kampari
09.11.11,12:31
Ahojte poraďáci,
chcela by som poradiť v takejto veci...používame MRP-čko pre sklad a máme pokladňu EPSON TM-300PA model 51PA..Ak by mi niekto vedel poradiť - v súvislosti so zákonom o používaní ERP č. 289/2008 Z.z.- priebeh fiškalizácie. Ako to chodí, ja ako účtovníčka "nemám" dosť roboty, tak prečo nepridať ďalšiu...mám pozisťovať čo a ako, ale ja nejaký expert do toho nie som...rada by som vedela, či je potrebné si od MRP (MRP-Univerzálny účtovný systém - DOS verzia sieťová) dačo doobjednať, či zohnať niekoho ako servisnú organizáciu a ona si s tým poradí a povie čo a ako.....alebo?
Ďakujem vopred........
adinka55
10.11.11,07:09
Kampari,
podla dostupnych informacii na stranke mrp na dosovsky program mas len jednu moznost - fisk. modul BOWA Pegas 06. Takze skus si najst na internete firmu Bowa, nech ti doporucia nejake stredisko blizko Vasej firmy a ich sa popytaj ci ta tvoja tlaciaren pojde upgradovat t.j zmenit na fiskalnu. Nie na vsetkych sa to da. Ak sa to neda, urcite Ti ponuknu nejake riesenie. Pripadne zavolaj do MRP ci nemaju nejake riesenie ine.
focko
11.12.11,07:57
1, Od nového roku sa musia vydané faktúry, ktoré uhradí odberateľ v hotovosti evidovať na registračnej pokladni alebo fiškálnej tlačiarni.
2, Mesačné uzávierky sa nerobia, namiesto nich si môžme urobiť intervalovú.
3, Denné uzávierky sa musia robiť aspoň raz denne ak sme evidovali tržbu.
4, Neevidujú sa GT, ale len kumulovaný obrat.
5, Denné uzávierky sa nemusia lepiť a písať do pokladničnej knihy, (vrátane mesačných ktoré sa nerobia).
6, Platný pokladničný doklad a denná uzávierka má znak MF.
7, Pásky žurnálu sa neuchovávajú a ak pokladnica podporuje elektronický žurnál tak po jeho zaplnení sa musí uchovávať na CD/DVD (nie som si istý či len na CD/DVD).
8, Doklady vytlačené v tréningovom režime a vklady treba uschovať do konca kalendárneho roku a ešte jeden rok potom.