Denisa
11.11.11,10:21
Podnikateľ, ktorý vykupuje kovový šrot, mal kontrolu zo životného prostredia a nemal nejaké povolenie od nich. Taký bol vyplašený, že ani nevie, čo to od neho pýtali a len na neho vyhrnuli kopu paragrafov, že keď si to nevybaví tak dostane poriadnu pokutu. Že všetko, čo k tomu vybaveniu potrebuje je na nete. Poprosil ma aby som mu s tým pomohla, no nič konkrétne som nenašla (keď ani neviem, čo presne mám hľadať:rolleyes:). Viete mi niekto poradiiť?
Ďakujem.
Nokerla
11.11.11,10:27
klikni na ,,recyklacny fond" .......tam je vsetko rozpisane.
NoellM
11.11.11,11:31
Podnikateľ, ktorý vykupuje kovový šrot, mal kontrolu zo životného prostredia a nemal nejaké povolenie od nich. Taký bol vyplašený, že ani nevie, čo to od neho pýtali a len na neho vyhrnuli kopu paragrafov, že keď si to nevybaví tak dostane poriadnu pokutu. Že všetko, čo k tomu vybaveniu potrebuje je na nete. Poprosil ma aby som mu s tým pomohla, no nič konkrétne som nenašla (keď ani neviem, čo presne mám hľadať:rolleyes:). Viete mi niekto poradiiť?
Ďakujem.

Ahoj, prevádzka musí byť označená tabuľou (názov, presná adresa, vedúci prevádzky - konateľ,IČO, otváracia doba) a musí byť na viditeľnom mieste, musí viesť evidenciu od príjemcov kovového odpadu a farebných kovov, aj evidenciu komu tento odpad odovzdal. Na evidenciu sú presné formuláre, ktoré musí priebežne vypĺňať. Nájde ich vo Vyhláške MŽP Sk zákon č. 283/2001 Z. z. http://www.envipak.sk/files/documents/283.pdf . Tu nájdeš evidenčný list odpadu, ako aj ročné hlásenie. Každý odpad, ktorý príjme (aj keby to bolo 1 kg) musí odfotiť, zaevidovať, napísať od koho bol tento odpad prijatý, dátum. Ak je to fyzická osoba tak napísať aj číslo občianskeho preukazu. Ďalej musí mať súhlas na zber (od príslušného OÚ ŽP), tento sa vydáva na dobu určitú. A musí ma ročné hlásenie podané za kalendárny rok (t.z., že posledné ročné hlásenie by mal mať za rok 2010). Ročné hlásenie sa podáva na príslušnom OÚ ŽP v mieste prevádzky do 31.1. Tieto hlásenia musia byť dve, taktiež aj evidencia sa musí robiť dva krát, t.z., že evidenciu vedie a podáva aj ročné hlásenie za zber a to isté musí urobiť za odovzdanie (komu tento odpad odovzdal). Každý odpad má svoje katalógové číslo odpadu a podľa týchto čísiel vedie aj samostatne na každá odpad zvlášť evidenciu. Rozdelenie odpadov na jednotlivé druhy odpadov určuje vyhláška MŽP SR č.284/2001 Z. z., ktorou sa ustanovuje Katalóg odpadov v znení neskorších predpisov (ďalej len „Katalóg odpadov“), ktorý je plne kompatibilný s európskym katalógom odpadov. Ak nakladá s nebezpečným odpadom (ďalej len NO) a je ho viac ako 50 kg/rok, musí viesť evidenciu a tiež podať ročné hlásenie, nemusí však mať Súhlas na nakladanie s nebezpečným odpadom ak s ním nakladá do 99 kg/rok...ak by mal väčšie množstvá musí mať aj tento Súhlas na nakladanie s nebezpečným odpadom, taktiež ho vydáva príslušný OÚ ŽP. Ročné hlásenie sa tiež podáva na formulároch, ktoré sú uvedené vyššie. Ak nakladá s nebezpečným odpadom, tak tento odpad musí byť umiestnený na vyhradenom mieste, ktoré je uzamykateľné a musí mať pevnú plochu. Odpad NO musí byť označený identifikačným listom NO. Niečo ešte môže urobiť aby znížil sankcie. Možno som na niečo zabudla. V prípade bližších informácií mi napíš na e-mail: noellm@azet.sk ...