katuliK1986
11.11.11,14:05
Dobry den. chceli by sme poskytnut nasim zamestnancom regeneraciu pracovnej sily v jednom kozmeticko-masaznom salone, ktoru by sme hradili zo socialneho fondu. Zaroven by sme boli radi, aby sa dal využiť paragraf 5 odst. 7 písm. d) Zákona o dani z príjmov :
-pouzitie rekreacneho, zdravotnickeho, vzdelavacieho, predskolskeho, telovychovneho alebo sportoveho zariadenia poskytnuteho zamestnavatelom zamestnancom je oslobedene od dane. Teda zamestnancom sa takyto prijem nezdani.

Dalo by sa to realizovat tak, ze by na fakture bolo napisane Fakturujeme Vam za sluzby na regeneraciu pracovnej sily Vasich zamestnancov, napr. 1200, - EUR????
akoze mozu vycerpat na tie masaze dokopy 1200 EUR spolu 21 zamestnancov, nebudu ziadne poukazky nic, zavolaju, vyberu si masaz a postupne tuto sumu vycerpaju na 0. K fakture by som prilozila zoznam zamestnancov, ktory su opravneny pouzivat tieto sluzby, ale nic viac, teda bez toho kto, kedy, kolko cerpal.
Pani na recepcii salona by tiez mala ten zoznam a na zaklade toho by ich objednavala na procedury. Suma 1200 eur by isla zo socialneho fondu, prijmy by boli pre zamestnancov oslobodene + tento salon patri do chranenej dielne, teda by sme nemuseli platit pokutu, ze nezamestnavame zdravotne postihnutych.

Mohli by sme to takto realizovat? Dakujem pekne za odpovede
katuliK1986
15.11.11,08:30
posuniem si...prípadne keby ste mi vedeli povedat, kedy sa da uplatnit ten paragraf 5 odst. 7 pism. d) zakona o dani z prijmov. dakujem
a_je_to
17.11.11,21:11
Iba intuitívne mi pripadá, že oslobodené je len použitie regeneračného zariadenia, ktoré vlastní a prevádzkuje zamestnávateľ, nie poskytnutie služby platenej zo SF. To vyzerá podľa doslovného znenia skôr na príspevok zo SF, nie poskytnutie zariadenia zamestnávateľom. Otázku v tomto znení by som však radšej podal ako dotaz na drsr.sk, nech sa vyjadria. Suma je dosť vysoká na riskovanie bez určitej istoty. Aj keď neviem o prípade, že by daňová kontrola šla po takýchto prípadoch, alebo ich mala možnosť bežne odhaliť. Ja by som daňovej kontrole faktúry hradené zo SF ani neukázal, iba ak by ich vyslovene žiadali. Horšie je to, že ak je to predmetom dpzč, tak z toho idú potom aj odvody do SP.