talianova zuzana
12.11.11,18:00
Zdravím, chcela by som sa opýtať na dovolenku. Do zamestania som nastúpila 12.9.2011 na koľko dní dovolenky mám nárok do konca tohto roka. Tiež by som chcela vedieť či je ozaj pravda, že keď som bola jeden deň u lekára, tak mi to nezaplatia, lebo že vraj po novom mám nárok na preplatenie len po odpracovaných štyroch mesiacoch, viem že predtým to tak nebolo. Za rady ďakujem.
zk24
12.11.11,17:37
Záleží hlavne od tvojho veku - od tvojho základného nároku na dovolenku.
Ľaľa
13.11.11,15:41
Zdravím, chcela by som sa opýtať na dovolenku. Do zamestania som nastúpila 12.9.2011 na koľko dní dovolenky mám nárok do konca tohto roka. Tiež by som chcela vedieť či je ozaj pravda, že keď som bola jeden deň u lekára, tak mi to nezaplatia, lebo že vraj po novom mám nárok na preplatenie len po odpracovaných štyroch mesiacoch, viem že predtým to tak nebolo. Za rady ďakujem. Súhlasím s ZK 24, za deň v ktorý si bola u lekára máš nárok na náhradu mzdy, "po novom" je len to, že keď nastúpiš do zamestnania trebárs v IX. mesiaci ako píšeš, tak zamestnávateľ ti už nie je povinný preplatiť celých 7 dní za predpokladu, že by si tak často chodila do konca tohto roka k lekárovi, ale môže ti preplatiť len alikvótnu časť.
ivka70
13.11.11,16:00
Ak odpracujes do konca roka aspon 60 dni (ak nebudes PN, tak odpracujes), tak mas narok na 1/12 rocneho naroku za kazdy cely kalendarny mesiac trvania prac. pomeru, co je u teba okt. az dec., teda 3 mesiace, narok je 3/12 bud z 20 alebo z 25 dni - to zavisi od toho zakl. naroku.

Na plateny "paragraf" narok mas - na nevyhnutne potrebny cas straveny u lekara, ak osetrenie alebo vysetrenie nebolo mozne vykonat mimo prac. casu.