KA_SIM
12.11.11,17:54
Dobrý deň,
som majiteľkou a konateľkou novozaloženej s.r.o. a do firmy si chcem dať PC a tlačiareň ktorých som súkromnou majiteľkou. Vie mi niekto poradiť či to môžem spraviť a ako to zaučtovať?
Vopred ďakujem za rady.
zk24
12.11.11,16:57
Dobrý deň,
som majiteľkou a konateľkou novozaloženej s.r.o. a do firmy si chcem dať PC a tlačiareň ktorých som súkromnou majiteľkou. Vie mi niekto poradiť či to môžem spraviť a ako to zaučtovať?
Vopred ďakujem za rady.

Ahoj,

ak to chceš previesť do majetku firmy, tak jej to môžeš predať, alebo aj darovať. Účtovanie bude záležať od toho akým spôsobom do do majetku firmy chceš dostať
KA_SIM
12.11.11,17:00
Tak to vážne neviem, ale asi predať ... poradíš mi čo je rozumnejšie. resp. výhodnejšie? :)
zk24
12.11.11,17:08
Pokiaľ cena predávaného majetku je menej ako 10% zákadného imania spoločnosti, tak ho môžeš predať aj bez nejakého znaleckého posudku. A keďže príjem FO z predaja hnuteľnej veci, ktorý nebol zaradený v obchodnom majetku posledných 5 rokov je oslobodený od dane, tak z daňového hľadiska bude "výhodnejšie" tento PC s tlačiarňou tvojej s.r.o. predať.

Keď sa rozhodneš že to sama sebe predáš dajme tomu za 200 €, tak spíš sama so sebou kúpnu zmluvu a zaúčtuj normálne ako kby si kupovala na základe faktúry / zmluvy s inou osobou.

501 / 379 napríklad. Viedla by som k majetku operatívnu evidenciu.
KEJKA
12.11.11,17:10
samozrejme predať, do výšky 500 EUR, ak máš ZI 5000 EUR.
takže sama zaplatíš sama sebe - zo sro 450 EUR a zaúčtuješ 501/211
KA_SIM
12.11.11,17:15
Presne takto to spravím ... opäť Ti veľmi pekne ďakujem za radu :)
A ešte by som sa chcela spýtať, možem aj ako súkromná osoba požičať vlastnej sro peniaze?
zk24
12.11.11,17:15
Presne takto to spravím ... opäť Ti veľmi pekne ďakujem za radu :)
A ešte by som sa chcela spýtať, možem aj ako súkromná osoba požičať vlastnej sro peniaze?

Samozrejme. Mala by byť za tým Zmluva o pôžičke. 211(221) / 479
KA_SIM
12.11.11,17:19
Kejka mám ZI 5000€. Takže to mám dať za tých 450€ ano? Ďakujem.
KA_SIM
12.11.11,17:20
Ďakujem :)
Pekný večer.
zk24
12.11.11,17:21
Kejka mám ZI 5000€. Takže to mám dať za tých 450€ ano? Ďakujem.

Nie som síce KEJKA, tak neviem či ta moja rada poteší, ale mala by to byť suma do 10% základného imana. Takže to môže byť kľudne aj 499 €
KEJKA
12.11.11,17:25
áno, odpoved sme písali súčasne a zhruba poslali v rovnakom čase. takže cena medzi 250-450-499 ako sa rozhodneš.
zobrazuje to ako telčíslo, za to nemôžem.
KA_SIM
12.11.11,17:26
Jasné že poteši, vlastne potešila. Za každú radu od Vás kočky som vďačná :)
Len mám malý problém s odpoveďami, neviem či keď kliknem pod prúslušnú radu na "odpovedať" či to tebe zobrazuje že tú odpoveď adresujem priamo tebe. Mám v tom zmätky :)
zk24
12.11.11,17:27
Jasné že poteši, vlastne potešila. Za každú radu od Vás kočky som vďačná :)
Len mám malý problém s odpoveďami, neviem či keď kliknem pod prúslušnú radu na "odpovedať" či to tebe zobrazuje že tú odpoveď adresujem priamo tebe. Mám v tom zmätky :)

Adresuje to priamo človeku, ak použiješ Citovať. Vtedy cituješ jeho príspevok. Inač píšeš všeobecne.
KEJKA
12.11.11,17:27
nie, zobrazí sa to vždy ako posledný príspevok.
odoslala som len jeden riadok a teraz ho upravujem.
ešte som chcela dodať, že tá pôžička od spoločníka je možné dať na 365 Dal - ako krátkodobá, 479 je dlhodobá - ak ju nechceš vrátiť skôr ako o rok.
KA_SIM
12.11.11,17:31
Adresuje to priamo človeku, ak použiješ Citovať. Vtedy cituješ jeho príspevok. Inač píšeš všeobecne.

Super, tak už budem terau vedieť :)
KA_SIM
12.11.11,17:34
nie, zobrazí sa to vždy ako posledný príspevok.
odoslala som len jeden riadok a teraz ho upravujem.
ešte som chcela dodať, že tá pôžička od spoločníka je možné dať na 365 Dal - ako krátkodobá, 479 je dlhodobá - ak ju nechceš vrátiť skôr ako o rok.

Teraz si to všetko premyslím a rozhodnem sa ako to spravím ... toto je fakt úžasné fórum, ďakujem :)
Stefan2005
12.11.11,18:08
...som majiteľkou a konateľkou novozaloženej s.r.o.... Vie mi niekto poradiť či to môžem spraviť a ako to zaučtovať?
...

... a účtovníčku pre účtovníctvo s.r.o. nemáš ?
KA_SIM
12.11.11,18:13
... a účtovníčku pre účtovníctvo s.r.o. nemáš ?
Mám, ja si ho robím ... len som úplny začiatočnúk ...
Stefan2005
12.11.11,21:17
.... ja si ho robím ... len som úplny začiatočnúk ...

... tomu vravím guráž, držim ti palce...
KA_SIM
12.11.11,21:30
... tomu vravím guráž, držim ti palce...
No ja tomu už teraz hovorím trochu ináč :)) ... ďakujem.
5jaroslav
09.11.12,08:17
Ja mam otazku ze ak mam vklad 5000 eur, a PC mozem dat do 10% mozem dat aj monitor
a tiez aj HTC mobil do 500 EUR ???

dakujem,
Ericsoft
09.11.12,09:52
Mám, ja si ho robím ... len som úplny začiatočnúk ...

Je nás takých viac aj keď ja na to mám človeka čo už má skúsenosti, ale pre mňa je to španielska dedina, predsa len nemôžem vedieť všetko :D ale učím sa, dlhé hodiny strávené v témach porady už čo to naučili.. :)





Ja mam otazku ze ak mam vklad 5000 eur, a PC mozem dat do 10% mozem dat aj monitor
a tiez aj HTC mobil do 500 EUR ???

dakujem,

No podľa mňa áno, ale asi to netreba preháňať a tie ceny by mali byť nejaké bežné priemerné trhové a zrejme to musí súvisieť s výkonom činnosti danej sro..
sana12
09.11.12,10:19
Pokiaľ cena predávaného majetku je menej ako 10% zákadného imania spoločnosti, tak ho môžeš predať aj bez nejakého znaleckého posudku. A keďže príjem FO z predaja hnuteľnej veci, ktorý nebol zaradený v obchodnom majetku posledných 5 rokov je oslobodený od dane, tak z daňového hľadiska bude "výhodnejšie" tento PC s tlačiarňou tvojej s.r.o. predať.

Keď sa rozhodneš že to sama sebe predáš dajme tomu za 200 €, tak spíš sama so sebou kúpnu zmluvu a zaúčtuj normálne ako kby si kupovala na základe faktúry / zmluvy s inou osobou.

501 / 379 napríklad. Viedla by som k majetku operatívnu evidenciu.

Predpokladám, že aj tento príjem je potrebné zahrnúť pri vyhotovení daňového priznania fyzickej osoby?
Ericsoft
09.11.12,11:46
Pokiaľ cena predávaného majetku je menej ako 10% zákadného imania spoločnosti, tak ho môžeš predať aj bez nejakého znaleckého posudku. A keďže príjem FO z predaja hnuteľnej veci, ktorý nebol zaradený v obchodnom majetku posledných 5 rokov je oslobodený od dane, tak z daňového hľadiska bude "výhodnejšie" tento PC s tlačiarňou tvojej s.r.o. predať.

Keď sa rozhodneš že to sama sebe predáš dajme tomu za 200 €, tak spíš sama so sebou kúpnu zmluvu a zaúčtuj normálne ako kby si kupovala na základe faktúry / zmluvy s inou osobou.

501 / 379 napríklad. Viedla by som k majetku operatívnu evidenciu.

Počkať, ohodnotenie znalcom sa robí len pri prevode do majetku, nie pri predaji sro-čke... nie?