vlnka111
11.11.11,08:45
Dobrý deň,
som zamestnaná na zastupovanie počas materskej resp. rodičovskej dovolenky,
1. mám pracovnú zmluvu s dobou určitou na zastupovanie počas MD bez uvedeného konkrétneho dátumu (kolegyňa mala nastúpiť 3.12.2011)
2. S kolegyňou na MD firma ukončila pracovný pomer dohodou ku dňa 30.11.2011
3. Ja som s firmou nepodpisovala žiadny dodatok o predĺžení pr. pomeru resp. žiadnu novú pr. zmluvu
Chcem ukončiť pr. pomer, resp. nechcem ho predlžovať, ukončenie k dátumu 30.11.2011 alebo 2.12.2011.
Avšak na personálnom úseku mi tvrdia, že za podmienok vyššie spomínaných sa mi automaticky doba predlžuje na neurčitú a keď chcem ukončiť pr. pomer musím dať normálnu výpoveď s výpovednou lehotou.
Iný zdroj mi tvrdí, že keď chcem ukončiť pr. pomer za týchto podmienok nemusím nič písať len neprídem do práce.
Neviem ako sa mám voči firme zachovať – poprosím o radu.
Ďakujem
Tweety
11.11.11,08:15
Dobrý deň,
som zamestnaná na zastupovanie počas materskej resp. rodičovskej dovolenky,
1. mám pracovnú zmluvu s dobou určitou na zastupovanie počas MD bez uvedeného konkrétneho dátumu (kolegyňa mala nastúpiť 3.12.2011)
2. S kolegyňou na MD firma ukončila pracovný pomer dohodou ku dňa 30.11.2011
3. Ja som s firmou nepodpisovala žiadny dodatok o predĺžení pr. pomeru resp. žiadnu novú pr. zmluvu
Chcem ukončiť pr. pomer, resp. nechcem ho predlžovať, ukončenie k dátumu 30.11.2011 alebo 2.12.2011.
Avšak na personálnom úseku mi tvrdia, že za podmienok vyššie spomínaných sa mi automaticky doba predlžuje na neurčitú a keď chcem ukončiť pr. pomer musím dať normálnu výpoveď s výpovednou lehotou.
Iný zdroj mi tvrdí, že keď chcem ukončiť pr. pomer za týchto podmienok nemusím nič písať len neprídem do práce.
Neviem ako sa mám voči firme zachovať – poprosím o radu.
Ďakujem
PP máš na dobu určitú, kedže pracovníčka, ktorej miesto zastpuješ nenastúpi, môžeš skončiť PP dobou určitou a to dátumom, kedy ona skončila PP. Tým, že ona nenastúpi, sa PP automaticky nepredlžuje. Na predlženie je potrebný súhlas obidvoch strán.