tweedle
11.11.11,08:50
zdravím vás, začala som účtovať firmu ktorá predáva olej do rôznych prevádzok reštaurácie, pekárne atď, včera mi priniesli platby za tovar, časť bola hotovosť a časť v stravných lístkoch? Je to vôbec možné?
KEJKA
11.11.11,08:06
ako vidíš, možné to je, ked ti to doniesli, otázka smeruje k tomu, či je to v súlade so zákonom.
Kóšer to nie je, stravnými lístkami sa rieši vzťah zame-ec, zam-eľ, sprostredkovateľ stravovania a poskytovatelia stravovania, nie dodávateľsko-odberateľské vzťahy všeobecne.
Čo s tým?
bud to zaúčtuješ ako ceninu a následne to tiež miniete na nákupy - budete pokračovať v tomto "nie kóšer" postupe.
alebo zaeviduješ ako hotovosť a SL si vezme ten, kto ich doniesol.
Problém je, že SL majú možno platnosť len do konca roka 2011, potom vám ich nikto nevymení, kedže asi nemáte zmluvu.
tweedle
11.11.11,08:12
ako ja som hned "šéfovi" povedala, že to nie je v poriadku, na čo mi bolo povedané že v tomto odvetví je to bežná prax a on to meniť nebude, takže bohužiaľ aj napriek môjmu nesúhlasu v tom bude pokračovať, ale bolo povedané, že ich v jednotlivých strav. spoločnostiach bude meniť za hotovosť,,,
nepresvedčím ho aby to nerobil, len ja to chcem mať dobre zaúčtované,,,asi pôjdem cestou hotovosti