avelka
11.11.11,15:41
Ahojte, tento rok som nerobila samozdanenie, tak sa len chcem len uistiť:
Faktura z CZ za tovar, oni platci DPH, my platci DPH, faktura v CZK bez DPH/ odvolávka na prísl. paragraf/
dátum zd. plnenia: 1.11.2011
dátum vystavenia: 1.11.2011
tovar bol dodaný dňa 2.11.2011
Takže:
sumu v CZK prepočítam kurzom zo dňa 31.10.2011, zaúčtujem v mesiaci november, vypočítam DPH a odvediem a samozrejme aj môžem uplatniť v DPH za mesiac november.
OK????
Tweety
11.11.11,14:54
[QUOTE=avelka;1891966]Ahojte, tento rok som nerobila samozdanenie, tak sa len chcem len uistiť:
Faktura z CZ za tovar, oni platci DPH, my platci DPH, faktura v CZK bez DPH/ odvolávka na prísl. paragraf/
dátum zd. plnenia: 1.11.2011
dátum vystavenia: 1.11.2011
tovar bol dodaný dňa 2.11.2011
Takže:
sumu v CZK prepočítam kurzom zo dňa 31.10.2011, zaúčtujem v mesiaci november, vypočítam DPH a odvediem a samozrejme aj môžem uplatniť v DPH za mesiac november.
OK????[/QUOTE
ÁNo, tak.
avelka
11.11.11,16:03
Ďakujem Tweety.
dreika
12.11.11,22:47
Prosím, vedeli by ste poradit aj mne?

1.Mam u seba fa (nie proforma fa) z tretej krajiny za objednanie zariadenia. Fa je vystavena s novembr. datumom, pricom je na nej uvedene nemecké IČ DPH, a k samotnemu dodaniu dojde az na konci decembra (prip. zac. januara). Zariadenie -cast vyr.linky je moment. v Rakusku, kde sa na nom robia mensie upravy podla nasich poziadaviek, kt. nam tiez refakturuju (rak. platca DPH). Uctovne 042(? neviem ci exist. nieco podobne ako napr. tovar na ceste 139)/321 az do doby zaradenia HIM. Ako je to z pohladu DPH? Tovar vlastne nemam dodany, ale mam ho uz vyfakturovany. Plus mi prisli uz dve refakturacie za prevedenie urcitych zmien - tu ako s DPH?, ked sa tie upravy tykaju toho nasho buduceho HIM, ale fyzicky sa vykonavaju v inom clenskom state EU? Dakujem vsetkym. D.

2.dodanie tovaru z EU od platcu DPH - dodaci list vystaveny v oktobri, realne tovar prisiel az v novembri a fa nebude vobec vystavena, je to dodanie zdarma, bez naroku za odplatu, v ramci udrž. dobrych obch. vztahov. Vztahuje sa tu vobec samozdanenie? A ak ano, z akej hodnoty, ked na dodaku je len mnozstvo, bez ceny? O com vobec uctujem? Diky za pomoc.
dreika
13.11.11,16:42
Ja si to len posuniem...potrebujem to vyriesit co najskor. Myslim, ze mozem urobit samozdanenie az po naozaj dodanom tovare, a nie pri vystavenej ostrej fa. Uvazujem spravne? Poradte mi prosim. Aj ten bod2. D.
mondes
06.01.13,20:48
Dobrý večer, prosím Vás o rady:
1. Mám pred sebou došlý Zálohový list / Daňový doklad z ČR, ktorý vyzerá a má náležitosti ako ostatné faktúry, ktoré nám chodia od jednej firmy z ČR. Môžem ho normálne zaúčtovať, teda urobiť samozdanenie?
2. Ak je došlá faktúra z ČR v novembri 2012, ale dodanie tovaru a úhrada prebehne až v januári 2013, tak samozdanenie urobím na základe vyhotovenej faktúry, čiže v novembri, však? Ďakujem veľmi pekne.
mondes
06.01.13,21:01
...posúvam.
mondes
06.01.13,21:17
Prosím Vás pekne o odpoveď. Vďaka.
mondes
06.01.13,21:48
Posúvam.
mondes
07.01.13,09:10
Dobrý večer, prosím Vás o rady:
1. Mám pred sebou došlý Zálohový list / Daňový doklad z ČR, ktorý vyzerá a má náležitosti ako ostatné faktúry, ktoré nám chodia od jednej firmy z ČR. Môžem ho normálne zaúčtovať, teda urobiť samozdanenie?
2. Ak je došlá faktúra z ČR v novembri 2012, ale dodanie tovaru a úhrada prebehne až v januári 2013, tak samozdanenie urobím na základe vyhotovenej faktúry, čiže v novembri, však? Ďakujem veľmi pekne.

Prosím Vás pekne o radu. Ďakujem.
mondes
07.01.13,11:35
Prosím Vás, môžem doklad s názvom Zálohový list /Daňový doklad zo všetkými náležitosťami faktúry považovať ako doklad na základe ktorého si odpočítam DPH, popr. ide o doklad z CZ, takže môžem ho považovať ako faktúru a urobiť samozdanenie? Ďakujem.