pipiskova81
10.11.11,10:32
Dobrý den. takže k odchodnému..
Zamestnankyna bola PN do 27.10.2011...... 28.10.2011 mala dovolenku a skočila PP dohodou.Ozaj a viem, že si požiadal o SD. Ako mám teraz robiť výplatu???Klasika:
1. PN
2. Dovolenka 1den
3. preplatená zvyšná dovolenka
4. a čo s tým odchodným???Mám ho tam teraz nahodiť??? Normálne ju môžem k dnu 28. poodhlasovať???
KEJKA
10.11.11,09:43
ak skončila dohodou, a nie je v SD, má len žiadosť, odchodné jej nepatrí.
K akému dátumu si podala žiadosť?
pipiskova81
10.11.11,10:09
tak to neviem presný dátum....ale myslím si, že k tomu 28.???môžem spraviť aj tak, že teraz normálne spravím výplatu, preprlatím jej dovolenku... a poodhlasujem ju a potom niekedy v najbližšom mesiaci dám odchodné???Tuším niečo také som čítala, že ona mi musí priniesť nejaké tlačivko o schválení toho dôchodku a ja potom vyplatím to odchodné??? Asi sú to banálne veci, ale ja to robím prvý krát.A nechcem zamestnakynu o niečo pripraviť.Ďakujem
terezamaria
10.11.11,10:15
tak to neviem presný dátum....ale myslím si, že k tomu 28.???môžem spraviť aj tak, že teraz normálne spravím výplatu, preprlatím jej dovolenku... a poodhlasujem ju a potom niekedy v najbližšom mesiaci dám odchodné???Tuším niečo také som čítala, že ona mi musí priniesť nejaké tlačivko o schválení toho dôchodku a ja potom vyplatím to odchodné??? Asi sú to banálne veci, ale ja to robím prvý krát.A nechcem zamestnakynu o niečo pripraviť.Ďakujem
Presne a dobre si to napísala. Pokiaľ požiadala o starobný dôchodok počas trvania pracovného pomeru a do 10 dní po skončení, vyplatíš jej odchodné, keď Ti donesie doklad o priznaní starobného dôchodku.
terezamaria
10.11.11,10:18
§ 76a
Odchodné
Na začiatok

(1) Zamestnávateľ poskytne zamestnancovi odchodné najmenej v sume jeho priemerného mesačného zárobku pri prvom skončení pracovného pomeru po nadobudnutí nároku na invalidný dôchodok, ak pokles schopnosti vykonávať zárobkovú činnosť je viac ako 70 %, predčasný starobný dôchodok alebo starobný dôchodok.

(2) Zamestnávateľ poskytne zamestnancovi odchodné podľa odseku 1, ak zamestnanec požiada o poskytnutie uvedeného dôchodku pred skončením pracovného pomeru alebo do desiatich pracovných dní po jeho skončení.

(3) Zamestnávateľ nie je povinný poskytnúť odchodné podľa odseku 1, ak sa pracovný pomer skončil podľa § 68 ods. 1.