nokia007
08.11.11,19:59
Dobry den,chcem sa opýtat či je mozné sa na vás obratit ak mám takýto problém:

so susedom sme sa dohodli,ze mu predám čast záhrady,dohodli sme sa ,ze mi dá zálohu a zvysok neskor pri prepise ..
ide o to,ze aby som dostala tú zálohu potrebujem vyhotovit riadnu zmluvu o prevzatí zálohy,a tu je moj problém - notár by mi tu zmluvu aj vyhotovil,ale za poplatok 120€,ked som mu navrhla ze mu to vyplatim z tej zálohy tak to chcekl dopredu,tak isto som pochodila aj v realitke...ja z tej zálohy nemám problem vyplatit za zhotovenie zmluvy ale najskor ju musim dostat ,a aby som ju dostala potrebujem tu zmluvu,je to pre mna zacarovaný kruh lebo ja nemám dopredu peniaze na tu zmluvu,preto mi dá tu zálohu,aby som z toho následne vedela vybavit vsetky papiere k predaju..neviem teda ako sa k zmluve o zaplateni zálohy mam dostat,chcem aby to bolo profesionalne vyhotovene,nie stahnute z internetu...a nechcem,aby tu zmluvu dal vyhotovit kupujuci(mám na to dovody)...
viete mi prosim vás poradit ,alebo ma aspon nasmerovat na koho sa mám obratit?
Skutocne mi ide iba o zhotovenie len zmluvy o zaplatení zálohy,nechcem vsetky ostatne formality okolo predaja a prepisu,ked budem mat zálohu,je pochopitelne,ze si to viem vybavit aj sama,ale ako prve potrebujem aby mi niekto kompetentný zhotovil zmluvu a zaplateni zálohy.

Dakujem
buchač
08.11.11,19:15
Dobry den,chcem sa opýtat či je mozné sa na vás obratit ak mám takýto problém:


so susedom sme sa dohodli,ze mu predám čast záhrady,dohodli sme sa ,ze mi dá zálohu a zvysok neskor pri prepise ..
ide o to,ze aby som dostala tú zálohu potrebujem vyhotovit riadnu zmluvu o prevzatí zálohy,a tu je moj problém - notár by mi tu zmluvu aj vyhotovil,ale za poplatok 120€,ked som mu navrhla ze mu to vyplatim z tej zálohy tak to chcekl dopredu,tak isto som pochodila aj v realitke...ja z tej zálohy nemám problem vyplatit za zhotovenie zmluvy ale najskor ju musim dostat ,a aby som ju dostala potrebujem tu zmluvu,je to pre mna zacarovaný kruh lebo ja nemám dopredu peniaze na tu zmluvu,preto mi dá tu zálohu,aby som z toho následne vedela vybavit vsetky papiere k predaju..neviem teda ako sa k zmluve o zaplateni zálohy mam dostat,chcem aby to bolo profesionalne vyhotovene,nie stahnute z internetu...a nechcem,aby tu zmluvu dal vyhotovit kupujuci(mám na to dovody)...
viete mi prosim vás poradit ,alebo ma aspon nasmerovat na koho sa mám obratit?
Skutocne mi ide iba o zhotovenie len zmluvy o zaplatení zálohy,nechcem vsetky ostatne formality okolo predaja a prepisu,ked budem mat zálohu,je pochopitelne,ze si to viem vybavit aj sama,ale ako prve potrebujem aby mi niekto kompetentný zhotovil zmluvu a zaplateni zálohy.

Dakujem

...porieš nasledujúcim spôsobom ...tento článok upravíš podľa reality ...hlavne bod 2.

Článok 2
Kúpna cena a jej splatnosť

1.

Zmluvné strany sa dohodli na kúpnej cene za prevod vlastníckeho práva k nehnuteľnostiam uvedeným v čl. 1 bod 1 tejto zmluvy vo výške 33 000,- EUR (slovom tridsaťtritisíc eur.)

2.

Kúpna cena bude zaplatená tak, že kupujúci vloží ku dňu podpisu tejto zmluvy celú sumu kúpnej ceny na účet vinkulovaný v banke v prospech predávajúceho. Z tohto vinkulovaného účtu bude táto celá suma kúpnej ceny prevedená bezodkladne na účet predávajúceho následne po tom, čo bude banke zo strany predávajúceho alebo kupujúceho preukázané právoplatné rozhodnutie príslušného katastrálneho úradu o povolení vkladu všetkých nehnuteľností uvedených v čl. 1 bod 1 tejto zmluvy a výpis z listu vlastníctva k nehnuteľnostiam uvedeným v čl. 1 bod 1 tejto zmluvy, na ktorom bude ako vlastník ku všetkým nehnuteľnostiam uvedeným v čl. 1 bod 1 tejto zmluvy uvedený kupujúci.

http://www.vzory-zmluv-zadarmo.sk/obcianske-a-ludske-prava/obciansky-zakonnik/kupna-zmluva-na-pozemok/
Mária27
09.11.11,05:27
Nech dá kupec vyhotoviť zmluvu o budúcej zmluve podľa § 50a občianskeho zákonníka, alebo prípravnú zmluvu podľa § 50b občianskeho zákonníka, v rámci ktorej sa uvedie aj prevzatie zálohy.

§ 50a (Zmluva o budúcej zmluve)

(1) Účastníci sa môžu písomne zaviazať, že do dohodnutej doby uzavrú zmluvu; musia sa však pritom dohodnúť o jej podstatných náležitostiach.

(2) Ak do dohodnutej doby nedôjde k uzavretiu zmluvy, možno sa do jedného roka domáhať na súde, aby vyhlásenie vôle bolo nahradené súdnym rozhodnutím. Právo na náhradu škody tým nie je dotknuté.

(3) Tento záväzok zaniká, pokiaľ okolnosti, z ktorých účastníci pri vzniku záväzku vychádzali, sa do tej miery zmenili, že nemožno spravodlivo požadovať, aby sa zmluva uzavrela.

§ 50b (Prípravná zmluva)

Ustanovenie § 50a sa použije primerane aj na zmluvy, ktorými sa účastníci dohodli, že obsah zmluvy bude ešte doplnený, pokiaľ pritom dali nepochybne najavo, že zmluva má platiť, aj keby k dohode o zvyšku obsahu zmluvy nedošlo.