retriever007
12.11.11,13:50
Na jeseň 2007 som si kupoval externý harddisk. Bol som s ním spokojný, a keď sa znovu v lete 2008 objavil v ponuke, kúpil som si ďalší, plus ešte jeden pre synovca. Doma som odovzdal krabicu synovcovi, pomohol som mu s prerozdelením disku a ďalej ho užíval on.
Viem že sa objavili problémy s pôvodnými káblami na USB, ale ich nahradením flexibilnejšími sa všetko vyriešilo. Mne zatiaľ tieto disky chodia bez väčších zádrheľov (ak nerátam bežné muchy ako neochotu odhlásiť sa, alebo blbnutie pri preplnení).
Synovec s tým už mi hlásil nejaké problémy, a minulú sobotu mi oznámil že uprostred nahrávania mu to zblblo a ´dalej nejde. Celý týždeň som na tom skúšal diagnostické programy, našli sa tam vadné sektory ktoré sa dali opraviť, ale v strede disku muselo byť niečo ako šmirgel - je tam neopraviteľná časť. Uvažoval som že ak je po záruke, vyberiem disk a dám ho do počítača kde nebude za externý, ale interný disk, a potom vie jednoducho premostiť vadné sektory, ale to je len dočasné riešenie.

Prd 15 minútami som si al všimol že TEN disk už bol rozoberaný, a synovec tvrdí že to bolo od začiatku. Mám fotky ktoré potvrdzujú zlé nasadenie krytu aj poškriabanú skrutku. Je to v čiernej farbe tak preto som to doteraz nevidel. Disk má sériové číslo takže podľa skladových záznamov určite sa bude dať vystopovať jeho kariéra... Opravovňa pre Fuji-Siemens je na Slovensku tuším len v BA na Varšavskej...

------------------

Ak som zistil že mi predali namiesto nového bazárový výrobok, mám právo na odstúpenie od zmluvy? Kupované to bolo v Metre BA, a tiež to nie je prvý raz čo predávali tovar druhej kategórie (napríklad nabíjacie baterky ktoré nejdú nabiť)...


ďakujem za radu.
arizona
12.11.11,15:46
Po 4. rokoch pouzivania tazko dokazes, ze si kupil pouzity tovar...

Ale ak mas podozrenie,ze naozaj predavaju tovar,ktory bol uz pouzity, mozes dat podnet na SOI.
retriever007
14.11.11,22:01
No možno si nečítal dobre. Je to Metro, nakupujeme tam dlho, ale čo sa týka techniky, naozaj som mal skúsenosť že tam predávajú aj "veci z potopenej lode" alebo niečo podobné... Ale to niele v tejto firme...
Na druhej strane v Metre v rakúsku pred 15 rokmi som si kúpil TV čo mi krásne beží s teletextom doteraz, akurát dialkové už nefunguje celkom...

Ale je to vec kusu a obsluhy, môže sa stať... ale zase zabalený harddis!!! s pípacou srandou!!! ktorú odbalia až na pokladni!!! a teraz zistím že ten disk bol rozoberaný... to je silná káva od skladových pracovníkov... V Mettre je totiť zásada na aciové výrobky asi 10-20 kusov na predajňu, a niekto im to naskladňuje... nejaký sklad... ale ktorý???

A tam je klúč...