Marian Timar
11.11.11,19:34
zdravim poradaci dufam ze mi znova pomozete a date mi dobre rady :-D, prva vec: ked som podpisal uverovu zmluvu s nebankovym subjektom a dostal som sa do omeskania s dvoma mesacnymi splatkami, maju pravo ziadat o zrazky zo mzdy, na zaklade Dohody o zrazkach zo mzdy podla §551 Obc. zak., ked som takuto dohodu nepodpisal, a iba vo vseobec. zaväznych podmienkach je uvedene ze podpisom uverovej zmluvy davam suhlas aby mi zamestnavatel stahoval omeskane splatky zo mzdy? druha vec: ma niekto skusenosti s home credit? alebo vase nazory postrehy prijmem vsetko co viete o nich ........ dakujem vopred
lujza.j
11.11.11,18:55
veď si dal súhlas, podpisom.
Marian Timar
11.11.11,19:45
no dobre ale nema to byt samostatne tlacivo ako priloha zmluvy §551 Obc.zak.? moze to byt zakotvene vo vseobec. podmienkach?
misoft
12.11.11,12:46
vseobec. zaväznych podmienkach je uvedene ze podpisom uverovej zmluvy davam suhlas
Je to jasné, nie? Podpísal si, dal si súhlas! Majú to ošetrené v podmienkach. Takéto spoločnosti pracujú často na hrane zákona, ale v tomto si dávajú sakramentský pozor (až na niektoré výnimky).
Marian Timar
12.11.11,14:10
je mozne sa z toho nejako vysekat ???? vsetko sa da obist, aspon na slovensku, platit nieje problem, teraz uz nie, ale nechcem aby to bolo strhavane z platu zamestnavatelom, co s tym??
KEJKA
12.11.11,14:19
ak nemáš problém zaplatiť, zaplatíš všetky dlžné splátky a jednu naviac, napíš list - oznámenie.
alebo rovno vyrovnaj celý dlh.
draik
12.11.11,16:18
Nalezitosti zmluv o spotrebitelskych uveroch upravuje prislusny zakon, a to dost podrobne. Moznost zrazok zo mzdy nie je povinnou sucastou zmluvy, teda je mozne ich uviest v obchodnych podmienkach, s ktorymi ste suhlasili. Inak povedane - najprv si treba precitat, co mate podpisat...
olga88
13.11.11,14:39
Suseda ma z home creditu platobnu kartu, z ktorej moze vybrat peniaze z bankomatu, oni jej potom posielaju sek na zaplatenie casti dlhu.Nema s tym ziadne problemy.
olga88
01.02.12,08:24
Viete mi niekto povedat o kolko percent sa preplati pozicka z homo creditu asi cca 15 percent?
draik
01.02.12,17:25
webová stránka firmy Vám isto napovie...15% ročne to s prípadnými poplatkami zrejme nebude (tipujem minimálne dvojnásobok)
misoft
01.02.12,18:56
Reálne majú RPMN od 28-32%