Olinka1
11.11.11,12:12
Ahojte všetci ! Mám takú "banálnu" otázku - pri vypísaní pokladničného dokladu komu dám originál a komu kópiu? Prosím Vás skúste sa ujednotiť, lebo zatiaľ som dostala veľmi rôzne odpovede. Pritom jedna staršia účtovníčka radí tak, druhá onak. Ďakujem za odpovede !!!!!!!!!
babi2
11.11.11,11:16
Ahojte všetci ! Mám takú "banálnu" otázku - pri vypísaní pokladničného dokladu komu dám originál a komu kópiu? Prosím Vás skúste sa ujednotiť, lebo zatiaľ som dostala veľmi rôzne odpovede. Pritom jedna staršia účtovníčka radí tak, druhá onak. Ďakujem za odpovede !!!!!!!!! Originál má mať ten, pre koho je to výdaj a kópiu ten, pre koho je to príjem.
Tweety
11.11.11,11:17
Ahojte všetci ! Mám takú "banálnu" otázku - pri vypísaní pokladničného dokladu komu dám originál a komu kópiu? Prosím Vás skúste sa ujednotiť, lebo zatiaľ som dostala veľmi rôzne odpovede. Pritom jedna staršia účtovníčka radí tak, druhá onak. Ďakujem za odpovede !!!!!!!!!Zákon o účtovníctve nepozná pojem originál, kópia, podstatné je, aby mal doklad potrebné náležitosti. V dnešnejj dobe PC niet kópie.
Katarina
11.11.11,11:18
Ja dávam kopiu PPD klientovi, originál si nechám. Od neho mám kopiu VPD originál ostáva u neho.
BIZAL
11.11.11,11:18
Ja vystavim PPD - necham si kopiu.
Mne vystavia PPD - daju mi original.
Katarina
11.11.11,11:49
Takže názory sú rôzne. Môj názor je taký, že originál si má ponechať ten kto doklad vystavuje a je to jedno či je to PPD alebo VPD.
kimart
11.11.11,11:56
Nám na školeniach tvrdili, že originál má mať príjemca, ty kópiu. Tak ako aj pri faktúrach.
marjankaj
11.11.11,11:57
Na dokladovanie príjmov mi stačí kópia. Kontrola príjmy určite nevyhodí. A môžem si ich hocikedy vyrobiť.
Výdaje nemusí uznať, tam je to prísnejšie.

A okrem toho nikde nie je definované, čo je originál.