1bery1
09.11.11,08:33
Dobrý deň, mám takýto prípad:

Kúpili tovar od firmy z FR - bolo to viac kamionov.
Tieto kamiony išli z FR do ČR k zákazníkovi, zákazník si z toho tovaru niečo vyberie (bude to trojstranný obchod), ale zbytok tovaru príde na Slovensko.
Problém je v tom, že - tovar dorazil do ČR 1.-3. novembra 2011 a na Slovensko tiež príde v priebehu novembra (zatial nedorazil), ale vyfaktúrovaný mojím dodávateľom bol tento tovar už 28. a 31. oktobra 2011.
Pri tom trojstrannom obchode mám ten problém, že neviem ako to mám spraviť, keďže faktúru od prvého dodávateľa mám s oktobrovým dátumom, a tovar prišiel k poslednému odberateľovi v novembri - t.j. dátum dodania bude novembrový.. Ako a kedy to mám uviesť v priznaní DPH? Nadobudnutie v oktobri a dodanie v novembri? Môže to tak byť? Nemá byť trojstranný obchod v jednom mesiaci?? ĎAKUJEM PEKNE!
Vladimír Ozimý
10.11.11,12:20
zaujímavá otázka. Pri trojstrannom obchode sa však neriadim pri vzniku daňovej povinnosti dňom vyhotovenia faktúry. Pri trojstrannom obchode sa uvádza dodávka v čase, kedy bol tovar dodaný, v tomto prípade je to v novembri. Takže ja by som dodávku uviedol na riadky 34 a 35 za november a nie oktober
Timcsi
13.02.13,08:25
Ako druhy odberatel sme si nadobudli tovar z Francuzska:
- Dodavatel = Francuzska spolocnost
- Prvy odberatel = Madarska spolocnost
- Druhy odberatel = nasa spolocnost.

Tovar bol odoslany z Francuzska dna 31.01.2013. Nam fyzicky bol doruceny dna 04.02.2013 = datum prijatia tovaru potvrdeny aj na dodacom liste, aj na CMR.

Prvy odberatel (madarska spolocnost) nam vystavila fakturu za tento tovar nasledovne:
- Datum vystavenia a datum dodania: 31.01.2013
Mozeme akceptovat tuto fakturu s datumom vystavenia/dodania 31.01.2013?
Ak ano, v ktorom mesiaci nam vznika danova povinnost a kedy budeme mat narok na odpocet (ako, v ktorom mesiaci si samozdanit nadobudnutie tovaru)?