stlienka
13.11.11,09:24
Dobrý deň,
chcem sa spýtať, zamestnávateľovi dlžím 55.000,- EUR o čom sme spísali notársku zápisnicu, kde som uviedla, že dlh splatím do 2 mesiacov. Nakoľko som ale na materskej, tak sa mi to samozrejme nepodarilo, ale sme spolu komunikovali, že sa mi to nepodarí. Asi po 4 mesiacoch som písala zamestnávateľovi prečo som dlh neuhradila, že som bola vážne chorá a ležala som v nemocnici a preto som to v tom období neriešila, ale som vybavila, že na dom v ktorom bývam mu vieme dať záložné právo - lebo to chcel ako takú istotu, kým dlh splatím /samozrejme to nebolo nikde zakotvené/. Spolu som mu písala asi 3 krát, s tým, že som mu navrhla, že od tohto mesiaca mu začnem mesačne splácať 2.000,- EUR. Vôbec sa mi neozval, až mi prišlo upovedomenie o začatí exekúcie. To by možno nebol až taký problém, problémom je ale navýšenie pôvodnej sumy, úroky z 55.000,- činia zatiaľ 15.000,- EUR a odmena exekútora zatiaľ cca 14.000,- EUR. Už som uvažovala aj o osobnom bankrote, ale to musí schváliť súd a neviem, či by to zo strany zamestnávateľa nebolo ovplyvnené, nakoľko by potom nedostal všetky svoje peniaze.Ide mi len o to, či sa môžem u exekútora, alebo na súde odvolať, nakoľko som so zamestnávateľom komunikovala a napísala som mu aj nejaké riešenie, alebo teraz len musím splatiť, to čo mi je dané exekútorom.To, že som sa nemala dostať do takýchto problémov mi nemusíte písať, lebo to viem aj sama.ĎAKUJEM
pepsikova
13.11.11,08:33
....citujem ťa: To, že som sa nemala dostať do takýchto problémov mi nemusíte písať, lebo to viem aj sama.

..a teraz ja:...so zamestnávateľom si spísala zápisnicu o vrátení dlžnej čiastky..preto považoval zápisnicu platnou a nie je povinný odpovedať na tvoje listy...ak si dohodu porušila, riešil to správne exekučným titulom a teda teraz sa musíš dohodnúť s exekúrotom,ako to uhradíš...
..exekútor má plnú súdnu moc na vymáhanie dlhu, takže ti môže siahnuť na dom, predať ho a dlh vysporiadať...tvoja situácia ho nijako nemusí zaujímať, pokiaľ máš majetok,peniaze na účte, auto ap...
buchač
13.11.11,09:09
Dobrý deň,
chcem sa spýtať, zamestnávateľovi dlžím 55.000,- EUR o čom sme spísali notársku zápisnicu, kde som uviedla, že dlh splatím do 2 mesiacov. Nakoľko som ale na materskej, tak sa mi to samozrejme nepodarilo, ale sme spolu komunikovali, že sa mi to nepodarí. Asi po 4 mesiacoch som písala zamestnávateľovi prečo som dlh neuhradila, že som bola vážne chorá a ležala som v nemocnici a preto som to v tom období neriešila, ale som vybavila, že na dom v ktorom bývam mu vieme dať záložné právo - lebo to chcel ako takú istotu, kým dlh splatím /samozrejme to nebolo nikde zakotvené/. Spolu som mu písala asi 3 krát, s tým, že som mu navrhla, že od tohto mesiaca mu začnem mesačne splácať 2.000,- EUR. Vôbec sa mi neozval, až mi prišlo upovedomenie o začatí exekúcie. To by možno nebol až taký problém, problémom je ale navýšenie pôvodnej sumy, úroky z 55.000,- činia zatiaľ 15.000,- EUR a odmena exekútora zatiaľ cca 14.000,- EUR.
...odmena exekútora je 20 % z vymáhanej pohľadávky ....
Už som uvažovala aj o osobnom bankrote, ale to musí schváliť súd a neviem, či by to zo strany zamestnávateľa nebolo ovplyvnené, nakoľko by potom nedostal všetky svoje peniaze.Ide mi len o to, či sa môžem u exekútora, alebo na súde odvolať,
Ak súdny exekútor upustí od exekúcie, patrí mu len polovica z odmeny. V praxi to znamená, že exekútor upustí od exekúcie vtedy, ak povinný splnil rozhodnutie alebo ak uhradí pohľadávku po začatí exekučného konania, skôr ako mu uplynie štrnásťdňová lehota na podanie námietok. Vo vašom prípade to bolo do týždňa.
Exekútor má vtedy nárok na odmenu vo výške len 10 % z vymoženej sumy.
nakoľko som so zamestnávateľom komunikovala a napísala som mu aj nejaké riešenie, alebo teraz len musím splatiť, to čo mi je dané exekútorom.To, že som sa nemala dostať do takýchto problémov mi nemusíte písať, lebo to viem aj sama.ĎAKUJEM

...mám dojem , exekútor neodpustí ani cent .......respektíve sa suma dokonca ešte môže navýšiť ..........



...napadá ma viacero otázok , ale radšej sa ani nepýtam ..........
draik
13.11.11,15:01
V prípade existencie exekučného titulu osobný bankrot nepomôže. Veriteľ si pohľadávku neprihlási a po skončení osobného bankrotu ju môže vymáhať ďalej.
stlienka
15.11.11,19:14
Môže exekútor siahnuť na všetky peniaze, keď mi dnes prišla materská 190,- EUR a manželovi podpora. Volala som s exekútorom a ževraj má nárok na všetky peniaze a nemôže mi žiadne peniaze odblokovať. Je to tak, že žena, ktorá sa stará o dieťa, nemá nárok na materskú?