calimero1
10.11.11,19:22
Dobrý deň,
zatiaľ som nemal žiadnu registračnú pokladnicu, onedlho sa stanem jej majiteľom, tak by som vopred potreboval vedieť, ako ju účtovať. Tu v porade som niečo našiel, ale väčšinou to bolo staršieho dáta, nie podľa najnovšieho zákona. Takže mám zopár otázok:

1. V účtovnom programe vediem dve pokladne, jednu pre EUR, druhú pre ceniny (gastrolístky). Mám si otvoriť novú pokladňu, osobitne pre ERP?
2. Uzávierky ERP budem robiť denné, doklad z pokladne vlepím do pokladničnej knihy a dennú tržbu zaúčtujem v účtovníctve ako príjem do pokladne?
3. Iné, ako denné uzávierky nebude treba robiť?
4. Som povinný archivovať ešte nejaké iné doklady z ERP okrem denných uzávierok?

Ďakujem.
calimero1
14.11.11,15:19
Nikto ešte nemá novú pokladnicu?
Please :mee:
Mila123
14.11.11,15:30
x odpovedí je tu.......len musíš trochu pohľadať.....
calimero1
14.11.11,15:36
x odpovedí som našiel, ale väčšinou sa týkali starých pokladníc, napr. že stačí robiť mesačné uzávierky. Okrem mňa to zaujíma 3 ďalších ľudí, tak asi nie som sám, kto v tom nemá úplne jasno.
Mila123
14.11.11,15:38
x odpovedí som našiel, ale väčšinou sa týkali starých pokladníc, napr. že stačí robiť mezačné uzávierky. Okrem mňa to zaujíma 3 ďalších ľudí, tak asi nie som sám, kto v tom nemá úplne jasno.
prepáč.....
Mila123
14.11.11,15:41
calimero1
14.11.11,22:13
Ďakujem za odkazy, no tam som odpovede na moje otázky nikde nenašiel. Všetky diskusie sa točia v podstate len o tom, že ktoré profesie sú povinné používať ERP podľa nového zákona.
Mňa zaujíma skôr praktická stránka, teda ako účtovať ERP v JÚ.
vango
15.11.11,14:38
Dobrý deň,
zatiaľ som nemal žiadnu registračnú pokladnicu, onedlho sa stanem jej majiteľom, tak by som vopred potreboval vedieť, ako ju účtovať. Tu v porade som niečo našiel, ale väčšinou to bolo staršieho dáta, nie podľa najnovšieho zákona. Takže mám zopár otázok:

1. V účtovnom programe vediem dve pokladne, jednu pre EUR, druhú pre ceniny (gastrolístky). Mám si otvoriť novú pokladňu, osobitne pre ERP? Nie netreba, prave do tej Eurovej budes uctovat trzbu z pokladnice.
2. Uzávierky ERP budem robiť denné, doklad z pokladne vlepím do pokladničnej knihy a dennú tržbu zaúčtujem v účtovníctve ako príjem do pokladne? Áno, pokiaľ máš v danom dni tržbu, urobíš dennú uzávierku, doklad z pokladne mozes rovno vložiť do účtovníctva (netreba ich lepiť do špeciálnej knihy na denné tržby) a zaúčtovať ako príjem do pokladnice.
3. Iné, ako denné uzávierky nebude treba robiť? Nie, netreba.
4. Som povinný archivovať ešte nejaké iné doklady z ERP okrem denných uzávierok? Áno si. Odkladať treba všetky doklady o vklade do pokladne, storno doklady a takisto neplatné doklady spravené v tréningovom režime. Najlepšie bude ak ich pripneš k dennej uzávierke.

Ďakujem.

odpovede v texte :)
calimero1
15.11.11,20:53
Skvelé! Ďakujem veľmi pekne :)