale matka nie je jeho exmanželka žijúca v spoločnej domácnosti ale iná žena. Môžem mu vyplácať DB i na druhú dcéru, keď je uvedený v rodnom liste ako otec? Mám z toho trocha chaos, prosím týmto o radu. Ďakujem

xixixixi....ak ti dá čestné vyhlásenie, že žije o oboma ženami v jednej domácnosti......
napíš si otázku, kde vysvetlíš túto záležitosť na web. stránke daň. úradu, odpovedajú rýchlo....
www.drsr.sk
kn-alka
08.11.11,13:19
§ 33
Daňový bonus
Na začiatok (http://www.porada.sk/t6023-zakon-o-dani-z-prijmov-od-01-05-2011-do-31-07-2011-a.html#hore)

(1) Daňovník, ktorý v zdaňovacom období mal zdaniteľné príjmy podľa § 5 aspoň vo výške 6-násobku minimálnej mzdy 123) alebo ktorý mal zdaniteľné príjmy podľa § 6 aspoň vo výške 6-násobku minimálnej mzdy 123) a vykázal základ dane (čiastkový základ dane) z príjmov podľa § 6, môže si uplatniť daňový bonus v sume 19, 32 eura mesačne na každé vyživované dieťa žijúce v domácnosti s daňovníkom;57) prechodný pobyt dieťaťa mimo domácnosti 57) nemá vplyv na uplatnenie tohto daňového bonusu. O sumu daňového bonusu sa znižuje daň.


Nemôže si uplatňovať daňový bonus na druhé dieťa ak s ním nežije v spoločnej domácnosti !!!!
Negoti
08.11.11,13:21
xixixixi....ak ti dá čestné vyhlásenie, že žije o oboma ženami v jednej domácnosti......
napíš si otázku, kde vysvetlíš túto záležitosť na web. stránke daň. úradu, odpovedajú rýchlo....
www.drsr.sk (http://www.drsr.sk)
inak na tom nezáleží či sú matky jeho detí aj jeho manželkami.....môže poberať na obe ale iba v tom prípade, že obe deti má v svojej osobnej starostlivosti, predsa je ich otec......(pravdepodobne žije s mojou partnerkou a na manželskú dcéru chcel poberať, lebo jeho ex si nemá kde uplatňovať DB).....manžl. dieťa by musel mať súdom zverené do jeho starostlivosti (neviem ako to chodí pri striedavej) a s druhou partnerkou vychováva druhú dcéru....napíš a uvidíš ako to je.....