hero70
12.11.11,17:33
Zaujimali bi ma ... Zijem v partnerskom vztahu , name jednu dceru ... Zobral som pozicku ktoru som splacal ... Prisiel som o robotu a moje dlhy narastli .. partnerka ma vykazala s bytu , ten je jej ... A teraz mi nechce vyplatit to co som do bytu vrazil ... Man pravo na majetkove vysporiadanie ? Dakujem...
Mária27
12.11.11,18:08
Zo zákona nie je nárok na majetkové vyrovnanie tak, ako medzi manželmi. Vy ste viedli spoločnú domácnosť, spolu ste uhrádzali výdavky, asi ako manželia = podľa svojich možností a schopností. Bolo to na dohode medzi vami.
Ty si vložil dobrovoľne svoje peniaze do jej výlučného majetku. Ak ste sa nedohodli na pôžičke, môžeš snáď tvrdiť, že sa bezdôvodne obohatila, lebo si investoval do bytu s tým, že tam budeľ naďalej bývať. Kedže odpadol právny dôvod na investíciu, žiadaš vydať bezdôvodné obohatenie, aspoň nejakú alikvotnú časť. Ona ti bude asi oponovať tým, že si tam bezplatne býval. Dozadu by však nájom nemala žiadať, lebo ste viedli spoločnú domácnosť ...
hero70
12.11.11,18:55
Takze lopatovo ... Ako nam pokracovat ? Nechcem dopdnut jak hlupy Jano ... Prid investuj vypadni ...
arizona
12.11.11,19:29
Takze lopatovo ... Ako nam pokracovat ? Nechcem dopdnut jak hlupy Jano ... Prid investuj vypadni ...
Lopatovo?
Dobrovolne si investoval do cudzieho.../nemusel si,ale si chcel.../;)
arizona
12.11.11,19:31
Mas v tom byte aj nejaky majetok,napr. spotrebice zakupene na tvoje meno?
hero70
12.11.11,19:52
Ano ...
Mária27
12.11.11,20:49
Ty si spíš nejaké sumy, prirad k nim dátumy, prípadne aj listiny. Potom si vypočítaj sumu, čo najobjektívnejšiu, koľko by ti mala vyplatiť. Ak sa s ňou nedohodnete, hľadaj si právnika. Právnik vie, čo to je bezdôvodné obohatenie zo zaniknutého právneho dôvodu. Ešte ti dá asi viac otázok ... lebo ja s lopatou moc nenarobím.
bubkoch
12.11.11,21:00
Takze lopatovo ... Ako nam pokracovat ? Nechcem dopdnut jak hlupy Jano ... Prid investuj vypadni ...

najskor ju pisomne vyzvy na vratenie celej investicie v primeranej lehote ....
potom si najdi pravnika, ktory ti napise zalobu o vydanie bezdovodneho obohatenia z dovodu, ze odpadol pravny dovod na investicie (investoval si do cudzeho s tym ze to budes uzivat, vyhodila ta, uz to uzivat nebudes)
najomne rsp. argument ze si tam byval je blbost, to jej sud neuzna, takze by si mal dostat vsetko co si investoval (ak to vies zdokladovat samozrejme)

súdu sa neboj, neexistuje dovod pre ktory by si nemal byt uspesny
hero70
12.11.11,21:21
Dakujem van vsetkym ...
deha
14.11.11,06:13
"potom si najdi pravnika, ktory ti napise zalobu o vydanie bezdovodneho obohatenia z dovodu, ze odpadol pravny dovod na investicie (investoval si do cudzeho s tym ze to budes uzivat, vyhodila ta, uz to uzivat nebudes)"
A ked ona nebude preberať zásielky od advokáta, resp. predvolania na súd?