cezzar
10.11.11,08:33
dobry den chcem sa opytat ci ma niekto skusenosti stymto,fin. poradkyna dosla za mnou stym ze hrozi hyperinflacia a aby som investoval do zlata,do sukromnej trezorovej banky v rakusku...
ze vraj su dve moznosti:
1. jednorazovym vkladom ktory je limitovany minimalnou ciastkou 3000E stym ze je tam poplatok 150E resp. neake ažio, a vynos 7,5percenta,ktory by sa mal ale ratat uz na akutalnu hodnotu zlata v pripade poziadania o vyber,vyplatenie potrebnej ciastky stym ze tuto sumu uz nemozno navysovat

2. ta druha je v pripade ked nemam taku hotovost,je to nieco ako formou setriaceho uctu kde si na zaciatku stanovim cielovu sumu ktoru by som chcel dosiahnut v urcitom obodbi neviazanom cize da sa to aaj na cely zivot,na kolko "sa clovek citi" cielove sumy by mali byt 6 ,10,20,30, tisic eur
je tam podmienka aby tam rocne bolo zaslane 300 eur,cize mesacne to vychadza na 25eur aby ste mali narok na konci roka pripisane 5percent urok,vynos je tam takisto 7,5 percenta
mala by tu byt ta nevyhoda ze vtomto druhom setriacom ucte je cena zlata drahsia,myslim ta nakupna zaciatocna aa a poplatok je vlastne to ažio 5percent ztej zvolenej cielovej sumy to robi 300eur vtomto pripade ta najmensia 6000eur,aj vtomto pripade po dosihanutie cielovej sumy sa prebytok vrati,nemozno ju zvysit ale treba si otvorit dalsi ucet..

tak vas prosim o vas nazor,co si otom myslite,neviem no zda sa mi tam dost podmienok,a poplatkov zato,dakujem za vase nazory
lubko6394
10.11.11,07:40
Kúp si rovno tehličku a máš to aj s certifikátom. Napr.www.investicnezlato.sk
Stefan2005
10.11.11,08:15
...fin. poradkyna dosla za mnou stym ze hrozi hyperinflacia a aby som investoval do zlata,do sukromnej trezorovej banky v rakusku...

aj toto je názor finačných radcov: http://www.finez.cz/odborne-clanky/komodity/zlato-nebezpecna-investice

vo všeobecnosti platí, že každé (špekulatívne) investovanie sa vyplatí najmä tomu, kto sa v tom vyzná a denne sleduje problematiku - no a samozrejme v umení danú inestíciu speňažiť (premeniť na inú formu) predtým, než prestane vynášať, resp. by mala byť stratová...
cezzar
10.11.11,11:17
mmm noo znie to logicky taak este nebudem spekulovat,dakujem za radu
mattto
10.11.11,15:26
"fin. poradkyna dosla za mnou stym ze hrozi hyperinflacia a aby som investoval do zlata,do sukromnej trezorovej banky v rakusku..." viac som ani nemusel čítať :) opýtaj sa fin. poradkyni koľko svojich prostriedkov investovala ona do zlata v rakúskej banke... a prečo vlastne robí fin. poradkyňu, keď môže zarábať neporovnateľne viac peňazí svojimi investíciami?
jmparazit
10.11.11,15:42
Zlato je dnes dobrá investícia, ale dnes majú banky obrovské problémy a ak by daná rakúska banka krachla tak potom ako sa k tomu zlatu dostanete ked ho budete chcieť predať?

Ak chcete investovať do zlata tak len v tom pripade že ho mate doma.
mattto
10.11.11,17:03
Zlato je dnes dobrá investícia, ale dnes majú banky obrovské problémy a ak by daná rakúska banka krachla tak potom ako sa k tomu zlatu dostanete ked ho budete chcieť predať?

Ak chcete investovať do zlata tak len v tom pripade že ho mate doma.

no neviem, ak máš zlato doma, pri opätovnom predaji musíš dokladovať jeho rýdzosť, takže ďalšie peniaze za puncový úrad... v TV hovoria laici o investícii do zlata veľmi zaujímavo, ale ľudia, čo s tým trochu pracujú, gúľajú očami a smejú sa :)
money maker
10.11.11,17:34
dobry ,zdravim ak ta poradkyna bola na jednom skoleni tak bude argumentovat hyperinflaciou,pri investicii do zlata ide o jednak o ochranu pred inflaciou a prenesenie kupnej sily ,to moze znamenat ze zlato predam o 15 rokov ,uchovalo si kupnu silu a vzrastlo na hodnote ,
nejake limitovane nakupy su hlupost ,dnes si mozem kupit zlato od 1 gramu, ..vynos7,5 to uz je sila,zlato nema uroky ale jeho hodnota rastie v case prinajmesom o inflaciu,(2 roky 50 %)
uz aj na Slovesku su spolocnosti ,ktore spolahlivo a seriozne obchoduju so zlatom uz od 25 eur.mesacne, bez nejakych podmienok alebo skrytych poplatkov.
Pri nakupe je dolezita transparentnost nakladov a to najdolezitejsie na celom je za aku cenu mi pri sporiacich programoch kupuju zlato,zatial som to videl len u jednej firmy http://sk.protected-nm.com/sk/start.html, ti kupuju v gramoch takmer za kilogramove ceny a to je fantasticke.
money maker
10.11.11,17:46
..aj toto je nazor , no pri investovani do zlata nejde o spekulaciu,ak by sme chceli spekulovat robime to na forexe, nie pri nakupe fyzickeho zlata ,ktore nie je zatazene dlhom ako peniaze, inak by asi centralne banky nemali vo svojich trezoroch tolko ton toho zbytocneho kovu .
money maker
10.11.11,17:47
aj toto je názor finačných radcov: http://www.finez.cz/odborne-clanky/komodity/zlato-nebezpecna-investice

vo všeobecnosti platí, že každé (špekulatívne) investovanie sa vyplatí najmä tomu, kto sa v tom vyzná a denne sleduje problematiku - no a samozrejme v umení danú inestíciu speňažiť (premeniť na inú formu) predtým, než prestane vynášať, resp. by mala byť stratová...


..aj toto je nazor , no pri investovani do zlata nejde o spekulaciu,ak by sme chceli spekulovat robime to na forexe, nie pri nakupe fyzickeho zlata ,ktore nie je zatazene dlhom ako peniaze, inak by asi centralne banky nemali vo svojich trezoroch tolko ton toho zbytocneho kovu .
cezzar
10.11.11,21:24
noo vies ona sama mi povedala zee vsetky svoje financie volne tam presunulaa,sama tym argumentovala..taak neviem noo,leen tie poplatky mi tam vadia..
phrubovsky
11.11.11,08:04
hm nezda sa mi to nejako, ved zlato sa predava aj cez normalne banky a ešte ti ich aj uchovaju v ich bezpečnostnej schranke, ktora ani zdaleka nema take naklady a hentam je ešte ona ako medzičlanok...
cezzar
11.11.11,11:07
hm nezda sa mi to nejako, ved zlato sa predava aj cez normalne banky a ešte ti ich aj uchovaju v ich bezpečnostnej schranke, ktora ani zdaleka nema take naklady a hentam je ešte ona ako medzičlanok...

noo ved aj nad tym som rozmyslaal,zee urcite ma ztoho neake peniaze aa co sa tyka investicie taak mi ztej sirokej skaly co sa obchoduje so zlatom nemusela ponuknut pre mna najvyhodnejsiu,taak nevieem noo
BIZAL
11.11.11,11:24
Uvedomte si, ze sme v situacii kde nebude devalvacia meny ako takej ale penazi ako takych :). Cize aj zlata. Moj nazor: neinvestovat do zlata - zbytocna namaha. Je to za jedno.
Rasťo74
15.11.11,17:38
Dobre Bizal tak do čoho investovať pred stratou hodnoty penazí?? Daj tip...
mattto
15.11.11,17:55
Dobre Bizal tak do čoho investovať pred stratou hodnoty penazí?? Daj tip...

do seba, premeň peniaze na vedomosti, schopnosti, zaplať si kurzy, cestuj, maj zážitky... tieto veci ti nikto neukradne a nestratia hodnotu :)
BIZAL
15.11.11,18:08
matto to dobre napisal...ale aj nehnutelnosti nie su zle a podnikanie, ktore ti zabezpeci rezidualny prijem? peniaze a zlato - to mas jedno ako si to doma nechas

este mi napadla jedna vec...ak mas deti, dat peniaze im aby zhodnotili:D:D:D:D:D
Rasťo74
16.11.11,06:24
Ok Bizal. Nehnuteľnosti mám pár pokúpených aj ich prevádzkujem, podnikám ale neviem, či to má význam ich mať viacej je to nákladná vec ked začnem niečo opravovať na jednej, daľší rok na druhej a tak to ide dokola a potom odznova.
Človek príde v podnikaní na jedno čím máš viac, chceš mať ešte viac:) ale potom ked rozmýšlaš a pozeráš správy tak ťa napadne načo mať aš toľko ked jedného dna ti to bude na hovno:D
Jasne že deti mám a oni majú vianoce každý deň:D
BIZAL
16.11.11,06:46
Ok Bizal. Nehnuteľnosti mám pár pokúpených aj ich prevádzkujem, podnikám ale neviem, či to má význam ich mať viacej je to nákladná vec ked začnem niečo opravovať na jednej, daľší rok na druhej a tak to ide dokola a potom odznova.
Človek príde v podnikaní na jedno čím máš viac, chceš mať ešte viac:) ale potom ked rozmýšlaš a pozeráš správy tak ťa napadne načo mať aš toľko ked jedného dna ti to bude na hovno:D
Jasne že deti mám a oni majú vianoce každý deň:D

Skus este nejake aukcie - starozitnosti a mince /tym padom nove trezory do tvojich nehnutelnosti/:). V kazdom pripade si sikovny a po materialnej stranke spokojny, cize sa podla mna nemusis obavat o stratenie hodnoty penazi. Nemyslim tym, ze ti netreba, ale to, ze sa vzdy budes vediet o seba postarat. Skor ako ostatni....
jmparazit
23.11.11,10:43
SamuelSK
03.12.11,16:53
1. zlato nemoze ist do minusu (negativnej hodnoty). Osobne si myslim, ze neklesne pod $600-$800 - pretoze tazba tiez nieco stoji.. (ano - ludia sa ho zbavuju ked je jeho cena vysoka, cize tento bod moze byt irelevantny), avsak zlato sa neda vytlacit ako peniaze.

2. zlato nie je spekulacia, kedze zlato fungovalo ako platidlo 6000 rokov, kdezto ten system ktory pouzivame dnes nemame ani 50 rokov. Cize, co je bezpecnejsie ?!

3. kto chce, moze si spravit prieskum, co mohlo zlato kupit pred 5000 rokmi, pred 500 rokmi, pred 50 rokmi, pred 5 rokmi a pred 5 dnami a uvidi, ako velmi straca kupischopnost, ako to ten "financny portal" pise v tom clanku (niekde na prvej strane diskusie) [pozor, toto myslim ironicky - vzdy si kupilo plus minus rovnako] Avsak nemam presne cisla, tak toto berte len ako moj nazor, svoje due diligence si musi spravit kazdy sam.

4. zlato bude vzdy lepsie ako nekryty zdrap papiera. To je nepriestrelny fakt. Az na detail, ze papier mozem aspon pouzit ako palivo na ohen (teoreticky, netusim ako je horlavy).

5. zlato avsak nema ziadne industrialne vyuzitie, aspon pokial mam spravne informacie, ale napriklad striebro ma, cize diverzifikacia je tu tiez na miesto, myslim si. (Avsak na striebro sa plati DPD a tiez nie je zrovna lacne, ako bolo pred x rokmi)

6. zlato nemozem zjest, neosati ma, je mi v podstate na nic, len na prenesenie kapitalu do dalsieho rezimu, ak tam bude zlato povolene(!) - cize na minimalizovanie rizika by som odporucal skladovat dlho trvacne potraviny, i ked vela ludi sa mi za tento nazor vysmieva. Zaujimave v tomto bode je to, ze cim dalej, tym viac su ludia zavisly a pri otazke "co urobis ked si hladny" ukazu prstom presnejsie ako GPS na najblizsie rychloobcerstvenie. To uz samo za seba hovori celkom dost, alebo nie? ;)

7. z poznatkov historie si myslim, ze Svajciarsko bude bezpecnejsie miesto na uskladnenie zlata a cennosti v bankach, ako akakolvek ina krajina v Europe. Avsak treba si pamatat, ze "ak to tak bolo v minulosti" tak "nemusi to tak byt aj teraz" ...

8. kazdopane zlato nie je jedina vec, do ktorej sa da investovat, teda nie je to nieco jedinecne podla ktoreho by som mohol urcit hodnotu planety stylom "celkova hodnota planety" deleno "celkova hmotnost zlata" rovna sa "1 unca za 50 000 USD" .. To nie :) az tak podrobne som to neskumal, no myslim si, ze to co zlato kupi dnes, to kupi aj za X alebo XX alebo XXX rokov. Respektive ak pocitam, ze kupi polovicu toho, co by kupilo dnes, tak horsie by to uz nemalo byt (na 99,99%) - cize zlato by som si ponechal az na dochodok, ako skutocne dochodkove poistenie :)

9. neexistuje dokonaly investicny plan, kazdemu "sadne" nieco ine.. kazdy sa musi rozhodnut sam, no predovsetkym DYODD (do your own due diligence)

10. Good Luck :) :D
220870
03.12.11,17:08
Keď nie zlato tak meď zinok,a pod všetkých kovov je málo a bude ešte menej.Zlato tak ako spomenul Samuel SK si držístále rovnakú reálnu hodnotu.Ale farebné kovy neustále stúpajú na cene.A tak tomu bude aj nadalej.
SamuelSK
03.12.11,17:14
Jediny problem s kovom je ten, ze sa tazko skladuje :D
1 tonu medi kupim za povedzme 6000 eur, lenze kde to skladovat? :D
Jedine niekde v garazi, v pivnici.
Avsak na druhu stranu :) hehe, 1 tonu (v jednom celku) nie je az take jednoduche ukradnut :D :D

Velmi zaujimave grafy: hlavne ten 5 rocny, kde med bola takmer na "$1" a potom v 2011 sa presvihlo cez "$4" (za libru, co je cca 450gramov +- ).. To je 400% za necele 3 roky, tomu hovorim urok :D
profesional
30.12.11,10:26
1. Zlato je vhodne ako spekulativny investicny nastroj na vyvazovanie v portfoliu. Ale nikdy nie ako jediny a samostatny investicny nastroj.

2. Zlato je dobre nakupovat v dobe kludu. Nie v case kriz. Kazda finacna a hbospodarska kriza je sprevadzana tzv. zlatou bublinou.

3. Aktualne je cena zlata prilis vysoko. Standardne plati ze cena zlata sa sklada z tychto casti:

A. Hodnota vytazenia

B. Hodnota vycistenia a primarnej distribucie

A + B tvoria takzvanu fundamentalnu hodnotu zlata

C. Marzova cast tazby a distribucie. Je to vlastne marza tych co zabezpecuju tazbu, vycistenie, primarnu distribuciu.

A + B + C tvoria takzvanu dolnu trhovu cenu zlata

D. Spekulacna zlozka. To je to co si trh skor alebo neskor vezme naspat pri vybere ziskov a vyrovnavani uctov. Raz za cas to vzdy nastane.

A + B + C + D je trhova cena.

Cely problem je v tom ak D je hore o viac ako o 50 percent nad sucet A + B + C. Vtedy je mozne hovorit o spekulativnej bubline.
Aktualna hodnota D voci suctu A + B + C je na urovni cez 100 percent. Takze zlato sa vezie na obrovskej spekulativnej bubline a je otazkou casu kedy splasne a drobni investori pridu o peniaze.

A to este nehovorim o zlozke E co je vlastne marza / rabat nakupu a predaja v maloobchodnych podmienkach.
Tie sa bezne hybu na urovniach 5-15 %. Co je strasne vela.

Samotne zlato bolo velmi dlho univerzalnym platidlom. Ale tuto schopnost definitivne STRATILO.
Iba vtedy ma nieco hodnotu platidla, ak je tejto komodity dostatok aby v pripade potreby mohla sluzit ako obezivo. A teda jej musi byt dostatok s ohladom na delitelnost komodity a s ohladom na pocet nutnych transakcii v obehu.
Ludstvo ma aktualne uz privela ludi na to, aby aktualne zasoby zlata, hoc delene na gramove kusky mohlo sluzit ako obezivo. pri takom velkom pocte ludi ako aktualne zije na zei v pripade globalnej velkej krizy zlato nebude mozne pouzit ako platidlo. Ludstvo sa uchyli k hladaniu niecoho co v mieste krizy bude v dostatocnom mnozstve aby to mohlo sluzit ako obezivo ale zaroven dostatocne obmedzene aby to vytvaralo istu vzacnost komodity.

Ak sa pozrieme do historie, tak len za poslednych 120 rokov sa viacnasobne stalo, ze zlato bolo koniskovane vladami. Ano, aj taka vlada ako je USA sa uz 2 krat uchylili ku konfiskacvii vsetkeho zlata. A teda v pripade hyperinflacie vlada pristupi ku konfiskacii zlata. A je jedno si bude v bezpecnostnej schranke v banke alebo nie.
Lebo stat si nemoze dovolit, a to ziadny na svete, aby si obezivo vytvarali samotni obcania.

Aktualne je zlato velmi vysoko co sa tyka ceny, do buducnosti nepredstavuje ziadnu stabilnu istotu a pre maleho investora je to aj z dlhodobeho hladiska nezmysel.
kezeso
05.01.12,08:26
Finančné poradkyne sú tu hlavne pre seba...
Arodd
17.05.14,12:21
Investovanie do zlata je stale v kurze kvoli podstatnej vlastnosti zlata.Zlato je,vzdy bolo a bude nositelom hodnoty.Urcite to nie je vhodny samostatny nastroj investovania ale ako doplnok do portfolia je vyborny.
Treba len zvolit vhodnu spolocnost,ktora sprostredkuje nakup
Siod
20.05.14,20:21
s tymto suhlasim avsak najst spolahlivu spolocnost,ktora sprostredkuje nakup,uskladnenie zlata nie je vobec jednoduche.Vacsinou su to zahranicne firmy
Jerry222
21.05.14,04:21
skus pozriet stranku spolocnosti Sun Wealth management,zaoberaju sa aj investiciami do zlata pre svojich klientov
Nole
21.05.14,04:29
otazne skor je ci sa investicia do zlata oplati.Stale nas zaplavuju informacie,ze jeho cena ma klesat.I ked je pravda,ze jeho zasoby su obmedzene ako je to s kazdym drahym kovom,ale nejako nechapem ako sa zo zlata vyplacaju vynosy.Jedine pri jeho predaji..Nie je to uplne jednoduchy sposob investovania
Vogl
21.05.14,05:25
zalezi aj ako sa nastavi strategia nakupu.Ono vyznat sa v tom nie je najjednoduchsie to ams pravdu.Ale to je tak isto u investicie do kazdej komodity,nie len zlato.Ako doplnok je investovanie do drahych kovov aj sucastou podielovych fondov avsak je podstatny rozdiel v nakupe realneho zlata.
Doplet
21.05.14,05:49
pozeral som stranku Sun wealth management,ktoru spominate a ich sluzby vyzeraju viac ako zaujimavo,len sa trocha obavam ci budu dostupne pre beznych smrtelnikov,alebo iba pre vyvolenych