uzivatel222
09.11.11,21:16
Dobrý deň, poprosil by som niekoho kto sa naozaj rozumie k tejto teme aby mi poradil. Chcem zacat podnikat v UK. Zistujem si tu informacie ale neviem si ich zohnat kompletne nedari sa. Chcem by som byt self emloyed nie otvorit si LTD. Ako musim presne postupovat krok za krokom viem ze sa to vybavuje cez telefon, čo budem povinny platiť čo budem povinny viesť aké účtovníctvo či mozem byt self emloyed a zaroven pracovat u ineho zamestnavatela. Prejdem k teme presnejsie. Chcem zacat podnikat ziadny obchod ziadny priestor chcem predavat kvety na namesti. Videl som vela ludi predava rozne veci ako noviny, cédéčka a rozne veci. Ak ma niekto nejake informacie ako presne postupovat na aky urad zavolat co treba vybavit presne bod po bode. Dozvedel som sa ze ked tu niekto zacne podnikat dostane nejake brozurky ako na to. Neda sa to stiahnut niekde na internete ? Dozvedel som sa ze povinny budem platit len National insurance pokym nechcem nejake sporenie urazove invalidne dochodkove. Ako platit dane ( VAT) mam sa zaregistrovat ako platca dph? Píše sa všade že kto tu zacne podnikat ma mesiac na to aby to ohlasil prislušním úradom. Mám to chápať tak že začnem podnikať a napríklad na 25 den si mozem otvorit self emloyed - živnosť? Čiže týmto spôsobom môžem zistiť či sa my bude dariť alebo nie? Môžem začať predávať aj bez živnosti? Je lepši si nechat robit účtovníctvo? alebo by som ho zvladol sám? Ako je to zo zrušeným?
Ďakujem za informácie a prosím nech mi napíše niekto kto sa fakt tomu rozumie alebo má nejaké skúsenosti