ajvona
11.11.11,20:37
Poprosila by som o radu, nakoľko sa v tom nevyznám, ako je výhodnejšie napísať v nájomnej zmluve cenu za prenájom bytu z dôvodu platenia dane a podania daňového priznania . Je lepšie napísať napríklad cenu za prenájom mesačne napr. 200 EUR + napr. 200,-EUR podľa predpisov zálohových platieb, teda náklady za energie a nájomné, pričom čistý zisk pre zdanenie bude 200,- EUR. Alebo sa musí napísať celá suma napr. 400,- EUR v ktorej sú zahrnuté všetky poplatky, teda nájom, energie a nejaký zisk. Ďakujem
video1983
11.11.11,19:42
Poprosila by som o radu, nakoľko sa v tom nevyznám, ako je výhodnejšie napísať v nájomnej zmluve cenu za prenájom bytu z dôvodu platenia dane a podania daňového priznania . Je lepšie napísať napríklad cenu za prenájom mesačne napr. 200 EUR + napr. 200,-EUR podľa predpisov zálohových platieb, teda náklady za energie a nájomné, pričom čistý zisk pre zdanenie bude 200,- EUR. Alebo sa musí napísať celá suma napr. 400,- EUR v ktorej sú zahrnuté všetky poplatky, teda nájom, energie a nejaký zisk. Ďakujem

ano tak
bubkoch
11.11.11,19:45
Poprosila by som o radu, nakoľko sa v tom nevyznám, ako je výhodnejšie napísať v nájomnej zmluve cenu za prenájom bytu z dôvodu platenia dane a podania daňového priznania . Je lepšie napísať napríklad cenu za prenájom mesačne napr. 200 EUR + napr. 200,-EUR podľa predpisov zálohových platieb, teda náklady za energie a nájomné, pričom čistý zisk pre zdanenie bude 200,- EUR. Alebo sa musí napísať celá suma napr. 400,- EUR v ktorej sú zahrnuté všetky poplatky, teda nájom, energie a nejaký zisk. Ďakujem

z pohladu dani to je uplne jedno ako to mas rozpisane v zmluve ... pretoze tych 200 NIE JE danovy zaklad ...
danovy zaklad = prijmy minus vydavky
prijmy = 400 mesacne + preplatok z vyuctovania
vydavky = zaplatene zalohy 200€ mesacne + nedoplatok z vyuctovania
ajvona
11.11.11,20:02
Ďakujem a ak ošetrím v zmluve, že nájomca si bude platiť zálohové platby platiť sám a prípadný preplatok mu bude vrátený, tak aj tak to nie je lepšie uviesť v zmluve, aby som nemusela riešiť potom pri výpočte dane ešte odpočet týchto poplatkov? Ďakujem Ivana

Ak nevieš a neopýtaš sa, budeš celý život vyzerať ako blbec. Ak sa opýtaš tak len päť minút. :)
Mila123
11.11.11,20:06
Ďakujem a ak ošetrím v zmluve, že nájomca si bude platiť zálohové platby platiť sám a prípadný preplatok mu bude vrátený, tak aj tak to nie je lepšie uviesť v zmluve, aby som nemusela riešiť potom pri výpočte dane ešte odpočet týchto poplatkov? Ďakujem Ivana

Ak nevieš a neopýtaš sa, budeš celý život vyzerať ako blbec. Ak sa opýtaš tak len päť minút. :)
ak tie zálohové platby budú písané na meno vlastníka nehnuteľnosti, nepomôžeš si, je to tak či tak tvojim príjmom.....(zároveň aj výdavkom......ale to závisí od spôsobu uplatnenia výdavkov....)
ak by si prehlásili energie na seba (nájomcov) bolo by to ok....tvoj príjem by bol iba čisté nájomné....
ajvona
12.11.11,06:41
ďakujem
Marie00
22.11.11,06:32
Potrebovala by som poradiť, národná diaľničná nám zaslala na základe našej výzvy zápisnicu o odovzdaní staveniska na základe ktorej sme mali fakturovať nájom už min. roka t.j. od 1.9.2010-31.12.2010 a od 1.1.2011-31.12.2011, my máme v účtovníctve hospodársky rok, kt. končí v septembri, môžem im takto vystaviť teraz faktúru? Alebo vystavím k 30.9.2011 za obdobie od 1.9.2010 - 30.9.2011 a v decembri 2011 im vystavím za 01.10.2011-31.12.2011? Ďakujem
Stefan2005
22.11.11,07:00
...národná diaľničná nám zaslala na základe našej výzvy zápisnicu o odovzdaní staveniska na základe ktorej sme mali fakturovať nájom už min. roka t.j. od 1.9.2010-31.12.2010 a od 1.1.2011-31.12.2011, my máme v účtovníctve hospodársky rok, kt. končí v septembri, ...

... no ak sa zodpovedné osoby firiem dohodli na vyššie uvedenej fakturácii, tak faktúry treba vystaviť v zmysle dohody / zmluvy... Hospodársky rok nič nemení na skutočnosti správne časovo rozlíšiť výnosy a náklady...
luja5
22.11.11,07:06
Ďakujem a ak ošetrím v zmluve, že nájomca si bude platiť zálohové platby platiť sám a prípadný preplatok mu bude vrátený, tak aj tak to nie je lepšie uviesť v zmluve, aby som nemusela riešiť potom pri výpočte dane ešte odpočet týchto poplatkov? Ďakujem Ivana
Ak nevieš a neopýtaš sa, budeš celý život vyzerať ako blbec. Ak sa opýtaš tak len päť minút. :)
Odporúčala by som zlmuvne zabezpečiť, že aj prípadný nedoplatok si uhradí nájomca.