ildiko86
11.11.11,15:49
Dobrý deň,

prosím, niekto by mi vedel poradiť?
Môj partner je ručiteľom k úveru, avšak dlžníka nevieme kontaktovať. Odišla do zahraničia. Nepoznáme ani jej adresu, ani telefon, a teraz dostávame každé 2-3 mesiace len 2. upomienky o tom, že dlžník nespláca úver a my musíme za ňu vyplatiť. Polícia nič nechce robiť, pretože to vraj nie je podvod, lebo partner podpísal zmluvu. Veď to je úmyselné zneužívanie! Má niekto z Vás skúsenosť s tým, alebo vie niekto, či je zákon, ktorý stojí na našej strane? Buď zrušiť ručenie, alebo nejaká sankcia pre dlžníka?
arizona
11.11.11,15:21
Zial, musite platit.
Ved ten podpis na tej zmluve tam nie je pre srandu...

Zaplatenu sumu a ine vydavky si mozete potom vymahat od neplatica.
misoft
11.11.11,16:06
A práve kvôli takýmto som si povedal:nikdy viac ručiteľom. Bol som dvakrát, z toho raz som musel zacvakať celú pôžičku za nespratníka, ktorý sa na to vybodol. A vymohol som akurát tak z koláča dieru :(
ildiko86
11.11.11,19:41
No, toto nemôžem uveriť, že človek, ktorý vlastne pomôže, je potrestaný! Keď to tak funguje, zoberme pôžičku s ručením, rýchlo na Bahamách, či nebývané ostrovy, a ten druhý sprostý nech pláca! To je spravodlivosť!:mad:
bubkoch
11.11.11,19:56
No, toto nemôžem uveriť, že človek, ktorý vlastne pomôže, je potrestaný! Keď to tak funguje, zoberme pôžičku s ručením, rýchlo na Bahamách, či nebývané ostrovy, a ten druhý sprostý nech pláca! To je spravodlivosť!:mad:
nic v zlom ale ked partner urobil tak zavazny zivotny krok ako rucitelsky podpis na uverovej zmluve bez toho, aby mal sajnu co jeho podpis znamena, dobre mu tak
Gina Er
11.11.11,20:01
No, toto nemôžem uveriť, že človek, ktorý vlastne pomôže, je potrestaný! Keď to tak funguje, zoberme pôžičku s ručením, rýchlo na Bahamách, či nebývané ostrovy, a ten druhý sprostý nech pláca! To je spravodlivosť!:mad:
nikto nikoho nenúti,aby bol ručiteľom,to je len jeho dobrá vôľa...
Gina Er
11.11.11,20:02
asi prečo sa to volá ručiteľ?
arizona
11.11.11,20:07
No, toto nemôžem uveriť, že človek, ktorý vlastne pomôže, je potrestaný! Keď to tak funguje, zoberme pôžičku s ručením, rýchlo na Bahamách, či nebývané ostrovy, a ten druhý sprostý nech pláca! To je spravodlivosť!:mad:
http://totalpozicky.etrend.sk/dlznik-spoludlznik-a-rucitel-pri-pozicke.php
Ručiteľ pri pôžičke Ručiteľ je osoba, ktorá sa zaväzuje veriteľovi splatiť dlh, ak tak neurobí dlžník. Ručenie môže vzniknúť len písomnou zmluvou uzavretou medzi veriteľom a ručiteľom.
Podľa obchodného zákonníka sa ručiteľom stáva ten, kto veriteľovi písomne vyhlási, že ho uspokojí, ak dlžník voči nesplní určitý záväzok. Ručením možno zabezpečiť aj záväzok, ktorý vznikne v budúcnosti alebo ktorého vznik závisí od splnenia podmienky. Ak sa za ten istý záväzok zaručí viac ručiteľov, ručí každý z nich za celý záväzok. Ručiteľ má voči ostatným ručiteľom rovnaké práva ako spoludlžník. Veriteľ je oprávnený domáhať sa splnenia záväzku od ručiteľa len v prípade, že dlžník nesplnil svoj splatný záväzok v primeranej dobe po tom, čo ho na to veriteľ písomne vyzval. Toto vyzvanie nie je potrebné, ak ho veriteľ nemôže uskutočniť alebo ak je nepochybné, že dlžník svoj záväzok nesplní, najmä pri vyhlásení konkurzu. Ručiteľ, ktorý splní záväzok, za ktorý ručí, nadobúda voči dlžníkovi práva veriteľa.
Pri žiadosti o pôžičku kladie veriteľ minimálne rovnaké požiadavky na ručiteľa ako na dlžníka. Ručiteľom môže byť len osoba, ktorá preukáže, že v prípade neschopnosti dlžníka dokáže pôžičku splácať. Ručiteľ by nemal nikdy ignorovať výzvy veriteľa, pretože ak by došlo k prípadnej exekúcii, hrozia mu napríklad zrážky zo mzdy alebo aj predaj jeho hnuteľného či nehnuteľného majetku. O spôsobe exekúcie rozhoduje exekútor.
arizona
11.11.11,20:08
bubkoch
11.11.11,20:13
arizona: hm, toto si mal partner precitat pred podpisom, teraz mu to uz je platne ako mrtvemu kabat ... :)
lujza.j
11.11.11,20:15
No, toto nemôžem uveriť, že človek, ktorý vlastne pomôže, je potrestaný! Keď to tak funguje, zoberme pôžičku s ručením, rýchlo na Bahamách, či nebývané ostrovy, a ten druhý sprostý nech pláca! To je spravodlivosť!:mad:

mimotemy prepáč ty kde žiješ? si sa teraz zobudila? nechápem:confused: ľudia sú naivní a potom sa ešte čudujú... toto je ponaučenie
buchač
11.11.11,20:28
Dobrý deň,

prosím, niekto by mi vedel poradiť?
Môj partner je ručiteľom k úveru, avšak dlžníka nevieme kontaktovať. Odišla do zahraničia. Nepoznáme ani jej adresu, ani telefon, a teraz dostávame každé 2-3 mesiace len 2. upomienky o tom, že dlžník nespláca úver a my musíme za ňu vyplatiť. Polícia nič nechce robiť, pretože to vraj nie je podvod, lebo partner podpísal zmluvu.
...nie " vraj " ....na 100 % je to holá pravda ...
Veď to je úmyselné zneužívanie!
...kto sa dá .......a keď sa dá ....
Má niekto z Vás skúsenosť s tým, alebo vie niekto, či je zákon, ktorý stojí na našej strane?
...plno ich je , čo nadávajú ......................................a cvakajú ....
Buď zrušiť ručenie, alebo nejaká sankcia pre dlžníka?
...môžeš sa akurát vzrušovať , keď budeš na súde počúvať výmysly dlžníka ( teda ,ak dôjde na súd ....)


...slušne alebo po slovensky ????

Tak najprv slušne sa pýtam ....

Kto je ten dlžník ...?
Známy , kolega ,sused , priateľ ...alebo nebodaj rodina ???
Lebo niekedy ani rodine nie je zahodno požičať ......či ....???

A druhá varianta ????

Blbá lidi ......taky lidi ....:rolleyes:
sito
11.11.11,21:13
Dobrý deň,

prosím, niekto by mi vedel poradiť?
Môj partner je ručiteľom k úveru, avšak dlžníka nevieme kontaktovať. Odišla do zahraničia. Nepoznáme ani jej adresu, ani telefon, a teraz dostávame každé 2-3 mesiace len 2. upomienky o tom, že dlžník nespláca úver a my musíme za ňu vyplatiť. Polícia nič nechce robiť, pretože to vraj nie je podvod, lebo partner podpísal zmluvu. Veď to je úmyselné zneužívanie! Má niekto z Vás skúsenosť s tým, alebo vie niekto, či je zákon, ktorý stojí na našej strane? Buď zrušiť ručenie, alebo nejaká sankcia pre dlžníka?

Neviem, nehovorí sa: Sadnúť na lep?




Úmyselne!!!




Podpisoval v posteli?




Kde mal rozum???????????????????????http://www.youtube.com/watch?v=CsVri6kRdik
sito
11.11.11,23:37
No, toto nemôžem uveriť, že človek, ktorý vlastne pomôže, je potrestaný! Keď to tak funguje, zoberme pôžičku s ručením, rýchlo na Bahamách, či nebývané ostrovy, a ten druhý sprostý nech pláca! To je spravodlivosť!:mad:

Nie, nie je to spravodlivé, ale v súlade so zákonom, koho? Predsa, predstav si, že niekto chce kradnúť, chleba, chce žiť, do konca života v base, kobke bude hniť. A ten kto chlebom plytvá ho nazve hyd. Či hyd, nežerú aj ti, čo majú blahobyt? Bedári, písal HUGO VIKTOR. Mýlil sa? Mýlime sa? Isto! Či už je to rokov tristo?
mareko
13.11.11,09:07
Nuž ja som takto prišla o dlho-dlhoročnú priateľku, keď som síce najprv súhlasila s ručením (malo to byť na 7 rokov), no napokon to bola pôžička na 25 rokov, a v čase splatenia by mala kamarátka 78 rokov (možno by mala, možno by už ani nemala a možno by ručiteľstvo ešte podedili moje deti)!!! Nevedela pochopiť, že toto odmietam a jednoducho sa so mno po viac ako 30 ročnom priateľstve prestala baviť :-( Aj to je životná realita, takže treba sa najprv informovať o následkoch ručenia a až potom podpísať alebo nepodpísať. Nie je to nikoho povinnosť druhému ručiť, povinnosť je až po podpísaní ručiteľstva, ale to už teraz vieš. Ak nebudete po nej splácať, príde na rad exekútor a ten sa nebabre, nebude ho zaujímať že priateľ chcel pomôcť :-(!
Lubomir1
18.01.15,16:44
A netreba zabúdať, že ak je človek ručiteľom, nemusí v budúcnosti sám dostať úver, hypotéku, nakoľko to banky berú ako keby mal sám dlh (alebo tak nejak).
arizona
18.01.15,17:12
A to kde si vynural po 4.rokoch tuto temu?
Lubomir1
18.01.15,17:15
Vo vyhľadávaní ohľadom "ručenia", ale myslel som s.r.o. :-)