Matúš Okša
11.11.11,08:09
Prajem príjemný deň,
odo dňa 12.09.2011 som živnostník. Ako oblasť obchodu mám sprostredkovateľskú činnosť, pracujem ako realitný maklér.
Minulý týždeň mi však bolo odcudzené osobné auto a to mi bráni vo výkone mojej práce, keďže musím na aute chodiť na obhliadky, niekedy aj 50km vzdialených nehnuteľností.

Preto by ma zaujímalo ako funguje nenávratný príspevok na živnosť a či je možné oň požiadať aj keď už som živnostník, prípadne na aký príspevok mám nárok a môžem sa oň uchádzať?

Veľmi pekne ďakujem.
Xanti
11.11.11,07:18
Matúš,
je tu veľa tém, o dotácii.
Ale poviem Ti, dotáciu z UP - nenávratný príspevok na podnikanie, dostane len uchádzač o zamestnanie, evidovaný na UP minimálne 3 mesiace, ktorý splní podmienky UP na poskytnutie tejto dotácie.
A dotáciu nie je možné použiť na kúpu OMV.
KEJKA
11.11.11,07:30
auto si hádam mal poistené proti krádeži, a dostaneš náhradu.
Auto sa dá požičať, prenajať, kúpiť na lízing.
Riziko podnikania znáša podnikateľ, nie štát a štátne inštitúcie, to si si hádam už všimol.
Economic
11.11.11,07:56
Ak to bolo staršie auto, tak asi ani nebolo poistené.... Fakt riziko podnikania...
Viem, že si asi zúfalý z celej situácie, no podľa mňa sa musíš otriasť a nájsť rýchlo riešenie, aby si neprichádzal o príjmy. Auto pre realitného makléra je naozaj dôležitý pracovný prostriedok. /A jeho obstaranie dáš aj do nákladov/
phrubovsky
11.11.11,10:03
ako uviedli vyššie, určite už nedostaneš dotáciu na začatie podnikania, kedze uz podnikatel-zivnostnik si a auto sa nedá kúpit na túto dotáciu, pretože za dotáciu sa mozu kupovat len nové veci a nové auto za tú sumu u nás nekúpiš.
Matúš Okša
11.11.11,12:36
S tým som počítal že už je neskoro žiadať o príspevok.
Auto nebolo poistené nakoľko to bolo staršie auto.
Napriek tomu všetkým veľmi pekne ďakujem za rady :)