nextone
09.11.11,15:19
Prosím o radu.

ak príde náš klient / potenciálny / zahraničný na pracovnú návštevu na Slovensko môžeme mu uhradiť hotel v plnej výške a potom to zaúčtovať do firmy ako náklad?

ďakujem
Tweety
09.11.11,14:29
Prosím o radu.

ak príde náš klient / potenciálny / zahraničný na pracovnú návštevu na Slovensko môžeme mu uhradiť hotel v plnej výške a potom to zaúčtovať do firmy ako náklad?

ďakujem Môžete to uhradiť, ale náklady naň budú nedaňové.
Katarína Cigánová
09.11.11,15:13
... a tak trochu iný pohlad ?
Ak preukážem , že takéto stretnutie evidentne prinesie výnos ? , alebo aj udrží výnos / príjem /!
... potom by som to mohla posúdit , že je to výdavok na dosiahnutie a udržanie príjmov , či ?
samozrejme , kontrola nerada vidí takýto výdavok ako daňovo uznatelný
jeso
08.12.11,07:58
môže si spoločnosť dať do daňovo uznaných nákladov ubytovanie poskytnuté živnostníkom , ktorí pre sro pracujú na základe zmluvy o dielo, v ktorej je uvedené , že náklady za ubytovanie znáša objednávateľ diela

môj názor - ubytovanie je daňovo uznaný náklad len pre zamestnancov spoločnosti , ubytovanie pre živnostníkov / hoci dohodnuté v zmluve / by mal byť nedaňový náklad ...
potvrdíte môj názor - známa ma presviedča , že oni v pohode platia ubytovanie za živnostníkov , ktorí pre nich pracujú a je to nákladovou položkou na základe zmluvy
ďakujem
Tania2
14.12.11,09:20
Mňa by tiež zaujímal názor niekoho, komu to kontrolovali z DU, že či ubytovanie živnostníkov, ak je dohodnuté v zmluve o dielo môže byť daňový náklad firmy. Nemá s tým niekto skúsenosti ?