Daniela 7
08.11.11,19:19
Ahojte
Je to v poriadku ak jeden den bude môj zisk na tovare za kus napr. 1,- € a na druhý deň za ten istý tovar získam napr. 2,- €? Alebo musím mať presne stanovenú maržu na jeden druh tovaru a toho sa držať?
Daniela 7
08.11.11,18:47
Prosím nikto mi neporadí?
ekopo
08.11.11,19:13
Daniela 7
08.11.11,20:09
Díky,ale tam nie je odpoved na moju otazku.Celé som to preštudovala.Kúpim niečo za napr.1,50 a predám za 3.Ale na druhý deň mám možnosť ten istý tovar predať za 3,50.Mám eshop.A chcem vedieť,či môžem cenu po jednom dni zvýšiť a potom napr.bude opäť za 3.Atď.....
Dáša_
08.11.11,20:15
čo je problém - tak to je akurát predaj pod cenu. Aj to nie vždy. Ale keď raz zarobíš euro, tak je to len tvoja šikovnosť.

mmch, mám pocit, že riešiš príliš veľa detailov, nie iba z tejto jednej otázky. budem parafrázovať bibliu --- iné veci sú dôležité ---
padro
08.11.11,20:15
jeden dovod preco nie? :D
Daniela 7
09.11.11,04:04
Dakujem,ja viem že sú aj iné veci oveľa dôležitejšie,ale snažím sa byť poctivou podnikateľkou a preto toľko otázok do detailov.Veď človek nikdy nevie,kde robí chybu a predsa neznalosť zákona neospravedlňuje.A radšej sa budem pýtať ako malé decko ako by som niečo robila protizákonne.:D
Dáša_
09.11.11,05:00
Dakujem,ja viem že sú aj iné veci oveľa dôležitejšie,ale snažím sa byť poctivou podnikateľkou a preto toľko otázok do detailov.Veď človek nikdy nevie,kde robí chybu a predsa neznalosť zákona neospravedlňuje.A radšej sa budem pýtať ako malé decko ako by som niečo robila protizákonne.:D

Podnikám od roku 1994, venovala som sa hlavne vedeniu účtovníctva, od roku 2006 mám aj internetový obchod.

A ver mi, nikdy nemôžeš urobiť všetko na 100%. Dokonca moja skúsenosť hovorí, že keď máš účtovníctvo na 100%, tak je to pri daňovej kontrole možno ešte horšie. Aj kontrolóri sú len ľudia a poteší ich, keď nájdu napríklad zle zaradené obálky. Sú radi, že majú nález, ty si rada, že je to za pár euro.
Možno si treba zvoliť istú hladinu významnosti - hovorím z vlastnej skúsenosti. Tiež som sa na začiatku venovala blbostiam, ktoré mi boli k ničomu, len zahlcovali môj čas.