Anka Ha
09.11.11,09:57
Dobrý deň,

prišla mi faktúra od Orangeu, kde mám naúčtované služby bez dph, dph a sumu s dph...avšak je tam ešte jedna položka, s ktorou som sa doteraz nestretla a to: mimo režim DPH zaokrúhlene: suma a potom ešte spolu zaokrúhlene ...neviete mi poradiť ako to mám prosím vás zaúčtovať????

Ešte prosím o radu, z Orangeu mi prišiel aj dobropis na roam.hovor v rámci Zóny 1 v takej sume bez dph, dph a s dph...je to k faktúre ešte k augustovej..ako to mám teraz zaúčtovať??


Ďakujem za všeky rady
KEJKA
09.11.11,09:09
dbp. zaúčtuješ teraz. Suma by mala byť mínusom uvedená aj v prehľade platieb INFORMACIA o STAVE účtu, o to menej zaplatíš.
s tou sumou bez DPH som sa stretla v súvislosti s platbou cez sms napr. MHD, nejaké platené info,......mala by si z rozpisu zistiť, o čo šlo a doklad=faktúra sa dá potom stiahnuť z príslušného portálu.
olkos
09.11.11,09:33
Dobrý deň,

prišla mi faktúra od Orangeu, kde mám naúčtované služby bez dph, dph a sumu s dph...avšak je tam ešte jedna položka, s ktorou som sa doteraz nestretla a to: mimo režim DPH zaokrúhlene: suma a potom ešte spolu zaokrúhlene ...neviete mi poradiť ako to mám prosím vás zaúčtovať????

Ešte prosím o radu, z Orangeu mi prišiel aj dobropis na roam.hovor v rámci Zóny 1 v takej sume bez dph, dph a s dph...je to k faktúre ešte k augustovej..ako to mám teraz zaúčtovať??


Ďakujem za všeky rady



Ahoj Anka HA
ten rezim mimo DPH je vecsinou kupenie MHD listku. mne to zamestnanci robili lebo si mysleli ze nato na uctarni nepridu , ale nakolko nevydokladovali ze to minuli na ucely pracovne kvazi ako cestovne na sluzobnej ceste tak sa to dalo do nakladov bez DPH a zaroven sa uctovala pohladavka voci zamestnancom ktory maju zverene predmetne cislo. V niektorych pripadoch sa to odpustilo ale vtedy to bol pre firmu nedanovy naklad.

Druha otazka DPH by som postupoval ako pise Kejka