220870
11.11.11,15:44
Máte niekto skúsenosť ,máte doma?Plánujem kúpu .Privítam každú radu na čo si dať pri kúpe pozor, čo by mal mať ,spĺňať atd....
220870
11.11.11,20:06
ŇIGDO ŇIŠT!?
lujza.j
11.11.11,20:11
kukal si na nete?
220870
11.11.11,20:24
Už som kukav.Ňišt len blbbá reklama.
lujza.j
11.11.11,20:26
tienik
11.11.11,20:38
220870
12.11.11,05:58
Veď to práve zisťujem.Je ich na nete celá kopa a ja nevie o radosti ktorý si vybrať a podľa čoho vyberať.Aké kritéria.
Indeed
12.11.11,06:39
Za svoje peniaze si samozrejme možeš kupit co len steš,

no aby si potom nezistil , že ti to je na dve veci...:D

detektory a analyzatory plynov sa používajú v banských prevádzkach kde neni prirodzené vetranie.

Normálne v dome nikde nevznikne taká koncentrácia aby si musel mat detektor na CO.

To radšej chovaj andulky a klietku s andulkami polož tam kde si myslíš ,že sa taká koncentracia plynu nachadza

garantujem ti,že v 99,99999999998 % andulky zostanu živé a v pohode.:cool:
tienik
12.11.11,17:09
co ja viem, vzdy ked robim alarm niekomu kto ma kurenie plynom, navrhujem mu aj snimac horlavych plynov. Ja viem, nikdy by nemal nic zahlasit, ale co ak predsa....... za tych par € to stoji.
Takze logicky ak by som robil alarm niekomu co kuri doma klasicky, dost pravdepodobne by som mu snimac CO navrhol. Opat je to tak, nemal by nikdy nic hlasit, ale co ak.....
petmar
13.11.11,16:54
V čase keď som sa tým zaoberal (pred2-5 rokmi) som používal typ GIC, GEC, 2- úrovňové, s vyhodnocovacou jednotkou alebo vlastným rozvádzačom.Pri 1. úrovni zapína výstrahu, pri 2. úrovni odpája napájanie teda elektriku aj plyn a iné, čo sa tam zapojí.
Detektory dostať napr. vo fy Maret, Mikro Trade, Lexmed. Neviem, na čo to chcete použiť, dodávaťeľ by mal vybrať podľa plynu, okolitej priemernej a krajných teplôt, vlhkosti vzduchu, požiadavkou na koncentráciu plynu, úrovní od 1 a j 5- úrovňové sú (podľa smernice EÚ do podzemných hromadných garáží 3-4 úrovne ) . Ďalej na nich môže byť vidno, v akom sú stave, podľa farby svietiacej LED-ky. atď
Pozeral som teraz typ pre domácnosť HD 01.01 no je to sranda, vraj súčasne menria CO aj CH4(to je acetylén, aktívna látka v zemnom plyne) ale kde ho umiestniť, keď proti úniku zem. plynu sa dáva čo najvyššie a proti CO čo najnižšie v miestnosti.
Teda neviem, kam to pôjde, ale dal by som zvlášť pre Co a prípadne pre iný plyn iný detektor. Fungujú aj bez vyhodnocovacej jednotky. Alebo sa vpoja do alarmu -tie jednoduhšie.
O čom nepíšu je, že ich doporučujú meniť po 5, najviac po 8 rokoch, kedy strácajú svoje schopnosti.
No a aby to malo právnu silu, musia sa dať kotrolovať 1x ročne odbornou firmou, ktorá ich preverí, a vydá atest.
220870
13.11.11,18:47
Doma kúrim plynom ale aj kachlami drevom.Potrebujem to hlavne pre ti kachle .Do domácnosti pre istotu.Nieje to nejak vysoká položka len neviem vybrať to vhodné.Mám z toho v hlave mišmaš .