mmmm1
11.11.11,08:13
Dobrý deň,
môže mi niekto vysvetliť, v prílohe č. 1 zákona č. 289/2008 služby, na ktoré sa vzťahuje povinnosť evidencie tržieb v ERP, bod č. 18 - služby na zlepšenie telesnej pohody, aké služby sú tam myslené? Ďakujem.
evuš
11.11.11,07:31
...myslím, že napr. masáže, sauna....
evuš
11.11.11,07:36
- toto som našla na www.drsr.sk (http://www.drsr.sk) ;)


14. Otázka:
Podnikateľ vykonáva masérske služby. Vzťahuje sa na neho povinnosť používať ERP?
Ako je to v prípade, ak je masér držiteľom preukazu ŤZP ?
Odpoveď:
Medzi služby, na ktoré sa vzťahuje povinnosť evidencie tržieb v ERP, patria aj služby na zlepšenie telesnej pohody. Podľa štatistickej klasifikácie ekonomických činností medzi služby týkajúce sa telesnej pohody patria činnosti súvisiace s telesným vzpružením a pohodou, ktoré sú vykonávané napr. v tureckých kúpeľoch, saune a parných kúpeľoch, soláriách, liečivých kúpeľoch, redukčných a zoštíhľujúcich salónoch, masážnych salónoch atď. Ak podnikateľ vykonáva uvedené služby na zlepšenie telesnej pohody, vzniká mu povinnosť platby prijaté v hotovosti evidovať v ERP.
Povinnosť evidovať tržbu prijatú v hotovosti v ERP sa nevzťahuje na služby poskytované občanmi s ťažkým zdravotným postihnutím a na predaj tovaru občanmi s ťažkým zdravotným postihnutím. Z uvedeného dôvodu, aj keď tržby prijaté v hotovosti za masérske služby je povinnosťou evidovať v ERP, ak ich poskytuje masér, ktorý je držiteľom preukazu ŤZP, tento nie je povinný používať ERP.
daduska120
11.11.11,09:20
otázka: Podnikateľ robí servis priemyselných kávovarov, nákup a predaj použitých priemyselných kávovarov. Vzťahuje sa na neho povinnosť používať ERP?
KEJKA
11.11.11,09:46
x-krát tu bola zverejnená príloha, kde sú všetky služby podliehajúce povinnosti mať ERP. Môžeš si ju prosím vyhľadať a preštudovať?
daduska120
11.11.11,10:23
x-krát tu bola zverejnená príloha, kde sú všetky služby podliehajúce povinnosti mať ERP. Môžeš si ju prosím vyhľadať a preštudovať?

To už mám naštudované dávno. Servis - služba ako taká nepodlieha. Ale je tam aj nákup a predaj .... z čoho usudzujem, že je tam povinnosť.
KEJKA
11.11.11,10:25
áno, ked sa pýtaš na predaj- tak tržba za hotové podlieha povinnosti ERP, ale to už je samozrejmosť, naozaj som si myslela, že ťa zaujíma tá služba.
daduska120
11.11.11,10:50
Dočítala som sa teraz, že firma, kt. predáva tovar alebo určené služby za hotovosť, už nebude môcť prijať úhradu faktúry cez prijmový pokladničný doklad. Len to som chcela vedieť (v súvislosti s uvedenou službou).
Zita5
11.11.11,10:52
Dočítala som sa teraz, že firma, kt. predáva tovar alebo určené služby za hotovosť, už nebude môcť prijať úhradu faktúry cez prijmový pokladničný doklad. Len to som chcela vedieť (v súvislosti s uvedenou službou).

Treba hľadať na Porade , je tu veľa tém. Napr. priložím link, kde určite máte čo študovať .
http://www.porada.sk/t102701-p6-registracna-pokladnica-otazky-a-odpovede-zo-stranky-drsr.html#post1886000
daduska120
11.11.11,11:31
Ďakujem. Našla som tam dobré informácie.