kalerabbb
10.11.11,16:58
Dobry den. Som klientom mBank a mam zaujem o mKreditku, ale najprv by som si chcel dat urcite veci do suvislosti, preto ze na stranke je to sice prehladne ale neuplne. Uvediem moje otazky v prikladoch:

1. schvaleny uverovy limit je 1000€, peniaze si budem poziciavat iba obcas. 1.1.2012 si poziciam 200€, splatim plnu sumu v bezurocnom obdobi, t.j. 30dni mal by som mat 0% urok. Je to pravda, nie su tam nejake skryte poplatky?
2. zase uverovy limit je 1000€, poziciam si 1.1.2012 200€, na stranke je pisane ze bezurocne obdobie je az 54dni, sumu zaplatim na 52 den. Bude tiez 0% urok?
3. poziciam si 200€, zaplatim to az 56 den, urok by mal byt 3%, ale z 1000€ alebo z tych pozicanych 200€?
4. rocna urokova sadzba je 21,99%, tato sadzba sa vztahuje na celych 1000€ alebo je tam mesacna tarifikacia a vztahuje sa na vycerpane sumy v roku.

Mam to hlavne popletene s tym bezurocnym obdobym lebo na stranke pisu 54dni ale v priklade ktory maju uvedeny je 30dni.
Za pomoc velmi pekne dakujem.
SamuelSK
10.11.11,16:45
Je ta kreditka skutocne a naozaj nevyhnutna ? Nejde o cenu, ide o princip :)
Mária27
10.11.11,18:17
Kreditka je dobrý nástroj, skutočne neplatíš žiadne poplatky ani percentá, ak to pravidelne uhrádzaš. Podľa mňa je najlepšie kupovať na kreditku a dať si ten "úver", teda celú vyčerpanú sumu, sťahovať naraz z účtu v niektorý deň po výplate.
SamuelSK
11.11.11,18:00
Cize zadlzovanie sa je vyhodne? To su ludia spekulanti, ze maju spekulativny kapital (pozicku), aby robili svoje veci a zili zivoty?

Myslel som si, ze dospely jedinec nepotrebuje rozne fyzicna aby prezil, ale casto to vidim, ze nie kazdy dospel, mentalne.
Ice dive
11.11.11,18:33
Dobry den. Som klientom mBank a mam zaujem o mKreditku, ale najprv by som si chcel dat urcite veci do suvislosti, preto ze na stranke je to sice prehladne ale neuplne. Uvediem moje otazky v prikladoch:

1. schvaleny uverovy limit je 1000€, peniaze si budem poziciavat iba obcas. 1.1.2012 si poziciam 200€, splatim plnu sumu v bezurocnom obdobi, t.j. 30dni mal by som mat 0% urok. Je to pravda, nie su tam nejake skryte poplatky?

nie nie sú tam žiadne iné poplatky, len mesačne musíš kreditkou zaplatiť 50 € a tie potom splatiť, lebo inak ti účtujú poplatok za kreditku 1,5 € mesačne...

2. zase uverovy limit je 1000€, poziciam si 1.1.2012 200€, na stranke je pisane ze bezurocne obdobie je az 54dni, sumu zaplatim na 52 den. Bude tiez 0% urok?

kreditku musíš splácať mesačne t.j. jeden vopred určený deň v mesiaci... takže 54 dní je pekná vec, ale reálne je to lepšie splatiť v ten konkrétny deň, ktorý si určíš....

3. poziciam si 200€, zaplatim to az 56 den, urok by mal byt 3%, ale z 1000€ alebo z tych pozicanych 200€?

úrok bude len d požičanej čiastky, nie zo schváleného limitu..
4. rocna urokova sadzba je 21,99%, tato sadzba sa vztahuje na celych 1000€ alebo je tam mesacna tarifikacia a vztahuje sa na vycerpane sumy v roku.

vzťahuje sa na dlžnú sumu...
Mam to hlavne popletene s tym bezurocnym obdobym lebo na stranke pisu 54dni ale v priklade ktory maju uvedeny je 30dni.
Za pomoc velmi pekne dakujem.

54 dní znamená, že ti neúčtujú úroky, ale ak si požičiaš 1.1. povedzme 200 € splátku máš nastavenú na 20teho v mesiaci tak
20.1. zaplatíš 9 % z požičanej sumy t.j. 18 € potom 20. 2. ďalších 18 € a od 23.2 sa ti začnú rátať úroky 21.99 % z dlžnej sumy 164 €...
SamuelSK
11.11.11,18:34
Davam do pozornosti jeden mensi obrazok, A teraz, mi PROSIM odpovedzte, ze kde vidite, ze kreditka ma 0% urok ;)

http://www.blogcdn.com/www.dailyfinance.com/media/2011/07/credit-money-page-615cs070111.jpg
Ice dive
11.11.11,18:37
bezúročné zadlžovanie je výhodné, pokiaľ sa ti tvoj kapitál niekde úročí a máš svoje výdaje pod kontrolou... napr. nemusíš držať peniaze na bežnom účte aby si ich mal k dispozícií, s nulovým úrokom, ale používaš celý mesiac kreditku a k zúčtovaciemu dátumu dlžnú sumu naraz uhradíš...
SamuelSK
11.11.11,18:50
To je pekne Ice dive, avsak, ak mam limit 500 eur, a tych 500 eur pouzivam na zivot. tak dam 500 eur na povedzme 3% urocenie rocne, to je
(500 * 0,03 * 0,8) / 12 = 1
1 Euro mesacne.

12 eur rocne.

No neviem , ja radsej kludne spim, bez 1 eura navyse :)

Ja sice chapem tu teoriu, neviem ako sa tomu odborne nadava, no teoreticky si mozem zobrat 2 kreditky a kazdu z nich splatim vzdy opozitnou. Povedzme ze tam mam limit 2000 eur a teraz to vynasobim desiatimi parmi kreditiek. Cize mi teoreticky staci jedna dvetisicka ktoru budem preposielat z jednej na druhu kreditku a beurocne obdobie stale oddalovat "obnovovat" ci cokolvek a 38 dalsich tisic mam na sporiacom, kde si na 3% uroku zarobim 76eur mesacne. "Zadarmo"

Ale staci 1 omyl, napr bankove przdniny a system mi krachne.

Mal som CSOB, preposielal som si z Banky1 na tu CSOB 400eur mesacne, ked som bol nezamestnany a tak mi ich system zozral, ze mam prijem 400eur, cize som mal ucet zadarmo. JEDEN krat mi ta 500vka neodisla nacas a uz som platil 4eura za ucet (lebo zaroven som mal mizerny zostatok).. plus avizo.. cize "zadarmo" 5 eur :)

Inymi slovami: nestoji to za risk.
Ice dive
11.11.11,20:14
musíš mať účet v banke, ktorá nemá poplatky, lebo naozaj ak máš poplatok za účet 4 € tak sa táto špekulácia neoplatí... napr. ja mám Mbank aj Zuno, mbank som využíval aktívne prvé dva roky, kým mali schopné úroky na sporiacom účte... teraz mám ako hlavnú banku zuno, a v mbank, využívam len kreditku... výhoda je v tom, že mám v "pohotovosti" limit z kreditky, a nemusím sa zamýšľať nad tým, či môžem zaplatiť to alebo ono, a či mám na sporiacom účte dostatok peňazí... istým spôsobom sloboda, avšak vždy som splatil kreditku k dátumu splatnosti... urobiť taký úverový kolotoč, ako popisuješ sa ti nepodarí, lebo kreditky sa zapisujú do úverového registra, t.j. 20 ich mať nebudeš lebo podľa daných bánk nebudeš schopný ich splácať...
luja5
11.11.11,22:06
Dobry den. Som klientom mBank a mam zaujem o mKreditku, ale najprv by som si chcel dat urcite veci do suvislosti, preto ze na stranke je to sice prehladne ale neuplne. Uvediem moje otazky v prikladoch:

1. schvaleny uverovy limit je 1000€ ...
2. ...
3. poziciam si 200€, zaplatim to az 56 den, urok by mal byt 3%, ale z 1000€ alebo z tych pozicanych 200€?
4. ...

...na stranke pisu 54dni ale v priklade ktory maju uvedeny je 30dni.

Nemám nič v mBank, ale poznám princíp kreditky z inej banky. Tak som si pozrela stránku mBank, týkajúcu sa mKreditiek. A nenašla som tam, že by mal byť úrok 3%, nejako sa mi takýto úrok pri kreditke nepozdával. Nepomýlil si si to s "jednou z najnižších minimálnych mesačných splátok - iba 3% z vyčerpanej sumy"?

Bezúročné obdobie je 54 dní (neplatí pre hotovostné transakcie), z toho 30 dní je obdobie (cyklus, zúčtovacie obdobie) bezúročného používania/čerpania kreditky, ktoré sa dostane do výpisu z kreditného účtu a ďalších 24 dní po ukončení tohto cyklu je obdobie na úhradu. Ak v tejto lehote uhradíš všetko, čo si za tých 30 dní čerpal, tak bez úroku.
Príklad pre bezhotovostné transakcie:
1. Kreditku používaš od 10. novembra - 9. decembra, 9. decembra sa uzatvorí 30-dňový cyklus čerpania a vytvorí sa výpis z kreditného účtu. Od 10. decembra - 2. januára plynie 24-dňová lehota (ak dobre počítam :)) na to, aby si sumu, ktorá je vo výpise, uhradil celú, ak chceš bez úroku.
2. Ďalšie použitie kreditky (ďalšie čerpanie) od 10. decembra bude zahrnuté až v ďalšom výpise za ďalší 30-dňový cyklus trvajúci od 10. decembra - 8. januára, po ukončení ktorého budeš mať zase 24 dní na úhradu, t.j. od 9. januára - 1. februára.
A tak ďalej ...
K posunu dní môže dôjsť, ak deň ukončenia 30-dňového cyklu čerpania a/alebo nadväznej 24-dňovej lehoty na úhradu pripadne napr. na víkendové dni, sviatok ...
Ice dive
12.11.11,05:24
3 % je minimálna mesačná splátka... mkreditka je síce bez poplatkov (ak nerátam poplatok 1,5 € ak sa v danom mesiaci nevyužije) avšak je jednou z najdrahších kreditiek čo sa úrokov týka na trhu 21,99 %