Ivetauct
09.11.11,19:28
Chcem sa opýtať, na čo si treba dávať "pozor" pri kontrole zo živnostenského úradu, ak pýta všetky vystavené faktúry a doklady o nákupe tovaru a materiálu. Za odpovede Vám vopred ďakujem.:)
Zita5
09.11.11,18:38
Maňuša
10.11.11,09:36
Môj manžel mal takúto kontrolu pred týždňom. Kontrolovali, či vystavené faktúry súvisia s predmetom podnikania. Námatkovo si niektorú vybrali.Urobili záznam a odišli.Boli príjemní.
GAP
11.11.11,17:26
Ja som už v stredu prešla takou kontrolou. Nieje sa čoho obávať, boli super. Tak ako v príspevku vyššie chceli iba vystavené faktúry či súvisia s podnikaním a hlavne treba uvádzať na fa číslo živn. registra.
katka 23
11.11.11,18:54
tých kontrol zo ŽÚ teraz bude asi viac , my sme mali toho roku jednu v marci a tento týždeň znovu , sme sa čudovali že čo tak skoro ? povedali nám že majú nariadenie kontrolovať všetky vydané fa dozadu 3 roky či kontrolovaný subjekt vykonáva danú činnosť, ak nie môžu zrušiť živnosť
mona091
11.11.11,19:16
preco by mali zrusit zivnost? nemozem mat zivnost bez toho, aby som aktivne vykonavala zivnostenske cinnosti?
katka 23
11.11.11,19:28
ak máš živnosť musíš vykonávať aj činnosť, veľa ľudí dostalo príspevky a činnosť nevykonáva
Zita5
11.11.11,19:36
ak máš živnosť musíš vykonávať aj činnosť, veľa ľudí dostalo príspevky a činnosť nevykonáva
Tak ale nech kontrolujú najmä tých, čo dostali peniaze(dotácie)a činnosť nevykonávajú .
Keď sa začalo podnikať , tak živnostníci si za jeden poplatok dali viac druhov živností , ale teraz hovorím o tých, ktorí začali bez podpory podnikania .
mona091
11.11.11,19:38
mam na mysli zivnost bez akejkolvek statnej dotacie ci podpory, myslim, ze zivnost mozem mat aj bez aktivnej cinnosti, je to moja vec, kedy a ako ju pouzijem, ak konam v sulade so zakonom, alebo som nepostrehla nejake obmedzenia?
mona091
11.11.11,19:48
mne stacila najomna zmluva s vlastnikom nehnutelnosti
jozka56
11.11.11,19:50
Ja nájomnú zmluvu nemám....ide o moje trvalé bydlisko, len majiteľom bytu je dcéra....tak si myslím, že prehlásenie by malo byť postačujúce..:)
Aljok
12.11.11,09:54
preco by mali zrusit zivnost? nemozem mat zivnost bez toho, aby som aktivne vykonavala zivnostenske cinnosti?

Pozri Živnostenský zákon :

§ 58

(2) Živnostenský úrad miestne príslušný podľa sídla právnickej osoby alebo bydliska fyzickej osoby môže

.....
b) z vlastného alebo iného podnetu živnostenské oprávnenie na jednu živnosť alebo viac živností zrušiť, ak podnikateľ nezačal prevádzkovať živnosť v lehote dlhšej ako dva roky od vzniku živnostenského oprávnenia, alebo ak bez pozastavenia prevádzkovania živnosti prestane prevádzkovať živnosť na dobu dlhšiu ako dva roky,