luebchenko
24.01.06,18:03
Neviete niekto, ako eviduje OMEGA počet účtovaných firiem? Len aktuálny rok, či aj nejaké dalšie roky - ktoré? Mám multiverziu na 8 firiem a v roku 2005 mám "rozrobených" 5 firiem, jednu v r. 2006, - do tých ma program bez problémov pustí, rok 2003 a 2004 ani nerátam, aj tam môžem vstúpiť - a ked som chcela otvoriť dalšiu firmu v r. 2005, ktorú som v 3.kvartáli bez problémov otvárala - píše mi že : Licencia dovoľuje spracovať účtovníctvo maximálne 8 firiem.
čo s tým? vie mi niekto poradiť? Som tu z toho dosť zúfala-ved zajtrajší dátum :D :D :D dokelu s tým!!! Pomooooooc
ajacik
24.01.06,17:09
vyzerá to tak, že máš taký problém ako ja. Mám 4 firmy, ale už mám plno všetkých 8. Tak neviem,čo s tým urobíme. Podľa mňa, ked mám kúpenú verziu na 8 firiem, tak by som mala mať 8 firiem (každá firma na n-rokov). To je moja úvaha. Čo ty na to?
liba2
24.01.06,17:28
vyzerá to tak, že máš taký problém ako ja. Mám 4 firmy, ale už mám plno všetkých 8. Tak neviem,čo s tým urobíme. Podľa mňa, ked mám kúpenú verziu na 8 firiem, tak by som mala mať 8 firiem (každá firma na n-rokov). To je moja úvaha. Čo ty na to?mám ten istý názor (aj keď sa mňa nepýtaš :) ).
luebchenko
24.01.06,17:33
Alenka, zrejme som na to prišla - pustí ma ozaj do 8-mich firiem (pri každej aj viaceré roky) ale prečo ma zrazu nepustí do tej, ktorú som (pri tom istom počte firiem) účtovala 1-3 kvartál - tak to nechápem. Myslela som že to je počítané na firmy účtované v aktuálnom roku - ale takto fakt neviem prečo sa zrazu rozhodol rátať to inak (asi) - Ale možno tomu vôbec nerozumieme a oni majú vlastnú matematiku :D šľak ma ide trafiť a idem rátať v exceli :mee:
Ferencova
25.01.06,15:02
Neviete niekto, ako eviduje OMEGA počet účtovaných firiem? Len aktuálny rok, či aj nejaké dalšie roky - ktoré? Mám multiverziu na 8 firiem a v roku 2005 mám "rozrobených" 5 firiem, jednu v r. 2006, - do tých ma program bez problémov pustí, rok 2003 a 2004 ani nerátam, aj tam môžem vstúpiť - a ked som chcela otvoriť dalšiu firmu v r. 2005, ktorú som v 3.kvartáli bez problémov otvárala - píše mi že : Licencia dovoľuje spracovať účtovníctvo maximálne 8 firiem.
čo s tým? vie mi niekto poradiť? Som tu z toho dosť zúfala-ved zajtrajší dátum :D :D :D dokelu s tým!!! Pomooooooc

Omega od verzie 9.00 kontroluje počet pripojených firiem. Ak máte multiverziu na 8 firiem, môžete mať cez Omega - Pripojené firmy pripojených len 8 rôznych firiem. V prípade, že máte jednu firmu ale viacero rokov (r.2001 - 2005) a boli tieto firmy vytvorené cez voľbu Firma - Prechod do ďalšieho roka, program počíta všetky tieto roky za 1 firmu. Pokiaľ máte firmu kde ste jednotlivé roky otvárali nie cez Prechod do ďalšieho roka, ale ako Firma - Nová, každú z nich ráta ako samostatnú firmu.
babenko1
25.01.06,19:46
Omega od verzie 9.00 kontroluje počet pripojených firiem. Ak máte multiverziu na 8 firiem, môžete mať cez Omega - Pripojené firmy pripojených len 8 rôznych firiem. V prípade, že máte jednu firmu ale viacero rokov (r.2001 - 2005) a boli tieto firmy vytvorené cez voľbu Firma - Prechod do ďalšieho roka, program počíta všetky tieto roky za 1 firmu. Pokiaľ máte firmu kde ste jednotlivé roky otvárali nie cez Prechod do ďalšieho roka, ale ako Firma - Nová, každú z nich ráta ako samostatnú firmu.to je dosť zlé, aspoň podľa IČA alebo DIČ by to mohlo rátať, že je to jedna firma...