ejdusa
09.11.11,19:26
Dobry den,
ako postupovat pri vypocte cestovneho, stravneho z Krakowa do Martina. Pracovna cesta bola realizovana
vlastnym autom, avsak podla interneho predpisu ma zamestnanec narok na cestovne vo vyske cestovneho listka 1.triedy.
bocanls
14.11.11,18:31
Pekný večer
nejak mi to nesedí či to máte správne navolené , teda či je to preukazné ( nárok vo výške cest.lístka ) v nadväznosti na Zákon 595/2003 Z.z. Zamestnávateľ má právo síce schváliť resp.neschváliť použitie súkromného motor. vozidla na služ. cestu. ale potom máte rozpor daňový zákon verzus predpis Váš
zk24
14.11.11,19:06
Pekný večer
nejak mi to nesedí či to máte správne navolené , teda či je to preukazné ( nárok vo výške cest.lístka ) v nadväznosti na Zákon 595/2003 Z.z. Zamestnávateľ má právo síce schváliť resp.neschváliť použitie súkromného motor. vozidla na služ. cestu. ale potom máte rozpor daňový zákon verzus predpis Váš

§ 7
Náhrady za používanie cestných motorových vozidiel pri pracovných cestách

(10) Zamestnávateľ môže so zamestnancom písomne dohodnúť poskytovanie náhrady za použitie cestného motorového vozidla v sume zodpovedajúcej cene cestovného lístka pravidelnej verejnej dopravy.

§ 4

(1) Zamestnancovi vyslanému na pracovnú cestu patrí

a) náhrada preukázaných cestovných výdavkov,
b) náhrada preukázaných výdavkov za ubytovanie,
c) stravné,
d) náhrada preukázaných potrebných vedľajších výdavkov,
e) náhrada preukázaných cestovných výdavkov za cesty na návštevu jeho rodiny do miesta pobytu 3) alebo medzi zamestnávateľom a zamestnancom vopred dohodnutého miesta pobytu rodiny na území Slovenskej republiky, ak podľa určených podmienok pracovná cesta trvá viac ako sedem po sebe nasledujúcich kalendárnych dní, a to každý týždeň, ak nie je v kolektívnej zmluve, prípadne v pracovnej zmluve alebo v inej písomnej dohode so zamestnancom dohodnutá táto náhrada za dlhší čas, najdlhšie však za jeden mesiac.

(2) Preukazovanie výdavkov podľa odseku 1 sa nevzťahuje na prípady, ak zamestnávateľ uzná výdavky zamestnancovi iným spôsobom ustanoveným týmto zákonom.
zk24
14.11.11,19:09
Dobry den,
ako postupovat pri vypocte cestovneho, stravneho z Krakowa do Martina. Pracovna cesta bola realizovana
vlastnym autom, avsak podla interneho predpisu ma zamestnanec narok na cestovne vo vyske cestovneho listka 1.triedy.

Pozri zákon o cestovných náhradách, napr. §13 čo sa týka stravného pri zahraničnje pracovnej ceste. Nevieme koľko sa zdržal v zahraničí, či mal zabezpečené stravovanie a podobne...
bocanls
14.11.11,19:27
Uvedené máte správne , dotiahnite to z pohľadu preukaznosti pre účel Dane z príjmov . Vyhotovenie cesťáku , správa zo služ. cesty ... To že mi zákon o cestovných výdavkoch umožňuje riešiť takýmto spôsobom neznamená že pre účely zákona 595/2003 je to také jednoznačné... Ja som mal na mysli oblasť daní

S úctou