frantisek23
11.11.11,09:57
Dobry den.

Moj nevlastni otec a mama vlastnia pozemok na ktorom lezi stary zchatraly dom. Vlastnicke pravo nadobudli darovacou zmluvou v roku 2004 od otca mojho nevlastneho otca. Teraz chcu pozemok napisat na mna. Darovacia zmluva sa mi ale zda byt velmi lahko napadnutelna, takze nam poradili, ze mame spisat kupnu zmluvu, kde mi rodicia predaju dom aj s pozemkom za 40000 eur a kedze boli majitelmi uz viac ako 5 rokov nemusia zaplatit ziadnu dan. Samozrejme peniaze by sa predavali iba imaginarne, kedze mi ju chcu zadarmo darovat, v kupnej zmluve by bolo napisane ze sa peniaze predali pri podpise zmluvy.

Pochopil som spravne danu situaciu, a rodicia ani ja v tomto pripade nemusime nic platit?

Budem musiet zaplatit ja nejaku dan za kupu nehnutelnosti, alebo len dan za nehnutelnost, ktory sa plati rocne podla vymery pozemku?

Este by som sa chcel spitat ci sa na buduci rok nepripravuje nahodou nejaka novelizacia, ktora by mohla zmenit nasu situaciu, pretoze nevieme ci to stihneme zariadit este tohoto roku?

Mozno to tu uz niekedy bolo riesene, ked ano , tak sa ospravedlnujem, ze otravujem znovu s rovnakymi temami a dakujem vopred za odpovede.
kitti
15.11.11,13:53
Ahoj Poradaci, neviete prosim niekto poradit? Mna tiez zaujima odpoved... nasi mi chcu darovat pozemok a vaham medzi darovanim a kupno-predajnou zmluvou... niekde som citala, ze ak sa rozhodneme pre zmluvu, urcite nemam davat "smiesne sumy" 1 euro. a keby sa aj neplatila dan z predaja, musia to nasi uviest na danovom priznani??? Dakujem.
katka 23
15.11.11,14:04