juzzy
08.11.11,19:02
zdravim vsetkych poradakov.........
chcel by som si postavit domcek v dedine kde byvam lenze som nevedel zohnat pozemok resp.bola ziadana ohromna suma.po dlhom case som zistil ze moj dedo ma pozemok resp. jednu osminu zvysny majitelia{jeho rodinny prislusnici neziu}on je ochotny mi to dat len nevieme kde zacat kde mame ist a ci to je vobec mozne a realne do konca tohto roka
dakujem za kazdu radu alebo skusenost s tym
arizona
08.11.11,18:21
V prvom rade treba :

Nepises,kde sa pozemok nachadza.Urcite by nebolo na skodu zistit aj to, ci je na tom pozemku mozne stavat /obecny , stavebny urad/
Na katastri zistit, ci na ten pozemok nie su uvalene nejake tarchy, ci vecne bremena...
Zistit majitelov /dedicov po zomrelych pribuznych/ a navrhnut im odkupenie ich ciastky.
juzzy
08.11.11,19:43
no je to zahrada na obecnom urade som bol.Takze zistit majitelov budem musiet sam ?na katastri ich adresi nebudu?
a dalsia vec je ze cez pozemok ide potok ten potok patri mestkym lesom a ja by som ho chcel odklonit nato budem potrebovat povolenie?cito mam brat akoze tarchu na pozemku??
petmar
09.11.11,05:40
Čo si nepozrieš majiteľov a iné podrobnosti na katasterportal.sk
KEJKA
09.11.11,05:46
áno podľa LV zistíš všetkých majiteľov. Následne musíš zistiť dedičov.
Ďalej musíš obehnúť inštitúcie ohľadne toho potoka - kým však nebudeš mať LV, tak asi ťažko niečo vybavíš. V tomto ti môže pomôcť dedo ako majiteľ 1/8-ny s tým, že bude aspoň niekde vystupovať ako budúci investor, resp. ti dá splnomocnenie.
Ak to rozbehneš po všetkých linkách včítane preskúmania možnosti stavať, tak do konca roka budeš aspoň vedieť, či ke tento zámer reálny.
juzzy
15.11.11,17:55
ok diky vsetkym za radu