NoellM
11.11.11,08:34
Pekný deň, vie mi niekto poradiť, kde by som sa dopátrala k týmto predmetom činností, aj k ich číslam?...nikde som to nenašla...ďakujem...:)

1. organizovanie kurzov, seminárov a školení v rozsahu voľnej živnosti
2. obchodná činnosť v rozsahu voľných živností
3. poradenská činnosť a konzultačná činnosť v tvorbe a ochrane životného prostredia v rozsahu voľnej
živnosti
4. vypracovanie ekologických štúdií v rozsahu voľnej živnosti
5. sprostredkovanie služieb v oblasti odpadov v rozsahu voľnej živnosti
6. školiaca činnosť v oblasti odpadového hospodárstva v rozsahu voľnej živnosti
7. podnikanie v oblasti nakladania s iným ako nebezpečným odpadom
8. poradenská a konzultačná činnosť v oblasti ochrany životného prostredia v rozsahu voľnej živnosti
9. poradenská a konzultačná činnosť v oblasti odpadového hospodárstva v rozsahu voľných živností
Economic
11.11.11,07:46
Zita5
11.11.11,08:11
NoellM
11.11.11,08:24
ďakujem Vám za pomoc...ale hľadala som aj na tých stránkach a nikde som vyššie uvedené činnosti nenašla...dočítala som sa aj nasledovné informácie:
Záujemca o podnikanie na území Slovenskej republiky môže uviesť aj iné označenie živnosti. Podmienkou však je, aby bola pri takomto postupe dodržaná požiadavka určitosti a zrozumiteľnosti predmetu podnikania, ktorá je rozhodujúcim kritériom pri posudzovaní označenia živnosti v správnom (živnostenskom) konaní.

Len otázkou je, že či predmety činnosti môžem formulovať podľa vyššie uvedených bodov a ŽR to bude akceptovať.

Nemáte niekto, prosím, s týmto skúsenosť? Jedná sa mi o voľné živnosti.

Ďakujeeeeeeeeeeeeeem...:)
Zita5
11.11.11,08:28
Treba spísať predmet živnosti, tak ako ste to tu uverejnila a ísť na miestne príslušný živnostenský úrad .Tam Vám poradia ako to zosúladiť .Preto sú zriadené aj jednotné kontaktné miesta .
Economic
11.11.11,10:59
Obchodná činnosť píšeš ?

Bolo by to treba uviesť ako maloobchod a veľkoobchod samozrejme v znení, ako je uvedené v prílohe alebo Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu.Nviem čo si Ty sama predstavuješ pod názvom obchodnej činnosti. Takto Ti to nezapíšu.

Predmet musí zrozumiteľný a určitý. Možno niektorý zo špecifických predmetov okolo hasiacej alebo požiarnej techniky sa zvyknú upresňovať konkrétne, ale to nie je tvoj prípad. Naozaj zájdi na JKM a ta m si to prese odkonzultuj. Opakujem a už posledný krát - Ten zoznam je taký smerodajný od neho sa treba odvíjať.